
Az elárasztott kereszteződés. A nyomás csökkenésével a „szökőkút” is apadt
Derékmagasságig lövellt a sötét folyadék a kanálisfedők lyukain át Székelyudvarhelyen a Bethlenfalvi és Termés utcák kereszteződésében csütörtökön és pénteken.
2017. június 11., 15:502017. június 11., 15:50
Jóllehet, az esőzések miatt a környékbelieket nem érte meglepetésként – nem először történt meg ugyanis, hogy szennylé folyt az esővíz-elvezető csatornából –, ezúttal egyszerre három aknából is ömlött a víz. A bethlenfalvi kultúrotthon udvarán néhány centiméter hiányzott, hogy a víz elérje az épület küszöbének a szintjét. A közelben a cukrászműhely, de az utcában a többi vállalkozás alkalmazottai is arra panaszkodtak, hogy a visszataszító látvány miatt csökkent a forgalmuk.
Pénteken reggel a vízszolgáltató Aqua Nova Hargita Kft. szakemberei kitakarították a csöveket elzáró törmeléket, ami az esőzések miatt megnövekedett vízhozam elfolyását akadályozta. A munkálat után azonnal megszűnt a probléma.
Július elsejével életbe lépett a 150 eurónál kisebb értékű, unión kívülről érkező e-kereskedelmi csomagokra vonatkozó vámmentesség eltörlését előíró jogszabály.
Nyilvánosságra hozták azt a megdöbbentő felvételt, amelyen jól látható, hogy teljesen zavartan közlekedik egy kamion az E60-ason. Mint a vizsgálatok során kiderült, a teherautó Kovászna megyei sofőrje ittas volt, őrizetbe is vették.
Július 1-jétől, szerdától a jelenlegi 4050 lejről 4325 lejre nő az országos bruttó minimálbér. Erről a március 12-én elfogadott 146-os számú határozatával döntött a kormány.
Már nem csak a véglegesítés előtt álló bértörvény-tervezet miatt nő az elégedetlenség az egészségügyben és a szociális ellátórendszerben, hanem a személyzethiány miatt fokozódó leterheltség miatt is. Általános sztrájkra készül az érdekvédelem.
Húsz megye hatvan településén és Bukarestben okozott károkat a kedd esti vihar – közölte szerdán reggel a katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU).
Közzétette kedden este a vagyonnyilatkozatát Nicușor Dan államfő.
A szaknak megfelelő kötelező tantárgy (matematika vagy történelem) írásbeli vizsgájával folytatódik szerdán az érettségi.
Az időjárás a következő négy hétben is többnyire a kánikula jegyeit fogja megtartani, miközben az ország nagy részén jelentős csapadékhiány várható az Országos Meteorológiai Szolgálat négyhetes előrejelzése szerint.
A minimálbér emelkedése miatt július elsejétől 202,5 lejről 216,25 lejre nő a bírságpont értéke – tájékoztatott kedden a közlekedésrendészet.
Rekord született: még nem fordult elő eddig az, hogy Kovászna megyében négy egymást követő napon vörös kódú, azaz a legmagasabb fokozatú riasztást adjanak ki a hőség miatt.
szóljon hozzá!