
A tervek szerint a Bekecs Néptáncegyüttes is fellépne a rendezvényen. Archív
Fotó: Haáz Vince
Idén július 31. és augusztus 2. között tervezik megtartani a Nyárádmente Fesztivált, amely a világjárványra való tekintettel az előzőeknél kisebb és szerényebb rendezvénynek ígérkezik. De még így sem biztos, hogy sikerül megvalósítani.
2020. július 13., 19:432020. július 13., 19:43
A korábban tervezett koncertek elmaradnak, viszont a szervezők ragaszkodnak a lovastáborhoz és a lovasbemutatókhoz, amelyek igen népszerűnek bizonyultak az előző években is, illetve lesz hagyományos kézműves és termékvásár, borudvar, tudomány-népszerűsítő-, interaktív előadások, gyereknappal egybekötött foglalkozások, tűzoltó felvonulás, és a Bekecs Együttes is fellépne.
A fokozódó fertőzéses esetekre való tekintettel, valamint az egészségügyi intézkedések, szigorítások miatt végleges döntés csak néhány napon belül fog születni – mondta a Székelyhonnak Somodi Szilárd szervező, a Nyárádmente Kistérségi Társulás munkatársa, hozzátéve:
A hónap végén esedékes rendezvény megszervezésével Tóth Sándor nyárádszeredai polgármesternek is kételyei vannak. Ahogy lapunk érdeklődésére elmondta, az idei fesztivál, amennyiben sikerül megvalósítani, amolyan „fél fesztivál” lesz csak, ezért is szerepel a programban, úgy, hogy 2,5., vagyis nem a harmadik, ahogy következne.
– magyarázta az elöljáró.
Élete megtiszteltetésének tartja a kezdeményezők felkérését, rendkívül hálás érte.
Célegyenesbe fordultak az előkészületek Tusnádfürdőn, a kedden kezdődő 35. Bálványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktábor területén már szinte minden a helyére került.
Legalább tíz komolyan vehető államfőjelöltre érkezett javaslat, de a döntést végül a Tisza Párt frakciójának és az Országgyűlésnek kell meghoznia – közölte Magyar Péter miniszterelnök hétfőn Facebook-oldalán.
Elérte a 30 százalékot a munkálatok készültségi szintje a Nagyszeben–Pitești autópálya (A1) Bojca 1. alagútjánál – közölte hétfőn a közúti infrastruktúrát kezelő országos társaság (CNAIR) vezérigazgatója.
Vizsgáznak kedden országszerte a pedagógusok a címzetes tanári állásokért, Székelyföldön mintegy 2300 jelentkezővel. A határozatlan idejű állásokért több helyen erős a túljelentkezés, különösen az óvodapedagógusi, tanítói és testnevelői posztoknál.
Az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) 206 bírságot szabott ki összesen több mint egymillió lej értékben és 161 figyelmeztetést adott a román tengerparti üdülőhelyeken július 13. és 19. között végzett ellenőrzések során.
Az ország nagy részéhez hasonlóan Hargita megyében is figyelmeztető sztrájkot tartottak hétfőn a kórházakban. Az általános sztrájk kirobbantása attól függ, hogy a héten kapnak-e kormányígéreteket követeléseikre – mondta a Sanitas megyei vezetője.
Az ingyenes ivartalanítási programnak köszönhetően eddig már több mint 60 kutyát és macskát ivartalanítottak Marosvásárhelyen.
Andy Burnham, Manchester volt polgármestere az Egyesült Királyság új miniszterelnöke, miután III. Károly király hétfőn megbízta az új brit kormány megalakításával.
Változékony időjárásra kell készülni a következő két hétben Erdélyben: a hét eleji kellemes nyári időt átmeneti lehűlés váltja fel, majd a hétvégétől ismét melegedés kezdődik. Közben szinte minden nap számítani lehet záporokra és zivatarokra.
szóljon hozzá!