
A szállításügyi miniszter már másodszor terepszemlézik Maros megyében
Fotó: Haáz Vince
Helyszíni terepszemlét tartott a Maros megyében épülő autópálya-szakaszokon kedden Răzvan Cuc szállításügyi miniszter. A többórás nézelődés és kérdezősködés után azt mondta, rendkívül elégedetlen a Maroskece–Aranyosgyéres szakaszon történő mozgósítással, ezért szerdára bekérette az építtetőt a szakminisztériumba. Cuc azt sem tartotta kizártnak, hogy szerződést bontanak a céggel.
2019. április 16., 22:272019. április 16., 22:27
2019. április 17., 08:352019. április 17., 08:35
A tárcavezető márciusi látogatása után kedden ismét Maros megyében tájékozódott az épülő pályaszakaszokról.

Annak ellenére, hogy nagyon le vannak maradva a munkálatokkal a Maros megyei autópálya-szakaszokon, Răzvan Cuc szállításügyi miniszter szerint még idén átadják a Marosvásárhelyt Aranyosgyéressel összekötő sztráda két szakaszát. A miniszter a helyszínen tájékozódott a munkálatokról.
Az észak-erdélyi sztráda Maros megyei szakaszán jelenleg két munkatelepen dolgoznak: Radnót és Maroskece, illetve Maroskece és Aranyosgyéres között. Az első helyszínen az Astaldi cég egyik igazgatója, Raul Burlan kalauzolta a minisztert. A helyszíni terepszemle során megtekintették a Radnótnál épülő felüljárót, amely lehetővé teszi a pályán haladó autóknak, hogy „felülkerekedjenek” a vasúti átjárón, s zökkenőmentesen tudjanak majd haladni.
A Maroson átívelő híd részeit külföldről hozott darukkal emelik a helyükre
Fotó: Haáz Vince
A Marosbogáton, a Maroson épülő hídnál elhangzott, hogy
Az Astaldinak a 17,9 kilométernyi szakaszon sok embere és munkagépe volt, mint elhangzott, összesen 1500 alkalmazottuk van, 150 munkagéppel dolgoznak most ezen a pályaszakaszon. A műszaki igazgató elmondta, legalább 500 munkást tudnának alkalmazni, de nem találni munkaerőt, még sofőrnek sem jelentkezik senki.
Százötven munkagép dolgozik a 17,9 kilométeres szakaszon
Fotó: Haáz Vince
Amúgy
Az igazgató többször biztosította a tárcavezetőt, hogy tartani tudják a határidőt, és év végéig járhatóvá válik a Radnót–Marokece közötti autópálya szakasz is.
A Maroskece–Aranyosgyéres közötti szakaszon ezzel szemben szemmel láthatóan jóval kevesebben dolgoztak. Itt a Straco vállalta a 15 kilométeres pályaszakasz megépítését. Răzvan Cuc a csaknem három órás terepszemle után azt nyilatkozta, hogy
Ezért bekérette a cég képviselőjét a szaktárcához, és ha nem sikerült a szerződésben vállaltakat teljesítenie és nem tud megfelelően mozgósítani, megteszik „a következő lépést”. Újságírói kérdésre, hogy melyik a következő lépés, a miniszter azt mondta: a szerződés felbontása.
Fotó: Haáz Vince
Cuc arról is beszélt, hogy a Maros megyei utolsó pályaszakaszon, a Nyárádtő–Marosvásárhely közötti rész esetében még mindig az óvási időszak van. A miniszter egyúttal emlékeztetett arra is, hogy előkészítettek egy sürgősségi kormányrendeletet, ami megkönnyítené a közbeszerzéseket, s ami megtiltaná, hogy olyan cég nyújtson be óvást, amelyik nem vett részt a versenytárgyaláson. A közlekedésügyi tárca vezetője szerint ugyanis elfogadhatatlan, hogy évekig késsenek a beruházások a folyamatos fellebbezések miatt.
Kihirdette szerdán Nicușor Dan államfő az alapélelmiszerek árréskorlátozását 2026. december 31-éig meghosszabbító jogszabályt.
Csaknem négymillió lejt szán a Maros Megyei Tanács a marosvásárhelyi körgyűrű egyik szakaszának előkészítésére, átvállalva a megvalósíthatósági tanulmány költségeit. Ez egy komoly lépés a 19 kilométeres út megépítése érdekében.
Ro-Alert üzenetet küldtek a Székelyföldtől nem messze lévő, a Neamț megyei Borca községben élőknek, miután egy helyi lakos arról számolt be, hogy farkasokat látott az egyik faluban.
A nyolcadikosok képességfelmérő vizsgájára feliratkozott több mint 148 ezer diák közül 4883 nem jelent meg szerdán a matematikából tartott írásbeli felmérőn – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
Az Alkotmánybíróság ma megerősítette, hogy alkotmányos az a törvény, amellyel megduplázták a barnamedvére vonatkozó kilövési kvótát – jelentette be közösségi oldalán Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos elnöksége Ovidiu Popát, Radu Opreát és Marian Neacșut bízta meg azzal, hogy az alakulat nevében tárgyalásokat folytassanak a parlamenti pártokkal a PSD-kormány támogatását rögzítő megállapodásról.
Amerikai egyetemek, középiskolák, fogadócsaládok és pályaorientációs programok várják azt a 44 diákot, akik a Márton Áron Főgimnázium Marci2US programjának első résztvevőiként utazhatnak az Egyesült Államokba.
Medve jelenéte miatt figyelmeztették Ro-Alert üzenetben a Csíkszentlélek községhez tartozó fitódiakat szerda délután.
Hallgatólagosan elfogadta szerdai ülésén a képviselőház a Románia és a Moldovai Köztársaság egyesüléséről szóló törvénytervezetet.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök szerint a bizalomhiány a romániai társadalom „legsúlyosabb deficitje”, a legnagyobb gond pedig az, hogy az állam intézményein keresztül nagyon gyakran semmibe veszi az állampolgárt.
1 hozzászólás