Hirdetés
Hirdetés

„Kis város, nagy diáknapok”

Egyetem napi koncert a Csíkszeredai Sapientián. A diáknapokat is hasonlóan színvonalasra terveznék •  Fotó: Veres Nándor

Egyetem napi koncert a Csíkszeredai Sapientián. A diáknapokat is hasonlóan színvonalasra terveznék

Fotó: Veres Nándor

Neves zenészek és DJ-k, nagyszínpad és igazi fesztiválhangulat teszi emlékezetessé az idén 19. kiadásához érkező Sapientiás Egyetemi Diáknapokat Csíkszeredában. „Kis város, nagy diáknapok” – így jellemezte az eseményt a szervező csapat. A fellépők névsorát úgy állították össze, hogy az egyetemisták mellett a város és a környék lakói is megtalálják a nekik tetszőt. 

Molnár Rajmond

2022. május 04., 11:552022. május 04., 11:55

2022. május 04., 13:452022. május 04., 13:45

Két év kényszerű kihagyás után május 19-én, csütörtökön szervezik meg újra az egyetemi diáknapokat Csíkszeredában. A pandémiát megelőzően már kétszer nagyszínpadon, több mint ezer ember részvételével tartották meg az eseményt a megyeszékhelyen, az ideit viszont méltó folytatásként szeretnék tálalni, azaz hogy még nagyobb, még jobb legyen – hangzott el a rendezvény beharangozója apropóján szervezett sajtótájékoztatón szerdán. 

Hirdetés

Mihály Gergő főszervező úgy fogalmazott, igyekeztek olyan fellépőket elhozni, hogy több réteget is megszólítsanak velük a környékről. Így például

az egyetemi diáknapok nagyszínpadán lesz Dorogi Péter debütáló koncertje, akit a Kistehén Tánczenekar alapító tagjaként, illetve az egykori Intim Torna Illegál szintén alapító tagjaként és frontembereként ismerheti a közönség.

Utánuk közvetlenül a BSW lép fel, őket Magyarország egyik leghíresebb rap-bandájaként tartják számon, YouTube-on már a harmincmilliót is meghaladta az egyik zenéjük nézettsége. Azt követően pedig

Magyarország első számú női lemezlovasa, DJ Metzker Viktória szórakoztatja a közönséget.

Sorban fellép még DJ Shiver is, aki szintén nagyon elismert lemezlovasnak számít Romániában – sorolta a főszervező. A technikai paraméterek kapcsán hozzátette, egy óriási színpadot húznak fel a Nest bevásárlóközpont mögött, hang- és fénytechnikában pedig csúcsminőséget képvisel a rendezvény.

Hajdó Zsombor, a felsőoktatási intézmény hallgatói önkormányzatának elnöke kifejtette, hogy a nagyszínpad mellett az egyetemistáknak idén is megszervezik a már hagyománnyá vált csapatportyát, amire hét csapat is jelentkezett. 

„Nagyon örülök, hogy az egyetemünknek ilyen aktív hallgatói önkormányzata van. A tudományos élet népszerűsítése mellett arra is törekednek, hogy a hallgatóknak minőségi diákéletük is legyen” – mondta Pap Levente dékánhelyettes. Kiemelte,

bár Csíkszereda viszonylag kis városnak számít, ez az egyetemi diákéleten nem látszik, ezt bizonyítja a rendkívül nívós színvonalú diáknapok is. 

További információ az esemény Facebook-oldalán érhető el. A 2019-ben szervezett diáknapok aftermovie-ja itt látható. 

szóljon hozzá! Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. május 15., péntek

Már ősszel elő kell terjeszteni a 2027-es költségvetést Románia elnöke szerint

Nicușor Dan államelnök pénteki sajtótájékoztatóján kijelentette, az ország pénzügyi stabilitásának biztosítása érdekében azt szeretné, hogy a kormány a jövő évi költségvetést már idén ősszel előterjessze.

Már ősszel elő kell terjeszteni a 2027-es költségvetést Románia elnöke szerint
Hirdetés
2026. május 15., péntek

Gyergyószentmiklós: a költségvetés egyharmadát termeli ki a város, kétharmada külső forrás

Gyergyószentmiklós önkormányzata elfogadta a város 2026-os költségvetését. Az elsőszámú cél a korábban félbemaradt és elhúzódó beruházások lezárása, a felásott utak helyreállítása. Számos beruházást készítenek elő és új szociális program is indul.

Gyergyószentmiklós: a költségvetés egyharmadát termeli ki a város, kétharmada külső forrás
2026. május 15., péntek

Válsághelyzet állt elő Székelyudvarhely oktatási hálózatában

Válsághelyzet van – jelentette be Székelyudvarhely polgármestere a város iskolahálózatában felmerült problémákat illetően. Az Orbán Balázs Általános Iskolában statikai problémák merültek fel, ott a következő tanévben mégsem indulhat újra az oktatás.

Válsághelyzet állt elő Székelyudvarhely oktatási hálózatában
2026. május 15., péntek

Megvan, hogy ki kapja a Pro Urbe-díjat idén Kézdivásárhelyen

Kézdivásárhely önkormányzati képviselő testülete soros havi ülésén a város által adományozható elismerés kérdésben is döntést hozott. Idén Gábor Rezső matematikatanár, a Gábor Áron Szakképző Líceum nyugalmazott igazgatója veheti át a Pro Urbe díjat.

Megvan, hogy ki kapja a Pro Urbe-díjat idén Kézdivásárhelyen
Hirdetés
2026. május 15., péntek

Több csíkszeredai utcában is aszfaltoznak

A Kájoni János, a Márton Áron és a Nagymező utcában, valamint a Szék útján zajlik pénteken a kátyúzás és az aszfaltréteg javítása – számolt be Facebook-oldalán Bors Béla, Csíkszereda alpolgármestere.

Több csíkszeredai utcában is aszfaltoznak
2026. május 15., péntek

Ne várjuk, hogy hétfőn vagy kedden bejelenti Nicușor Dan az új miniszterelnököt

A hétfői cotroceni-i konzultációk abból a kérdésből indulnak majd ki, hogy milyen kormánytöbbséget javasolnak a parlamenti pártok, legyen szó „teljes értékű”, kisebbségi vagy technokrata kabinetről – jelentette ki Nicușor Dan, Románia elnöke.

Ne várjuk, hogy hétfőn vagy kedden bejelenti Nicușor Dan az új miniszterelnököt
Hirdetés
2026. május 15., péntek

Markó Béla, korábbi RMDSZ-elnök is elmondta a véleményét a kormányválságról

Markó Béla volt RMDSZ-elnök pénteken az Agerpresnek kijelentette, hogy aggasztja az ország politikai helyzete.

Markó Béla, korábbi RMDSZ-elnök is elmondta a véleményét a kormányválságról
2026. május 15., péntek

Több mint százezer eurót fogadhatott el befolyásáért cserébe egy ügyész

Őrizetbe vették Gigi Ștefant és Teodor Nițát, a konstancai területi ügyészség két ügyészét, akiket befolyással üzérkedés és hivatali visszaélésre való felbujtással gyanúsítanak.

Több mint százezer eurót fogadhatott el befolyásáért cserébe egy ügyész
2026. május 15., péntek

Több tíz köbméter nyilvántartásban nem szereplő faanyagot foglaltak le

Közel 30 köbméter, nyilvántartásban nem szereplő faanyagot találtak a rendőrök egy cégnél Hargita megyében.

Több tíz köbméter nyilvántartásban nem szereplő faanyagot foglaltak le
Hirdetés