Bíró Barna Botond: „Vonzóvá kell tennünk Hargita megyét a szakemberek számára” Pr-cikk

•  Fotó: Csedő Attila

Fotó: Csedő Attila

Bíró Barna Botond az RMDSZ Hargita megyei önkormányzati elnökjelöltje három fő területet határozott meg a következő időszak tevékenységét illetően: a szolgáltatások minőségének javítása, a közlekedési hálózat modernizálása és kulturális identitásunk megélésének erősítése. Ezen pillérek elengedhetetlenek ahhoz, hogy Hargita megye vonzó legyen a fiatal szakemberek számára, hogy itthon képzeljék el a jövőt, alapítsanak családot.

Támogatói tartalom

2024. május 21., 19:002024. május 21., 19:00

Hargita Megye Tanácsának elnökjelöltjének, Bíró Barna Botondnak a tevékenységi terve három fő pillérre épül, melyek mind a megye élhetőségének javítását, a fiatalok itthon maradását, valamint a szakemberek bevonzását segítené.

Idézet
Ahhoz, hogy javuljanak az emberek életkörülményei Hargita megyében, valamint lehetőségük legyen a fiatal családoknak itthon a jövőtervezésre, minőségi szolgáltatásokra van szükség és megfelelő feltételek kialakítására a közlekedésben, oktatásban és a munkavállalásban” 

– emeli ki az elnökjelölt. „Elsősorban beszélünk az egészségügyi szolgáltatásokról, hiszen a megyei önkormányzathoz tartozik a megyei sürgősségi kórház, amit olyanformán kell fejlesszünk, hogy érjük el a regionális klinikai színvonalat. Ne kelljen az embereknek más megyébe utazni egy életmentő műtét miatt, hiszen ilyen esetekben minden perc számít.”

Bíró Barna Botond, az RMDSZ Hargita megyei önkormányzati elnökjelöltje •  Fotó: Dávid Botond Galéria

Bíró Barna Botond, az RMDSZ Hargita megyei önkormányzati elnökjelöltje

Fotó: Dávid Botond

Már több lépést tettek a cél elérésében, a kórház fejlesztése mellett, jelenleg orvoslakásokat is építenek, amelynek anyagi fedezetét EU-s forrásokból finanszírozzák. A jelölt ugyanakkor kitért arra, hogy

a megyei kórház mellett fontos, hogy a megye településein is fejlesszék az egészségügyi szolgáltatásokat, esetenként bővítsék is azt.

„Családorvosi és fogászati rendelőre minden településen szükség van, ahhoz viszont, hogy gyors és hatékony legyen az egészségügyi ellátás, a térségi kórházak ne versenytársai, hanem kiegészítői legyenek egymásnak” – szögezte le.

Annak érdekében, hogy a kistelepülések is vonzóak legyenek a fiatal szakemberek számára, és a családok jövőjüket itthon tervezzék, a legfiatalabbak számára is minőségi, modern szolgáltatásokat kell nyújtani.

Idézet
Legyen felszerelt, modern iskola a településen, vagy biztonságos utazási lehetőség a településről az iskoláig. A következő időszakban a megye iskoláit modern bútorzattal, okos eszközökkel és modern szemléltetőeszközökkel fogjuk felszerelni. Bölcsődék és napköziotthonok épülnek a megyében. Környezetkímélő iskolabuszok fogják segíteni több településen a diákok ingázását” 

– foglalta össze. Kiemelte, hogy az elmúlt mandátumban a koordinálása alatt több pályázati forrást szereztek meg a felsoroltak megvalósítására, aminek eredményeként, 220 iskolai struktúrát fognak modernizálni, ami játékossá, könnyeddé és hatékonnyá tudja tenni mind a tanítás, mind pedig a tanulás folyamatát, ugyanakkor 54 elektromos buszt is vásárolnak, ami több mint 600 diák ingázását fogja megkönnyíteni.

•  Fotó: Csedő Attila Galéria

Fotó: Csedő Attila

Bíró hangsúlyozta, hogy mindezen megvalósításokhoz elengedhetetlen a csapatmunka. „A megyei és helyi önkormányzatok mellett ott kell legyünk Bukarestben és Brüsszelben is, hogy hatékonyan tudjuk szolgálni a magyar közösséget, szépítsük településeinket, építsünk ki minőségi szolgáltatásokat.

Idézet
Akkora súlyunk és mozgásterünk lesz a jövőben, ahány szavazatot kapunk. Ezért kérek és biztatok minden Hargita megyeit arra, hogy június 9-én tegyünk szülőföldünk jövőjéért, és szavazzunk az RMDSZ-re! Együtt győzni fogunk!”

(X – fizetett hirdetés)

Az RMDSZ megbízásából, AEP-azonosító: 23240001.
Comandat de UDMR, Cod AEP: 23240001.

Ezek is érdekelhetik

Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. március 27., péntek

Szombaton lesz a Föld órája, sok helyszínen egy órára lekapcsolják a villanyt

Szombaton 20:30 és 21:30 között lekapcsolják a parlament épületének belső és külső világítását a Föld órája kezdeményezéshez való csatlakozás részeként – közölte a képviselőház.

Szombaton lesz a Föld órája, sok helyszínen egy órára lekapcsolják a villanyt
Hirdetés
2026. március 27., péntek

Virágvasárnapi passió Marosvásárhelyen – közös lelki élményre hívnak a szervezők

Idén is megrendezik Marosvásárhelyen a Virágvasárnapi passió előadást, amelyen a résztvevők együtt élhetik át Jézus Krisztus szenvedéstörténetét. Az érdeklődőket vasárnap 17 órára várják a Nyári Színpadhoz.

Virágvasárnapi passió Marosvásárhelyen – közös lelki élményre hívnak a szervezők
2026. március 27., péntek

Perelni készül a kormányt a legfelsőbb bíróság

A legfelsőbb bíróság perelni készül a kormányt a bírák és ügyészek számára bírósági döntéssel megítélt bértartozások kifizetésének elhalasztása miatt, és első lépésként előzetes panaszt nyújtott be a kormányhoz és a pénzügyminisztériumhoz.

Perelni készül a kormányt a legfelsőbb bíróság
2026. március 27., péntek

Kihirdette a költségvetésről szóló törvényeket Románia elnöke

Nicușor Dan államelnök pénteken kihirdette a 2026-os állami költségvetésről és a társadalombiztosítási költségvetésről szóló törvényeket.

Kihirdette a költségvetésről szóló törvényeket Románia elnöke
Hirdetés
2026. március 27., péntek

Rekordkísérlettel avatják fel a gyergyóremetei bicikliutat

Ünnepélyes keretek között adják át szombaton Gyergyóremetén az új bicikliutat. Az esemény nem csupán egy hivatalos átadó lesz: a szervezők egy különleges rekordkísérlettel is készülnek.

Rekordkísérlettel avatják fel a gyergyóremetei bicikliutat
2026. március 27., péntek

Tűz ütött ki egy marosvásárhelyi tömbházlakásban

A marosvásárhelyi tűzoltók egy lakástűzhöz vonultak ki pénteken délután, amely egy tömbház legfelső emeletén keletkezett.

Tűz ütött ki egy marosvásárhelyi tömbházlakásban
2026. március 27., péntek

Balul „sült el” a halsütés Udvarhelyen

Nem mindennapi tűzesethez riasztották a hatóságokat Székelyudvarhelyen, péntek délután: valaki a plázánál levő lakópark mögött egy betonkerítés tövében akart halat sütni. Azonban a lángok elharapóztak.

Balul „sült el” a halsütés Udvarhelyen
Balul „sült el” a halsütés Udvarhelyen
2026. március 27., péntek

Balul „sült el” a halsütés Udvarhelyen

Hirdetés
2026. március 27., péntek

Ha jön a fagy, hogyan védjük a gyümölcsfákat?

Az utóbbi években ismétlődő jelenség Székelyföldön, hogy a márciusi-áprilisi felmelegedést hirtelen visszatérő fagyok váltják. Ezek komoly károkat okozhatnak a gyümölcsösökben, teljesen el is veszhet az adott évi termés.

Ha jön a fagy, hogyan védjük a gyümölcsfákat?
2026. március 27., péntek

Több mint 72 órán át küzdöttek a marosludasi tűzzel

Pénteken délutánra sikerült teljesen eloltani a maroludasi hulladéklerakónál kedden délben keletkezett tüzet. A területet továbbra is megfigyelés alatt tartják.

Több mint 72 órán át küzdöttek a marosludasi tűzzel
2026. március 27., péntek

Országonként másként reagálnak az üzemanyagárak növekedésére

Korlátozzák az áremeléseket és szigorítják az ellenőrzést Németországban, ahol a kutak naponta csak egyszer drágíthatnak, miközben több európai ország is beavatkozott az üzemanyagárak emelkedése miatt az utóbbi időszakban.

Országonként másként reagálnak az üzemanyagárak növekedésére
Hirdetés