
Rendőrségi vizsgálat a késelés helyszínén
Fotó: Pinti Attila
Vádat emelt az ügyészség a tavaly novemberben Csíkszeredában történt emberöléssel gyanúsított férfi ellen, aki előzetes letartóztatásban várja a bírósági eljárás lefolytatását. A vádlott volt élettársát szúrta le, az áldozat három héttel később hunyt el a kórházban.
2023. január 16., 14:242023. január 16., 14:24
Mélyen megrázta a közvéleményt a tavaly november 4-ei eset, amikor fényes nappal, Csíkszereda központjában, a megyeháza előtt szúrta le volt élettársát egy férfi. A súlyosan sérült, fiatal gyimesközéploki nőt, akit nyakán ért több késszúrás, kórházba szállították, ahol újra kellett éleszteni, majd megműtötték, és az intenzív osztályra került. Ott többszöri szívmegállás után intubálták, és kómás állapotban tartotta életben a lélegeztetőgép.
Az elkövető, a 33 éves, csíkkozmási T. G. elmenekült a tett színhelyéről, de rövid időn belül elfogták a rendőrök, őrizetbe vették, majd a bíróság elrendelte 30 napra történő előzetes letartóztatását. Ellene ekkor még emberölési kísérlet megalapozott gyanújával kezdődött bűnügyi vizsgálat, de miután november 26-án a kórházban elhunyt a 22 éves áldozat, a bűncselekmény büntetőjogi besorolását emberölésre változtatta a Hargita Megyei Ügyészség.

Belehalt sérüléseibe az a 22 éves, gyimesközéploki nő, akit november elején több késszúrással életveszélyesen megsebesített volt élettársa Csíkszeredában a nyílt utcán.
Az ügyben a vádirat még tavaly decemberben elkészült – tájékoztatott érdeklődésünkre Tókos Lehel ügyész. A Hargita Megyei Ügyészség helyettes szóvivője szerint ezután a bíróság ellenőrizte, hogy fenntartható-e az előzetes letartóztatás, mivel a törvény szerint a vádemelés után három napon belül meg kell ezt tenni.
Az ügyet a Hargita Megyei Törvényszék tárgyalja, amely úgy határozott, hogy az előzetes letartóztatás indokolt volt, ezért a kényszerintézkedést fenntartották. Egyúttal
Kérdésünkre az ügyész elmondta, tettének indítékáról a kivizsgálás során nyilatkozott a vádlott, aki egy, az áldozattal folytatott korábbi vitára hivatkozott. Jelenleg a bírósági eljárás előkészítő szakasza zajlik, amikor megvizsgálják a rendelkezésre álló bizonyítékokat, ezt követi az elsőfokú tárgyalás.
Nicușor Dan államelnök szombaton megerősítette, hogy a pénteken felrobbant tengeri drón ukrán eredetű, de hangsúlyozta, hogy Oroszország a felelős a Romániát érintő helyzetért.
Bántalmaztak egy férfit és eltulajdonították az áldozat kerékpárját szombaton hajnalban Marosludason. Az elkövetők előzetesbe kerültek.
Narancs jelzésű viharriasztást követően több településen is intenzív felhőszakadással érkezett meg a viharos időjárás. A vihar által érintett települések lakóit Ro-Alert üzenetben is figyelmeztették a hatóságok.
Minden, ebben az időszakban elkészülő bölcsőde felvehet majd állami költségvetésből fizetett személyzetet, hogy ősztől elkezdhesse működését – jelentette ki szombaton Ilie Bolojan.
A Déli- és a Keleti-Kárpátokra, Munténiára, Dobrudzsára és Moldvára érvényes fokozott légköri instabilitásra figyelmeztető elsőfokú (sárga) riasztást adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Több folyó is kiléphet a medréből az esőzések következtében szombaton és vasárnap. Székelyföldi folyók is érintettek.
Maros megye területén narancssárga kódjelzésű riasztást adtak ki záporokra, zivatarokra vonatkozóan, helyenként jégesőre is számítani lehet. Hasonló riasztás van érvényben Csíkszékre is.
Az önkéntes tűzoltók körzeti és megyei versenyén is elsők lettek a szentegyházi önkéntes tűzoltók – adta hírül az alakulat és a városvezetés.
Meghalt egy 34 éves Szeben megyei férfi szombat reggel, vélhetően medvetámadás áldozata lett Prod falu közelében – közölte a katasztrófavédelmi felügyelőség.
Egyetlen autó volt az érintettje annak a balesetnek, mely szombaton délben történt Gyergyóalfalu borzonti kijáratánál, a 13B országúton.
1 hozzászólás