
Fotó: Erdély Bálint Előd
Július végén írtunk legutóbb a székelyudvarhelyi okosparkolók ügyéről, a városvezetés akkor még igyekezett peren kívül megegyezni a kivitelezővel a műszaki hiányosságok javításáról. Ez azonban nem sikerült, így az önkormányzat pert indított.
2021. szeptember 08., 18:192021. szeptember 08., 18:19
2021. szeptember 08., 18:452021. szeptember 08., 18:45
Augusztus 19-én iktatott keresettel indult az a per, amelyet a Székelyudvarhely központjába szánt okosparkoló-rendszer műszaki hiányosságai miatt kezdeményezett a kivitelező cég ellen Székelyudvarhely önkormányzata.

Székelyudvarhely szűk utcái nehezen bírják meg a napi szinten a városban zajló autós forgalmat, ami pedig a parkolóhelyeket illeti, azok száma erősen korlátozott. A központi zóna parkolási problémáit több alkalommal és különböző megoldásokkal is próbálták már enyhíteni – eddig nem sok sikerrel.
A 88 ezer lejes beruházás 2020 tavaszától könnyítené a városközpontban a parkolást, de különböző technikai problémák miatt azóta sem került állandó használatba. Elindítása után ugyanis
– sorolta a polgármesteri hivatal sajtószóvivője. Zörgő Noémi közölte: „noha szóbeli ígéretet kaptunk arra vonatkozóan, hogy az észlelt hiányosságokat (hibás szenzorok és a hibásan működő panel cseréje) javítani fogják, ezek nem történtek meg”.
Legutóbb múlt héten kérték a szakcéget, hogy átiratban küldje el ezt a szándékot, amivel azt tudták volna elérni, hogy halasztást kérjenek, amennyiben időközben megtörténik a hibás elemek cseréje. Ez egyelőre nem történt meg – mondta a sajtóreferens.
Az ügy kapcsán fölkerestük a kivitelező UponSmart cég vezetőjét, Geréb Róbertet. Elmondása szerint eddig valóban csak szóbeli ígéretet adtak, de a hivatalos átiratot szeptember 8-án, szerdán elküldték a helyi önkormányzatnak.
– fogalmazott a cégvezető. Hozzátette, október végéig „a pontot szeretnénk feltenni a dolog végére”.

Székelyudvarhelyen a város infrastruktúrája nem engedi meg, hogy a központban újabb parkolóhelyeket alakítsanak ki, ezért a parkolás folyamatát igyekeznek megkönnyíteni. Olyan okos rendszert vezetnek meg, amelynek segítségével pontosan látni, hogy hol hány hely van szabadon.
Tűz ütött ki szerda este egy nagyszebeni tömbházlakásban; egy ember súlyosan megsérült, újraélesztésre volt szükség.
A kormány a csütörtöki ülésén rendeletet fogadhat el a földgáz árának ideiglenes korlátozásáról – jelentette ki Ilie Bolojan miniszterelnök.
A Mezőméhes községhez tartozó Mezővelkére vonultak a nagysármási tűzoltók szerda este, ahol egy lakóház tetőzete gyúlt ki.
A Perzsa-öböl térségében zajló háború és a Hormuzi-szoros forgalmának részleges lezárása az üzemanyagárak emelkedéséhez vezetett – jelentette ki szerda este Ilie Bolojan miniszterelnök.
Lélekemelő nagyböjti koncertre kerül sor a csíkdelnei Úr-kápolnában, a március 8-án 11 órától kezdődő szentmise után.
Vlagyimir Putyin orosz elnök jóváhagyta két kárpátaljai magyar hadifogoly elengedését a Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszterrel folytatott tárgyalásán szerdán Moszkvában.
Lenyűgöző hangszerrel egészült ki a sepsiszentgyörgyi Székely Nemzeti Múzeum. A Bartók Béla-terem új ékszerét Hankó Balázs, Magyarország kultúráért és innovációért felelős minisztere adta át, a zongorát pedig maga az alkotó szólaltatta meg először.
Kárp György 80 címmel különleges, zenés-vidám estére várják az érdeklődőket március 5-én, csütörtökön 18 órától a Szovátai Városháza dísztermében
A romániai lakások háromnegyede nincs pénzügyileg védve a természeti katasztrófák ellen, mivel a közel 10 millió lakóingatlan közül mindössze mintegy 2,4 millió rendelkezik kötelező biztosítással – jelentette ki a PAID vezérigazgatója.
Az oktatási minisztérium a Romániai Magyar Demokrata Szövetség kezdeményezésére új módszertant fogadott el a kisebbségi tankönyvek beszerzésére – számol be az RMDSZ sajtóosztálya.
szóljon hozzá!