
Fotó: Maros megyei rendőrség
A szennyező anyagok tárolását vizsgálták a Maros megyei rendőrök egy nyárádtői és egy náznánfalvi autóbontóban és tetemes bírságot róttak ki a helyszínen tapasztaltak miatt.
2024. szeptember 26., 18:552024. szeptember 26., 18:55
A fegyverek, robbanóanyagok és veszélyes anyagok ellenőrzésével foglalkozó Maros megyei rendőrök szeptember 26-án két autóbontó működését ellenőrizték.
A nyárádtői és náznánfalvi helyszíneken
Fotó: Maros megyei rendőrség
Mivel a bontókban a veszélyes hulladékokat nem a megfelelő módon tárolták és ezzel szennyezték a levegőt és a talaj, nem tartva be a veszélyes hulladékokra vonatkozó rendeleteket, a rendőrök két bűnügyi eljárást indítottak.
Fotó: Maros megyei rendőrség
A rendőrség közleménye szerint ezen ellenőrzésekkel az volt a céljuk, hogy növeljék a lakosok egészségügyi biztonságát, és csökkentsék a környezetszennyezést.
Bűnügyi eljárás indult két férfi ellen, miután a közúti ellenőrzéskor egyikük hamis iratot mutatott fel, a másikuk ittasnak bizonyult.
A február 2. és 8. közötti héten végzett ellenőrzések során 2651 bírságot rótt ki az autópálya-rendőrség.
Tavaszi időjárás van még szombaton a legtöbb székelyföldi településen, de jó tudni, hogy a Hargita megyei sípályák ennek ellenére is működnek.
Hétfőig az ország legnagyobb részén csapadék várható, a hegyekben havas eső és havazás formájában. Emellett az időjárás vasárnaptól jelentősen lehűl, elsősorban az ország északi felében, majd a többi térségben is.
Két tűzesethez is ki kellett vonulniuk pénteken a Maros megyei tűzoltóknak: Abosfalván háztartási hulladék gyúlt ki, Dédabisztrán száraz növényzet.
A politikai döntéshozóknak az üzengetések és a politikai zajkeltés helyett a strukturális problémák megoldására kellene összpontosítaniuk – közölte pénteken Facebook-bejegyzésében Nicușor Dan.
Felbontják a munkaszerződését azoknak az állami egészségügyi intézményekben alkalmazott orvosoknak, akiket tetten érnek, amint munkaidőben a magánszektorban dolgoznak – jelentette ki pénteken Temesváron Alexandru Rogobete egészségügyi miniszter.
Ilie Bolojan miniszterelnök pénteken kijelentette, hogy Románia tavaly mintegy 50 millió euróval támogatta Ukrajnát egy NATO-n keresztül finanszírozott program keretében.
A kormánynak jövő héten el kellene fogadnia a közigazgatási reformcsomagot és a gazdaságélénkítő intézkedéseket – jelentette ki pénteken Ilie Bolojan miniszterelnök.
Tűzesethez riasztott önkéntes tűzoltót bírságolt meg Galați megyében a rendőrség, amiért nem adott elsőbbséget az ugyanahhoz a tűzesethez igyekvő rendőrautónak – közölte pénteken a DCNews.ro hírportál.
szóljon hozzá!