
Elsősorban a nagyobb diákok körében népszerű az iskolajárat
Fotó: Haáz Vince
Csaknem fél éve indította be a marosvásárhelyi városháza az iskolabuszokat, amelyek reggelente csak diákokat szállítanak városszerte. Az eddigi tapasztalatokról érdeklődtünk a buszokért felelős alpolgármestertől, Portik Vilmostól.
2022. március 29., 18:162022. március 29., 18:16
Marosvásárhelyen reggelente az iskolák környéke a legzsúfoltabb, hiszen nagyon sok diákot autóval visznek a szülei, ha lehet, egészen a kapuig. Az autós forgalom csökkentése érdekében vezették be tavaly ősszel Marosvásárhelyen az iskolabuszokat. Ezek
A hagyományos buszmegállókban állnak meg, hiszen egyelőre nincs lehetőség arra, hogy egészen az iskolák közelébe szállítsák a diákokat. A vásárhelyi, bérlettel rendelkező diákok ingyen utazhatnak, a vidéki diákoknak pedig 2 lejes jegyet kell váltaniuk.
Portik Vilmos alpolgármester a Székelyhonnak elmondta, az iskolajárat-projektet meghonosítási céllal indították el. Azt szeretnék, hogy évek múlva ez a projekt természetes velejárója legyen a marosvásárhelyiek hétköznapjainak, céljuk az, hogy folyamatosan működjön, a szülőknek biztonságos alternatívát kínáljanak ahhoz, hogy gyermekeik reggelente eljussanak az iskolába.
Fotó: Haáz Vince
„Novembertől március közepéig több mint húszezer diák utazott az iskolajáratokon. Ebben az időszakban nyilván benne vannak az ünnepek, szünidő, tehát az adat nem feltétlenül tükrözi az igényeket. A tapasztalat azt mutatja, hogy talán a 12-es és 19-es vonalakon utaznak többen, de jobbára minden iskolajárat iránt van érdeklődés. Az adatokat a helyi rendőrség szolgáltatja, hiszen
A tanév végéig felmérést készítünk majd arról, hogy hol van szükség esetleg órarend-módosításra vagy más járatok elindítására.”
Az alpolgármestertől azt is megtudtuk, lehetőségként felmerült, hogy az autóbuszpark korszerűsítését követően, a kora délutáni órákban is indítsanak iskolajáratokat. „Erről elsősorban azokat fogjuk megkérdezni, akik igénybe veszik a szolgáltatást, de nyilván cél az is, hogy népszerűsítsük a lehetőséget, hogy minél több szülő válassza ezt a megoldást. Ehhez megfelelő kommunikációs kampányra is szükség van. Azt szeretnénk elérni, hogy kevesebb autó legyen az amúgy is rendkívül zsúfolt reggeli forgalomban.”
Életének 86-ik évében elhunyt Nagy Antal csíkszeredai pedagógus, a csíkszeredai Márton Áron Főgimnázium egykori matematika- és fizikatanára.
Benyújtották az Országgyűlésnek a közmédia átalakítására vonatkozó törvényjavaslatot pénteken, a javaslat teljesen átszervezné a közmédia intézményrendszerét.
Ismét 9 lej alá csökkent a standard benzin literenkénti ára a romániai töltőállomásokon, miután az elmúlt napokban mindegyik kúthálózat jelentősen mérsékelte árait. Gázolajat továbbra is 9 lej fölötti áron tankolhatunk.
Négy férfinél tartottak házkutatást a Kovászna megyei rendőrök Maros és Beszterce-Naszód megyében: az illetőket azzal gyanúsítják, hogy ellopták egy 84 éves sepsiszentgyörgyi nő 14 ezer eurós megtakarítását.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) nem szavaz bizalmat a parlamentben Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök kormányának – közölte Dominic Fritz pártelnök az alakulat Politikai Bizottságának pénteki ülése után.
Kétszer is behatolt egy buşteni-i házba egy anyamedve bocsaival pénteken, míg végül kilőtték a délután folyamán. A három bocs közül az egyik halálosan megsérült, a másik kettő pedig az erdőbe menekült.
Százmillió lej értékű projekt zárult le Hargita megyében, amelynek keretében 83 oktatási intézmény több mint 220 egységének mintegy 1500 tanterme és oktatási tere gazdagodott korszerű felszerelésekkel.
Lemondott tisztségéről Elena Micicoi Temes megyei prefektus, miután péntek reggel házkutatást tartott a lakásán az Európai Ügyészség. A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) politikusa a Facebook-oldalán jelentette be a lemondását.
Egy bukaresti villamoson történteknek két színházi ember is szemtanúja volt – ebből aztán monodráma született, most pedig színházi előadás formálódik belőle. A valós történet mögött azonban aktuális társadalmi jelenségre világítanak rá az alkotók.
Támogatásban részesül több Hargita, Maros és Kovászna megyei színház, néptáncegyüttes és kulturális intézmény a kormány döntése nyomán, amely az önkormányzati fenntartású előadó-művészeti intézmények működését segíti.
szóljon hozzá!