
Fotó: Székelyhon
Épületdarabok zuhantak a járdára egy ingatlanról a székelyudvarhelyi városháza közelében – a helyi rendőrség fel fogja szólítani az épület tulajdonosait, hogy végezzék el a javításokat a járókelők biztonsága érdekében.
2024. november 18., 15:022024. november 18., 15:02
2024. november 18., 15:072024. november 18., 15:07
„Jó, hogy nem ütött oda valakit” – erre a felkiáltásra lettünk figyelmesek a székelyudvarhelyi városháza téren sétálva hétfőn reggel, amikor egy a járdára esett nagyobb épületdarabot takarított fel egy hölgy. Zörgő Noémit, a polgármesteri hivatal szóvivőjét kérdeztük, hogy ilyen esetben mi a teendő. Rámutatott, az épületet a tulajdonos kell megjavítsa mihamarabb, hogy hasonló eset ne fordulhasson elő.
László Szabolcs, a székelyudvarhelyi helyi rendőrség igazgatója a Székelyhonnak elmondta, kollégáik kimentek a helyszínre, hogy beazonosítsák az épületben lévő lakások tulajdonosait, ez jelenleg is folyamatban van. Fel fogják szólítani őket, hogy mielőbb végezzék el a javításokat.
A tetőzet ugyanakkor közös felületnek számít, így annak javítását is közösen kell végezzék a lakók.
Az igazgató arra is kitért, hogy fel fogják mérni a gondok mértékét, és ha továbbra is fennáll a veszélye annak, hogy újabb épületdarabok hulljanak a járdára, akkor szalaggal kerítik el az érintett területet.
Marosvásárhelyen a szálló por az egyik legnagyobb légszennyezési tényező, a szakemberek szerint pedig télen nagyobb gondot okoz, mint nyáron. Korlátozásokkal, az alternatív közlekedés népszerűsítésével és hőszigetelésekkel lehetne javítani a helyzeten.
A 17. alaptörvény-módosítás nem akar embereket megalázni, éppen ellenkezőleg egy megalázott nemzet becsületét akarja és fogja visszaadni – mondta Magyar Péter miniszterelnök hétfőn az Országgyűlésben.
Románia határozottan elítéli az Oroszország Szövetségi Biztonsági Szolgálata által irányított csoportok által végrehajtott ellenséges kibertevékenységeket – jelentette ki hétfőn Nicușor Dan államelnök.
Megváltozik a Szent Anna-tó látogatási rendje: a látogatóknak napijegyet kell váltaniuk, amely magában foglalja a látogatóközpont belépőjét és három óra ingyenes parkolást, míg a Mohos-tőzegláp ezentúl kötelező idegenvezető nélkül is látogatható lesz.
Nem született megoldás a politikai válság rendezésére a Nicușor Dan államfővel a Cotroceni-palotában folytatott csaknem kétórás egyeztetésen, és miniszterelnök-jelöltekről sem esett szó – közölte a találkozó után Sorin Grindeanu.
Megkezdődik a Săvinești utca felújítása Marosvásárhelyen, miután befejeződtek a víz- és gázvezetékek cseréjével kapcsolatos munkálatok.
Ezen a héten benyújtottuk az európai uniós támogatási kérelmet a körgyűrű 3-as és 6-os szakaszára. A beruházás összértéke több mint 538 millió lej.
Gulyás Gergely lemond a Fidesz frakcióvezetői posztjáról, a Fidesz és a KDNP pedig bojkottálja az Országgyűlés hétfői ülését – írja az MTI.
Viharokkal tarkított, változékony időjárásra lehet számítani a következő két hétben – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) hétfőn közzétett, július 13–26. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Három eltévedt magyar turistát mentettek ki a Retyezát-hegységből hétfőre virradóra a Hunyad megyei hegyimentők.
szóljon hozzá!