
A szállításügyi miniszter már másodszor terepszemlézik Maros megyében
Fotó: Haáz Vince
Helyszíni terepszemlét tartott a Maros megyében épülő autópálya-szakaszokon kedden Răzvan Cuc szállításügyi miniszter. A többórás nézelődés és kérdezősködés után azt mondta, rendkívül elégedetlen a Maroskece–Aranyosgyéres szakaszon történő mozgósítással, ezért szerdára bekérette az építtetőt a szakminisztériumba. Cuc azt sem tartotta kizártnak, hogy szerződést bontanak a céggel.
2019. április 16., 22:272019. április 16., 22:27
2019. április 17., 08:352019. április 17., 08:35
A tárcavezető márciusi látogatása után kedden ismét Maros megyében tájékozódott az épülő pályaszakaszokról.

Annak ellenére, hogy nagyon le vannak maradva a munkálatokkal a Maros megyei autópálya-szakaszokon, Răzvan Cuc szállításügyi miniszter szerint még idén átadják a Marosvásárhelyt Aranyosgyéressel összekötő sztráda két szakaszát. A miniszter a helyszínen tájékozódott a munkálatokról.
Az észak-erdélyi sztráda Maros megyei szakaszán jelenleg két munkatelepen dolgoznak: Radnót és Maroskece, illetve Maroskece és Aranyosgyéres között. Az első helyszínen az Astaldi cég egyik igazgatója, Raul Burlan kalauzolta a minisztert. A helyszíni terepszemle során megtekintették a Radnótnál épülő felüljárót, amely lehetővé teszi a pályán haladó autóknak, hogy „felülkerekedjenek” a vasúti átjárón, s zökkenőmentesen tudjanak majd haladni.
A Maroson átívelő híd részeit külföldről hozott darukkal emelik a helyükre
Fotó: Haáz Vince
A Marosbogáton, a Maroson épülő hídnál elhangzott, hogy
Az Astaldinak a 17,9 kilométernyi szakaszon sok embere és munkagépe volt, mint elhangzott, összesen 1500 alkalmazottuk van, 150 munkagéppel dolgoznak most ezen a pályaszakaszon. A műszaki igazgató elmondta, legalább 500 munkást tudnának alkalmazni, de nem találni munkaerőt, még sofőrnek sem jelentkezik senki.
Százötven munkagép dolgozik a 17,9 kilométeres szakaszon
Fotó: Haáz Vince
Amúgy
Az igazgató többször biztosította a tárcavezetőt, hogy tartani tudják a határidőt, és év végéig járhatóvá válik a Radnót–Marokece közötti autópálya szakasz is.
A Maroskece–Aranyosgyéres közötti szakaszon ezzel szemben szemmel láthatóan jóval kevesebben dolgoztak. Itt a Straco vállalta a 15 kilométeres pályaszakasz megépítését. Răzvan Cuc a csaknem három órás terepszemle után azt nyilatkozta, hogy
Ezért bekérette a cég képviselőjét a szaktárcához, és ha nem sikerült a szerződésben vállaltakat teljesítenie és nem tud megfelelően mozgósítani, megteszik „a következő lépést”. Újságírói kérdésre, hogy melyik a következő lépés, a miniszter azt mondta: a szerződés felbontása.
Fotó: Haáz Vince
Cuc arról is beszélt, hogy a Maros megyei utolsó pályaszakaszon, a Nyárádtő–Marosvásárhely közötti rész esetében még mindig az óvási időszak van. A miniszter egyúttal emlékeztetett arra is, hogy előkészítettek egy sürgősségi kormányrendeletet, ami megkönnyítené a közbeszerzéseket, s ami megtiltaná, hogy olyan cég nyújtson be óvást, amelyik nem vett részt a versenytárgyaláson. A közlekedésügyi tárca vezetője szerint ugyanis elfogadhatatlan, hogy évekig késsenek a beruházások a folyamatos fellebbezések miatt.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
1 hozzászólás