
A szállításügyi miniszter már másodszor terepszemlézik Maros megyében
Fotó: Haáz Vince
Helyszíni terepszemlét tartott a Maros megyében épülő autópálya-szakaszokon kedden Răzvan Cuc szállításügyi miniszter. A többórás nézelődés és kérdezősködés után azt mondta, rendkívül elégedetlen a Maroskece–Aranyosgyéres szakaszon történő mozgósítással, ezért szerdára bekérette az építtetőt a szakminisztériumba. Cuc azt sem tartotta kizártnak, hogy szerződést bontanak a céggel.
2019. április 16., 22:272019. április 16., 22:27
2019. április 17., 08:352019. április 17., 08:35
A tárcavezető márciusi látogatása után kedden ismét Maros megyében tájékozódott az épülő pályaszakaszokról.

Annak ellenére, hogy nagyon le vannak maradva a munkálatokkal a Maros megyei autópálya-szakaszokon, Răzvan Cuc szállításügyi miniszter szerint még idén átadják a Marosvásárhelyt Aranyosgyéressel összekötő sztráda két szakaszát. A miniszter a helyszínen tájékozódott a munkálatokról.
Az észak-erdélyi sztráda Maros megyei szakaszán jelenleg két munkatelepen dolgoznak: Radnót és Maroskece, illetve Maroskece és Aranyosgyéres között. Az első helyszínen az Astaldi cég egyik igazgatója, Raul Burlan kalauzolta a minisztert. A helyszíni terepszemle során megtekintették a Radnótnál épülő felüljárót, amely lehetővé teszi a pályán haladó autóknak, hogy „felülkerekedjenek” a vasúti átjárón, s zökkenőmentesen tudjanak majd haladni.
A Maroson átívelő híd részeit külföldről hozott darukkal emelik a helyükre
Fotó: Haáz Vince
A Marosbogáton, a Maroson épülő hídnál elhangzott, hogy
Az Astaldinak a 17,9 kilométernyi szakaszon sok embere és munkagépe volt, mint elhangzott, összesen 1500 alkalmazottuk van, 150 munkagéppel dolgoznak most ezen a pályaszakaszon. A műszaki igazgató elmondta, legalább 500 munkást tudnának alkalmazni, de nem találni munkaerőt, még sofőrnek sem jelentkezik senki.
Százötven munkagép dolgozik a 17,9 kilométeres szakaszon
Fotó: Haáz Vince
Amúgy
Az igazgató többször biztosította a tárcavezetőt, hogy tartani tudják a határidőt, és év végéig járhatóvá válik a Radnót–Marokece közötti autópálya szakasz is.
A Maroskece–Aranyosgyéres közötti szakaszon ezzel szemben szemmel láthatóan jóval kevesebben dolgoztak. Itt a Straco vállalta a 15 kilométeres pályaszakasz megépítését. Răzvan Cuc a csaknem három órás terepszemle után azt nyilatkozta, hogy
Ezért bekérette a cég képviselőjét a szaktárcához, és ha nem sikerült a szerződésben vállaltakat teljesítenie és nem tud megfelelően mozgósítani, megteszik „a következő lépést”. Újságírói kérdésre, hogy melyik a következő lépés, a miniszter azt mondta: a szerződés felbontása.
Fotó: Haáz Vince
Cuc arról is beszélt, hogy a Maros megyei utolsó pályaszakaszon, a Nyárádtő–Marosvásárhely közötti rész esetében még mindig az óvási időszak van. A miniszter egyúttal emlékeztetett arra is, hogy előkészítettek egy sürgősségi kormányrendeletet, ami megkönnyítené a közbeszerzéseket, s ami megtiltaná, hogy olyan cég nyújtson be óvást, amelyik nem vett részt a versenytárgyaláson. A közlekedésügyi tárca vezetője szerint ugyanis elfogadhatatlan, hogy évekig késsenek a beruházások a folyamatos fellebbezések miatt.
Isten jelenléte és a gyülekezet imái a legfontosabbak, hiszen így lesz élettel teli a felújított agyagfalvi református templom, ahol vasárnap tartottak ünnepi istentiszteletet. Közösségi összefogás eredménye volt a felújítás.
A Solidaritatea Sanitară szakszervezeti szövetség országos közvélemény-kutatást indított az egészségügyi dolgozók között arra nézve, hogy az új közalkalmazotti bértörvényt el kellene-e fogadni, avagy sem.
Tarlótűz pusztított vasárnap délután a Segesvárhoz tartozó Róra faluban, ebben pedig öt jármű is kiégett egy kertben – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Egy Kolozs megyei turista lezuhant szombaton egy szikláról a Csalhó-hegységben; SMURD-mentőhelikopterrel szállították a marosvásárhelyi sürgősségi kórházba.
Több mint 120 programmal várta a közönséget csütörtöktől vasárnapig a 19. Székelyföldi Lovas Ünnep. Négy napig ismét a lovak, a lovas sportágak, hagyományőrzés és életmód volt fókuszban a a gyergyószentmiklósi Krigel lovaspályán.
Hétfőn az ország nyolc megyéjében és Bukarestben lesz még kánikula, a hegyvidéken és a deli régiókban viharok várhatók.
A Duna vízhozama az országba való belépési pontnál (a baziási szakaszon) a jövő hét vége felé 1550 m³/s-ra emelkedik, ám továbbra is jóval az augusztusi sokéves átlag – 3900 m³/s – alatt marad az INHGA előrejelzése szerint.
Egy 37 éves, eltűnt férfit keres a marosvásárhelyi rendőrség.
Elindult a paksi atomerőműben a 3-as blokk 6-os turbinájának áramtermelése szombaton késő este.
Medve jelenlétére figyelmeztették a csíkszeredaiakat szombat este Ro-Alert üzenetben.
1 hozzászólás