Bíró Barna Botond: sorsdöntő időkben csak egymásra számíthatunk Pr-cikk

•  Fotó: Csedő Attila

Fotó: Csedő Attila

Június 9-én nem csupán helyhatósági, hanem európai parlamenti választásokra is sor kerül. Bíró Barna Botond, Hargita megye tanácsának RMDSZ-es elnökjelöltje számára kiemelten fontos, hogy a szövetség csapata képviselve legyen, meglátása szerint ez az összefogás tudja garantálni a megye fejlesztését, hiszen együtt léphetünk szintet.

Támogatói tartalom

2024. május 28., 16:402024. május 28., 16:40

Hargita megyében erős közösségek élnek a településeken, az összefogás vagy akár mondhatni kaláka benne van a vérünkben, ezt bizonyítja az erős civil szféra aktivitása, az önzetlen egymásért, közért tenni-akarás.

Hozzuk magunkkal az elődeinktől azt a szellemiséget, hogy nehéz helyzetekben is találunk megoldást a megmaradásra, gyarapodásra

– ez a csúcsválasztási évben sem történhet másként.

„Elég, ha végigmegyünk egy faluban, az idősebbek meg tudják mutatni azokat a házakat, amiket kalákába építettek fel rokonok, komák, barátok a frissen házasodott pároknak, hogy legyen egy saját fészek, ahol jövőt tervezhetnek, családot alapíthatnak. Ugyanígy építettek iskolákat, templomokat egyaránt. Örökségünk részei.

Idézet
Belénk van kódolva, hogy egymásra számíthatunk. Minden beruházás, megvalósítás, amit a helyhatósági kampányok keretében bemutathattunk, az a közösségünk eredménye”

– vont párhuzamot Bíró Barna Botond. Hangsúlyozta, hogy a helyi, megyei, bukaresti és brüsszeli forrásokat célirányosan csoportosítva ma rövidebb idő alatt tudnak eredményeket elérni, hiszen a helyi költségvetésekből lehetetlen lenne nagy beruházásokat finanszírozni.

•  Fotó: Csedő Attila Galéria

Fotó: Csedő Attila

A cél ma is az, hogy fiatal magyar családoknak feltételeket és megfelelő körülményeket teremtsünk a jövő tervezéséhez, minőségi szolgáltatásokat hozzunk létre, megerősítsük keresztény kulturális értékeinket és közösségi élmények megélésére adjunk lehetőségeket.

„Ahogyan felépítettük településeinket, úgy építjük ma Erdélyt és Székelyföldet. Kalákában. Ahhoz pedig, hogy a munka folytatódjon, ott kell legyünk. Ha erősek vagyunk a helyi önkormányzatokban akkor a nézeteltérések helyett a munka dominál.

Idézet
Ha erősek vagyunk Bukarestben akkor nagyobb mértékben tudjuk érvényesíteni a magyar közösség érdekeit. Ha ott vagyunk Brüsszelben is, akkor továbbra is meg tudjuk jeleníteni azt az érteket, amit erdélyi magyarokként adunk a világnak”

– hangsúlyozta a jelölt.

•  Fotó: Csedő Attila Galéria

Fotó: Csedő Attila

Kiemelte, hogy mindez a közösség összefogásának és együttműködésének tudható be. Minden, ami az országos kasszából jön, azért jön, mert a mi közösségünknek van képviselete, az RMDSZ csapata, aki harcol ezekért, és ugyanúgy az európai parlamenten is van lehetősége befolyásolni a döntéseket.

A szövetség a mi közösségünké, és annyi ereje lesz a további munkához, ahány magyar ember mellette áll, és a választásokon szavazatával megerősíti.

„Ne legyenek kétségeink, most is csupán egymásra számíthatunk. A román pártoknak nem fontos a mi ügyünk. Vagy nem beszélnek a közösségi problémáinkról, vagy ha mégis, támadnak és megaláznak. Esetleg megtagadják létezésünket. Ne legyenek kétségeink, az AUR, a szélsőjobbos, magyarellenes ideológiájával a román parlament után, Brüsszelben is ott lesznek. Ezért kérem,

Idézet
június 9-én menjen el szavazni, legyünk ott mindnyájan, adjunk lendületet a közösségi építkezésünknek, és ne hagyjuk, hogy az európai parlamentben csak azok legyenek, akik az értékeinket rombolják!”

(X – fizetett hirdetés)

Az RMDSZ megbízásából, AEP-azonosító: 23240001.
Comandat de UDMR, Cod AEP: 23240001.

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. január 16., péntek

Utcára vonulnának Sepsiszentgyörgyön az adóemelés miatt

Megelégelték a magyarázkodást, őszinte válaszokat várnak a városvezetéstől az adóemelések kapcsán a sepsiszentgyörgyiek. Egy felhívásban arra buzdítják a lakókat, ne csak az online térben adjanak hangot az elégedetlenségüknek.

Utcára vonulnának Sepsiszentgyörgyön az adóemelés miatt
Hirdetés
2026. január 16., péntek

Felújított otthona van a kultúrának és a közösségnek Szentegyházán

Nyolc évig volt használaton kívül a szentegyházi Bartók Béla Művelődési Ház, amelyet most, egy nagyszabású felújítást követően ismét birtokba vehettek a lakók. Az avatóünnepségen a közösség gyűjtőpontjának nevezték az épületet.

Felújított otthona van a kultúrának és a közösségnek Szentegyházán
2026. január 16., péntek

Vizsgálatot indít a craiovai egyetem az igazságügyi miniszter doktori disszertációjával kapcsolatos plágiumgyanú ügyében

A Craiovai Egyetem etikai bizottsága pénteken úgy döntött, hogy vizsgálatot indít az igazságügyi miniszter, Radu Marinescu doktori disszertációjával kapcsolatos plágiumgyanú ügyében.

Vizsgálatot indít a craiovai egyetem az igazságügyi miniszter doktori disszertációjával kapcsolatos plágiumgyanú ügyében
2026. január 16., péntek

Ügye büntethetőségének elévülése miatt megfelezték egy elítélt üzletember börtönbüntetését

A bukaresti ítélőtábla pénteken helyt adott Nelu Iordache üzletember rendkívüli jogorvoslati kérelmének.

Ügye büntethetőségének elévülése miatt megfelezték egy elítélt üzletember börtönbüntetését
Hirdetés
2026. január 16., péntek

21 haderőfejlesztési beruházásra készül a védelmi minisztérium a SAFE-hitelből

Radu Miruță védelmi miniszter és kormányfőhelyettes pénteken a Facebook-oldalán bejelentette, hogy a következő hónapokban felgyorsított ütemben összesen 21 haderőfejlesztési beruházásra készül a minisztérium.

21 haderőfejlesztési beruházásra készül a védelmi minisztérium a SAFE-hitelből
2026. január 16., péntek

Hatalmas mennyiségű cigarettát és készpénzt foglaltak le Hargita és Maros megyében

Kilenc helyszínen tartott házkutatást a rendőrség pénteken. A Hargita és Maros megyékben végrehajtott akciók során jelentős értékű készpénzt, cigarettát, valamint mobiltelefonokat foglaltak le.

Hatalmas mennyiségű cigarettát és készpénzt foglaltak le Hargita és Maros megyében
2026. január 16., péntek

Kelemen Hunor az adóemelésről: nem találtunk más megoldást, elnézést kell kérnünk mindenkitől

Önkormányzati vezetőkkel tanácskozott pénteken a Romániai Magyar Demokrata Szövetség vezetése. Kelemen Hunor kijelentette, hogy az adóemelés sok családnak nehézséget okoz, bocsánatot kell kérniük mindenkitől.

Kelemen Hunor az adóemelésről: nem találtunk más megoldást, elnézést kell kérnünk mindenkitől
Hirdetés
2026. január 16., péntek

Baleset történt Kalibáskő közelében, egy autó a fák közé sodródott

Személyautó sodródott le egy baleset következtében a 13A jelzésű országútról Szentegyháza és Csíkszereda között, Kalibáskő közelében pénteken délután.

Baleset történt Kalibáskő közelében, egy autó a fák közé sodródott
2026. január 16., péntek

Elhalasztották a döntést az alkotmánybírók felfüggesztésének ügyében

A bukaresti ítélőtábla bírája, Olimpiea Crețeanu pénteken január 30-ára halasztotta annak a keresetnek az elbírálását, amelyben Silvia Uscov ügyvédnő két alkotmánybíró – Mihai Busuioc és Dacian Cosmin Dragoș – tisztségből való felfüggesztését kéri.

Elhalasztották a döntést az alkotmánybírók felfüggesztésének ügyében
2026. január 16., péntek

A romániai olajinfrastruktúra ellen tervezhetett szabotázsakciót Oroszország

A litván hatóságok szerint az orosz katonai hírszerzés (GRU) állt egy 2024-es litvániai gyár elleni gyújtogatási kísérlet mögött; az üzem rádióhullám-szkennereket szállít az ukrán hadseregnek – írja az Agerpres a Reuters pénteki beszámolója alapján.

A romániai olajinfrastruktúra ellen tervezhetett szabotázsakciót Oroszország
Hirdetés