Bíró Barna Botond: vagy a mi közösségünk építkezik, vagy mások rombolnak – ez a tét Pr-cikk

•  Fotó: Csedő Attila

Fotó: Csedő Attila

Bíró Barna Botond, Hargita megye tanácsának RMDSZ-es elnökjelöltje a hétvégi választásokra reflektálva hangsúlyozza, hogy az erdélyi magyarság legnagyobb kalákáját kell megszervezni, hiszen a vasárnapi eredmények akár évtizedekre is eldöntik a kisebbségi létünk jövőjét. A tét nem más: felhatalmazzuk az RMDSZ csapatát, hogy helyi és nemzetközi szinten is képviselni tudja az érdekeinket vagy teret hagyunk azoknak, akik lerombolják mindazt, amit az eddigiekben felépítettünk.

Támogatói tartalom

2024. június 04., 18:002024. június 04., 18:00

Június 9-én nem csupán helyhatósági, hanem európai parlamenti választásokra is sor kerül.

A tét nem kevesebb, mint az, hogy az erdélyi magyaroknak is legyen képviselete a nemzetközi porondon, hiszen az nem kérdés, hogy a szélsőjobbos, magyar gyűlölő román párt képviselőket küld Brüsszelbe.

Minden olyan politikai küzdőtéren ott kell legyen az erdélyi magyarság képviselete, ahol rólunk döntéseket hoznak, minket befolyásoló dolgokról döntenek, irányítják a forrásokat, azért, hogy ne csak járjon, hanem jusson is a mi közösségünknek.

•  Fotó: Csedő Attila Galéria

Fotó: Csedő Attila

„Nem téveszthetjük szem elől, hogy a megyei önkormányzatnak a költségvetése még mindig az országos költségvetési törvényéhez kötve van, és nagyjából megtudjuk mondani azt, hogy mekkora lesz, nincs nagy mozgásterünk. Míg egy helyi önkormányzat, ahol helyi adókból, illetékekből, ugye gépjármű adóból, ingatlan adóból, a jövedelemadónak nagy részéből tud gazdálkodni, nekünk ez nem mozdítható. Két módja van annak, hogy növeljük a megyei önkormányzat költségvetését, az egyik a hitel, másik, hogyha vissza nem térítendő pályázatokból hozunk be pénzt.

Idézet
Az elmúlt három évben azért is büszke vagyok, mert sikerült behozzuk nemzeti és Európai Uniós forrásokból a megyei önkormányzat egy éves költségvetésének megfelelő összeget.”

A jelölt kitért arra, hogy bár az európai képviseleti munkának anyagiakban mérhető eredménye is pótolhatatlan, a kisebbségi jogaink is veszélyben lehetnek.

•  Fotó: Csedő Attila Galéria

Fotó: Csedő Attila

„Sajnos azt is látjuk, hogy az elmúlt években azok a magyarellenes politikai erők, mint például az AUR, vagy Șoșoaca asszony pártja, azok a bukaresti politikai küzdőteret, a parlamentet azt nagyon sok esetben egy reális küzdőtérré alakították át.

Idézet
Látjuk azt, hogy hogyan becsmérlik a magyar közösséget, látjuk azt, hogy azt próbálják elhitetni, hogy egyrészt nem létezünk, hogy Székelyföld nem létezik,

hogy nem fontosak azok a elképzelések, azok a célkitűzések amit az RMDSZ, mint az erdélyi magyar közösség politikai érdekképviselete, a zászlójára tűz, és megpróbálnak minden egyes lehetőséget kihasználni, hogy nekünk, a közösségünknek keresztbe tegyenek, hogy meggyalázzanak, és ők sajnos ott lesznek Brüsszelben is” – mutatott rá a választások fontosságára.

Megtapasztalhattuk az elmúlt 34 évben, hogy a kivívott jogainkat nap mint nap meg kell védeni. Nincs végérvényesen elért eredmény, végérvényesen kiharcolt győzelem a közösségi jogaink szempontjából.

Viszont azt is látnunk kell, hogy elég egy botlás, és akár végzetes lehet a közösségünk számára. Ezért kérjük Önöket, június 9-én válasszák az RMDSZ listáit, támogassák a munkánkat, hogy az erdélyi magyar érdekek és értékek is képviselve legyenek Brüsszelben. Együtt győzni fogunk!

(X – fizetett hirdetés)

Az RMDSZ megbízásából, AEP-azonosító: 23240001.
Comandat de UDMR, Cod AEP: 23240001.

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. március 29., vasárnap

Földrengés zavarta meg a vasárnap délután nyugalmát

A Richter-skála szerint 3,9-es erősségű földrengés történt vasárnap 17 óra 16 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).

Földrengés zavarta meg a vasárnap délután nyugalmát
Hirdetés
2026. március 29., vasárnap

Üzemanyagárak: ez a két intézkedés hozhat valós csökkenést a szakminiszter szerint

Az üzemanyag-drágulás hatásait enyhítő intézkedések haladéktalan elfogadására szólította fel a miniszterelnököt és a pénzügyminisztert vasárnap Sorin Grindeanu.

Üzemanyagárak: ez a két intézkedés hozhat valós csökkenést a szakminiszter szerint
2026. március 29., vasárnap

Árvízveszély: másodfokú készültség Hargita és Kovászna megyében is

Négy megyében másodfokú (narancssárga jelzésű), 12 megye folyóvizeire elsőfokú (sárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el vasárnap az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA).

Árvízveszély: másodfokú készültség Hargita és Kovászna megyében is
2026. március 29., vasárnap

Eső és havazás után fordulat jön az időjárásban

Lassan elhagyja térségünket a hétvégi lehűlést okozó mediterrán ciklon, hétfőig azonban még marad a csapadékos időjárás: az ország nagy részén eső, a hegyvidéken pedig havazás várható. Ezt követően javulásnak indul az időjárás.

Eső és havazás után fordulat jön az időjárásban
Hirdetés
2026. március 29., vasárnap

XIV. Leó pápa virágvasárnapon: Krisztus a keresztről kiáltja az embereknek, hogy tegyék le a fegyvert

Krisztus, a béke királya, ma is azt kiáltja keresztjéről: tegyétek le a fegyvert, emlékezzetek, hogy testvérek vagytok – mondta XIV. Leó pápa a Szent Péter téren bemutatott virágvasárnapi misén, amellyel megnyitotta a húsvéti nagyhetet.

XIV. Leó pápa virágvasárnapon: Krisztus a keresztről kiáltja az embereknek, hogy tegyék le a fegyvert
2026. március 29., vasárnap

Havazást is jósolnak Hargita megyében

Jelentős mennyiségű csapadék várható, a hegyekben pedig több centiméternyi hó fog esni, ugyanakkor több folyó is megáradhat a hétfőn délutánig érvényes riasztás szerint – közli a Hargita megyei katasztrófavédelem.

Havazást is jósolnak Hargita megyében
Havazást is jósolnak Hargita megyében
2026. március 29., vasárnap

Havazást is jósolnak Hargita megyében

2026. március 29., vasárnap

Heten kerültek kórházba egy frontális ütközés nyomán Kolozs megyében

Hét ember sérült meg egy közlekedési balesetben szombaton késő este a Kolozs megyei Aranyosegerbegyen (Viișoara).

Heten kerültek kórházba egy frontális ütközés nyomán Kolozs megyében
Hirdetés
2026. március 29., vasárnap

Csíkszereda az élmezőnyben: csaknem hétezren itt vennék át a szavazási levélcsomagjukat

Beregszászon, Ungváron és Csíkszeredában vennék át legtöbben a szavazási levélcsomagjukat, a három külképviseleten több mint 27 ezren vennék át a levélszavazáshoz szükséges dokumentumokat – derül ki a Nemzeti Választási Iroda adataiból.

Csíkszereda az élmezőnyben: csaknem hétezren itt vennék át a szavazási levélcsomagjukat
2026. március 29., vasárnap

Vasárnap is kitart az esős idő Székelyföldön

Az Országos Meteorológiai Szolgálat vasárnap sárga jelzésű riasztást adott ki jelentős mennyiségű csapadék, a hegyekben pedig havazás miatt, amely hétfő reggelig az ország közel felét – Hargita és Kovászna megyét is – érinti.

Vasárnap is kitart az esős idő Székelyföldön
2026. március 28., szombat

A magyarság szimbólumainak jegyében zajlottak a Csoma-napok

A Kőrösi Csoma Sándor Közművelődési Egyesületnek (KCSSKE) 36. alkalommal is sikerült megszervezni a Csoma-napokat Kovásznán. Az idei tematika a magyarság szimbólumai voltak.

A magyarság szimbólumainak jegyében zajlottak a Csoma-napok
Hirdetés