
A vasúti felüljáró újjáépítése nem várt bonyodalmakat eredményezett
Fotó: Veres Nándor
A csíkszeredai vasúti felüljáró újjáépítésének leállítását kéri a bíróságtól egy szomszédos lakóház tulajdonosa, mert szerinte az építmény túl közel van az otthonához. A törvény által előírt távolság betartása érdekében időközben már tervmódosítás is történt.
2022. augusztus 26., 11:052022. augusztus 26., 11:05
2022. augusztus 26., 13:402022. augusztus 26., 13:40
A tavasszal elkezdődött munkálatok egyelőre zavartalanul és az ütemtervnek megfelelően haladnak, ezt az időközben elkezdődött bírósági eljárás sem zavarja. Mint Bors Béla csíkszeredai alpolgármester kérdésünkre elmondta, a felüljáró északi oldalán lévő lakóházak tulajdonosai közül az egyik korábban már fogadóórán is kifejtette aggodalmát, amely szerint az építmény tervezett formájában, mivel felül szélesebb lesz a korábbinál, túl közel kerül majd a házához.
– emlékeztetett az elöljáró. Ezt be is mutatták a lakónak, aki ennek ellenére nem állt el szándékától, és keresetet nyújtott be a bíróságra. Ebben azt kérte, hogy a munkálatokat azonnali hatállyal függesszék fel, és érvénytelenítsék az építkezési engedélyt, mert közelebb kerül a házához a felüljáró, mint ahogy ezt a törvény megengedi.
A keresetet a Marosvásárhelyi Bíróságra nyújtották be, az első tárgyaláson Csíkszereda Polgármesteri Hivatala kérte a per áthelyezését a Csíkszeredai Bíróságra, tekintettel arra, hogy mindkét fél csíkszeredai. Ez meg is történt, így szeptemberben már itt lesz a tárgyalás. „Megvan a tervezői utasítás, ezt csatoltuk a válaszirat részeként a bíróságnak. Én meg vagyok győződve, hogy teljesen törvényesen jártunk el, és így fogunk tenni a továbbiakban is” – fejtette ki az alpolgármester. Megtudtuk azt is, hogy
Az újjáépítés során a felüljáró szélesebb járdát, illetve kerékpárutat is tartalmaz majd, biztonságosabbá téve az áthaladást a gyalogosok és kerékpárosok számára is. Az ott lakókat zavaró zaj is csökken, mert hangszigetelő fal készül a felüljáró szélén.
Buzău és Vrancea megyében is volt egy földrengés vasárnap hajnalban – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Markó Bélával egyeztetett a határon túli magyar közösségek előtt álló kihívásokról – közölte a társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter szombaton.
A város fő vízvezetékének meghibásodása miatt vasárnap, előreláthatóan este 8 óráig nem lesz ivóvíz Segesváron és a környező településeken.
Az idei Tusványos talán legbarátságosabb estéjén már érezni lehetett, hogy közeleg a búcsú, de a nagyszínpad előtti hangulaton ennek nyoma sem látszott.
A fesztiválélmény megmarad, csak közben folyamatos matekozás zajlik: mire menjen el a napi keret? Egy nap Tusványoson könnyen elvisz 60–100 lejt, de tapasztalataink szerint a legtöbb fiatal igyekezett okosan beosztani a pénzét.
A Richter-skála szerint 3,1-es erősségű földrengés történt szombaton 15 óra 13 perckor Buzău megyében, Vrancea szeizmikus térségben – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
Alexandru Rogobete volt egészségügyi miniszter szerint a kormány az állások befagyasztásával és az egészségügyi dolgozók jövedelmének csökkentésével az állam védelmének egyik legfontosabb pillérét, az egészségügyi rendszert gyengíti.
A volt miniszterelnök tusványosi beszéde iránt nem lankadt az érdeklődés az előző évekhez képest. A Fidesz elnökét rengetegen hallgatták a nagyszínpad előtti téren, kormánykritikus molinókat, üzeneteket is emelve a magasba.
A szovátai szabadtéri színpadon adja elő a Bekecs Táncszínház vasárnap a Táncolva öröklődik című előadását.
A svájci Plan-les-Ouates településtől kapott adományba egy tűzoltóautót Erdőszentgyörgy.
1 hozzászólás