
Hévégén várhatóan tele lesz a sípálya. Archív
Fotó: Simon Virág
Idén télen első alkalommal fogadja a sízni, szánkózni vágyókat a szovátai sípálya péntektől. A téli ünnepek alatt működött a székes felvonó, hogy a turisták, helyiek feljussanak a Répás menedékházhoz, de sízni, szánkózni nem lehetett.
2023. február 02., 20:292023. február 02., 20:29
2023. február 02., 20:312023. február 02., 20:31
A sípálya üzemeltetői közösségi oldalukon közzétették, hogy február 3-án, pénteken hivatalosan is megnyitják az idényt, naponta 10–17 óra között fogadják a téli sportok kedvelőit. Jó tudni, hogy február 6-án, hétfőn a sípálya kivételesen zárva lesz, mert ellenőrzik a berendezéseket.
Szovátán, a fürdőtelep szomszédságában lévő sípályán székes felvonóval lehet felmenni a tetőre, ahol van szánkópálya és egy 300 méteres kezdő sípálya. Ez utóbbin egy tányéros sífelvonó is van. A merészebbek használhatják a piros besorolású nagypályát, amely 1000 méteres, 262 méteres szintkülönbséggel.
A pálya állapotát nappal kamerán is követni lehet ezen az oldalon.
A Maros megyei hegyimentő-szolgálat is jelezte, hogy naponta 10–17 óra között a helyszínen lesznek, hogy tanácsot adjanak, szükség esetén segítsenek a sízőknek, turistáknak.
Kevesebb mint egy hónap alatt már a második medvét lőtték ki Brassó leginkább medvejárta, Rakodó nevű lakónegyedében – közölte pénteken a város polgármesteri hivatala.
Különösen magas hőmérsékletekre, helyenként kánikulára és kellemetlen hőérzetre vonatkozó figyelmeztetést, illetve elsőfokú (sárga) riasztásokat adott ki pénteken az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM). A hőhullám Maros megyét is érinti.
Kiemelték és a midiai kikötőbe vontatták csütörtökön a térségben márciusban elsüllyedt Astana vontatóhajót.
Pénteken, a tanórák után kezdődik a nyári vakáció az iskolások számára.
Dominic Fritz csütörtökön jogerősen elvesztette az Országos Feddhetetlenségi Ügynökség ellen indított perét a legfelsőbb bíróságon. Az ANI korábban érdekellentétet állapított meg vele szemben.
Portugália és Szlovákia drónelhárító rendszereket ajánlott fel Romániának – nyilatkozta Nicușor Dan a csütörtöki EU-csúcs előtt.
Medve jelenléte miatt küldtek Ro-Alert üzenetet a csíkszeredaiaknak csütörtökön este.
Nem a régóta várt játékmenet előzetessel, hanem egy bejelentéssel rukkolt elő a Grand Theft Auto VI kiadója, a Rockstar Games csütörtök délután.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök csütörtökön bejelentette, hogy indulni készül a Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnöki tisztségéért.
szóljon hozzá!