
Az állatmenhelyre kerülnek az azonosítatlan gazdájú kutyák. Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Csontig lesoványodott kutyát talált egy Marosvásárhelyhez közeli falu határában egy olvasónk, az állat valószínűleg egy zsákból szabadulhatott ki, amiben a gazdája a helyszínen hagyta. A rendőrségen érdeklődtünk, mi a teendő ilyen helyzetekben.
2022. április 27., 10:442022. április 27., 10:44
2022. április 27., 13:362022. április 27., 13:36
Marosvásárhelyi olvasónk arról számolt be, hogy napokon keresztül ott ült a lesoványodott és kiéhezett, közepes nagyságú kutya a mező közepén, egy szétrágott zsák volt mellette, és nem mozdult. „Mi ételt vittünk neki három napon keresztül, de miután láttuk, hogy az állat nem mozdul, feltételeztük, a gazdájára vár, hogy az utána menjen. Az is feltűnt nekünk, hogy egy szétrágott zsák van mellette, tehát valószínű, hogy a zsákban dobták ki, a kutya pedig kirágta magát” – magyarázta a marosvásárhelyi állatbarát, aki nem bírta szenvedni látni az elhagyott kutyát, ezért a harmadik napon hazavitte a saját udvarába, hogy gondját viselje. „Nagyon boldog volt szegény állat, hogy befogadtuk és enni adtunk neki. Jó helyen lesz nálunk” – magyarázta.
Ahogy Alexandru Trifanov, a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság állatvédelemmel foglalkozó osztályának vezetője elmondta, aki hasonló esettel találkozik, jelentse a rendőrségen. Hívhatja a 112-es segélyhívószámot, ahol a rendőrségre irányítják a hívását, és elmondhatja, hogy mit látott, mit tapasztalt, a hatóság pedig azonnal intézkedik.
– hangsúlyozta. A hasonló eseteknél a rendőrség megpróbálja azonosítani az állat gazdáját, felszólítani, hogy vigye haza az elhagyott állatot és gondoskodjon róla. Amennyiben ezt elmulasztja, megbírságolják. Akiről bebizonyítják, hogy bántalmazta is az állatot, a pénzbírság mellett szabadságvesztéssel is sújthatják – mondta a felügyelő. A bántalmazott állatot a legközelebbi menhelyre szállítják, ahol megfelelő ellátást biztosítanak számára. Az így keletkezett anyagi kiadásokat a megyei önkormányzat fedezi. Alexandru Trifanov elmondta azt is,
Ezért a rendőrség nyomon követi az ott közzétett információkat is, és bejelentés nélkül is nyomozást rendel el, ha szükségesnek látja.
A 2025-2026-os tanévben/egyetemi évben 3,518 millió iskolás és egyetemi hallgató tanult a hazai oktatási rendszerben, 33 100 fővel több, mint az előző tanévben/egyetemi évben – közölte kedden az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Három személyautó ütközött a marosvásárhelyi Pandúrok sugárúton kedden délelőtt. Két ember sérült meg, egyiküket kórházba kellett szállítani.
Vörös jelzésű hőségriasztás lépett életbe újra kedd délelőttől Maros megyében is. A rendkívüli meleg miatt a tűzoltók a hőguta, a vízbe fulladás és a szabadtéri tüzek megelőzésére figyelmeztetik a lakosságot.
Zivatarokra figyelmeztető sárga és narancssárga jelzésű riasztásokat adott ki kedden az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Több napja keresnek egy embert a Brassó megyei Viștea-víztározóban, egy tinédzser pedig a Szeret-folyóba fulladt bele hétfőn este Bákó megyében.
Hat megye kilenc településén okozott károkat a rossz idő hétfőn – közölte a belügyminisztérium Katasztrófavédelmi Főosztálya (DSU).
Országszerte több mint negyven ember szorult orvosi ellátásra hétfőn a kánikula miatt, közülük harmincegyet kórházba szállítottak.
Az elvesztegetett idő miatt most már egy hónap alatt kellene leszállítani a Fenyéd és Székelyudvarhely által közösen megpályázott buszokat, ez pedig nem megvalósítható. Van azonban egy újabb elképzelés a települések közötti járatok indítására.
szóljon hozzá!