
Fotó: Pinti Attila
Megvesztegetéssel, okirathamisítással, csalással és hivatali visszaéléssel vádolja a gyimesfelsőloki rendőrség volt parancsnokát a Korrupcióellenes Főigazgatóság (DGA). A vádlott szabadlábon védekezhet.
2025. február 18., 15:082025. február 18., 15:08
2025. február 18., 15:122025. február 18., 15:12
A Korrupcióellenes Főigazgatóság (DGA) befejezte a nyomozást a gyimesfelsőloki rendőrség volt parancsnokának büntetőügyében, a Hargita Megyei Ügyészség pedig vádat emelt ellene és elrendelte a bíróság elé állítását – közölte kedden honlapján a Korrupcióellenes Főigazgatóság (DGA).
A volt rendőrparancsnokot megvesztegetéssel, okirathamisítással, csalással és hivatali visszaéléssel vádolják, aki szabadlábon védekezhet.
Fotó: Pinti Attila
A vádirat szerint az adatok és bizonyítékok arra mutatnak, hogy 2022. decemberében a vádlott elfogadott 120 lejt egy személy lakóhelyének igazolásához szükséges dokumentum kiállításához, valamint egy közgyűlés megtartásához szükséges felhatalmazás nyilvántartásba vételéhez és rögzítéséhez. Ugyancsak 2022. decemberében a rendőr a gyanú szerint hamisított okmányokat használt fel, hogy egyes turisztikai szolgáltatások elszámolásából tisztességtelenül 1450 lejhez jusson, megtévesztve a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság munkatársait. 2023 januárjában pedig, amikor szolgálatban volt, rajtakapott egy faanyagot szállító járművet, amely nem rendelkezett az előírt engedéllyel. A rendőr nem teljesítette a szolgálati kötelezettségeit, mivel nem állapította meg a szabálysértést, nem alkalmazott bírságot és nem kobozta el az illegálisan szállított faanyagot, ezzel jogtalan előnyt biztosítva a szabálysértőnek és kárt okozva az állami költségvetésnek.
„Fontos megjegyezni, hogy ez a folyamat a büntetőeljárás szakasza, amely a nyomozás befejezését és a vádirat bíróság elé való benyújtását jelenti, de ez nem sérti az ártatlanság vélelmét a bíróság végső döntéséig, ahogyan azt a büntetőtörvénykönyv előírja” – emelték ki.
Egy bukaresti villamoson történteknek két színházi ember is szemtanúja volt – ebből aztán monodráma született, most pedig színházi előadás formálódik belőle. A valós történet mögött azonban aktuális társadalmi jelenségre világítanak rá az alkotók.
Támogatásban részesül több Hargita, Maros és Kovászna megyei színház, néptáncegyüttes és kulturális intézmény a kormány döntése nyomán, amely az önkormányzati fenntartású előadó-művészeti intézmények működését segíti.
Erősödött pénteken a román deviza az euróhoz képest, amelynek az értéke a Román Nemzeti Bank középárfolyama szerint 0,37 banival (0,07 százalékkal) 5,2353 lejre csökkent a csütörtöki 5,2390 lejről.
Tavaly a legalább tíz embert foglalkoztató európai uniós vállalkozások közel kétharmada (63,6 százaléka) használt valamilyen közösségi oldalt; Románia a sereghajtók közé tartozik e tekintetben.
Több mint háromszáz éves tölgy terebélyesedik a székelyudvarhelyi szovjet síremlék közelében, amely a város legidősebb élő fájának számít. Szakemberek vizsgálatokat végeznek, majd tervet dolgoznak ki a fa életének meghosszabbítására.
Megnyílt pénteken a forgalom előtt a Transzfogarasi út Piscul Negru és Bilea-vizesés közötti szakasza – jelentette be a brassói regionális útigazgatóság szóvivője, Elekes Róbert. A magashegyi úton 7 és 21 óra között lehet közlekedni.
A bukaresti ügyészség pénteken 60 napra hatósági felügyelet alá helyezte Makaveli néven ismert Alexandru Zidarut.
Az idei első negyedévben 11 876 lakást adtak használatba Romániában, 914-gyel kevesebbet, mint 2025 azonos időszakában – derül ki az Országos Statisztikai Intézet (INS) pénteken közzétett adataiból.
A Román Vasúti Személyszállító Vállalat (CFR Călători) péntektől szeptember elejéig közvetlen összeköttetést biztosít a tengerpart és az ország főbb régiói között.
szóljon hozzá!