
Fotó: Weekend Lake Festival
Elstartolt Felcsík legnagyobb szabású fesztiválja, a Weekend Lake. Az első napon több százan vettek részt a sokszínű programokon, és együtt buliztak hajnalig az esti Paulina, LilG és Mehringer koncertek után.
2022. augusztus 26., 17:002022. augusztus 26., 17:00
„Az első napon azt láttuk, hogy a fesztiválozókat egyaránt érdekelték a koncertek és a nappali programok is.
Például Borboly Csabával, Hargita Megye Tanácsának elnökével és Fodor Tamás konzullal is egy családias hangulatú, kötetlen beszélgetést tartottunk, ahol a fiatalok bátran kérdezhettek” – számolt be portálunknak Zeiler Izabella, a fesztivál sajtósa.
Fotó: Weekend Lake Festival
„Nem kell aggódni, ha nem jutottál el az első napra, mert még három napig csatlakozhatsz az őrülethez. Ha a Szent-Anna-feredő közelében laksz, pattanj gyorsan biciklire, ha el szeretnéd érni a péntek esti 4Street koncertet, hiszen 22 órától az övék a színpad. A biciklidet biztonságban tudhatod az erre a célra kialakított parkolóban, szóval neked csak annyi a dolgod, hogy bekapj valami helyi finomságot még a koncert előtt”. A szervezők elmondása szerint
Fotó: Weekend Lake Festival
„Ha autóval érkeznél, akkor is megnyugtatunk, hogy biztosan akad hely számodra a parkolóban, amely 2500 autó befogadására alkalmas. A kemping lehetőség is nyitott számodra, amennyiben úgy döntenél, hogy megpihennél két koncert között” – mondják a szervezők.
A résztvevőkön túl az előadók, zenészek is remekül érezték magukat. A szervezők Paulina részére még játékkal is készültek, amelyben székely szavakat kellett kitalálnia.
Fotó: Weekend Lake Festival
A fesztivál részletes programját Facebook-oldalukon érheted el, de azért, hogy megkönnyítsük a dolgod összegyűjtöttünk néhányat a teljesség igénye nélkül.
Szombat délelőtt személyesen találkozhatsz csíkszéki vállalkozókkal, akiktől megtudhatod, hogy mi a sikerük titka. Megismerheted a Székelyföldi Jégkorong Akadémia játékosait, sőt Novák Eduárd sportminiszterrel is beszélgethetsz. Este Pápai Joci első erdélyi fellépése biztosan a nap csúcspontja lesz, de Teddy Queen és Manul is meghozza majd a kedved.
Fotó: Weekend Lake Festival
Aki még bírja szusszal azt vasárnap színdarabra és rendhagyó irodalomórára várják. Ezen kívül Pittyes2es és Gyufa közönségtalálkozón vehetsz részt. Este pedig Biebers és Dzsudló teszi fel az i-re a pontot.
Jegyekért kattints a bilete.ro-ra vagy vásárold meg a helyszínen.
Javasolni fogja Craiova polgármestere, hogy a város tiszteletbeli polgárává avassák azt az indiai – mint utólag kiderült, nem nepáli – vendégmunkást, aki megmentette a befagyott tóba esett ötéves kislány életét.
A Intelligens Energia Egyesület (AEI) szerint a háztartási villamosenergia-fogyasztók akár 35 százalékkal is csökkenthetnék a számláikat, ha szolgáltatót váltanának, mivel a piacon jelenleg 1 lej/kWh alatti ajánlatok is elérhetők.
Tavaly összesen 3950 halálos és súlyos sérüléssel járó közúti balesetet történt országos szinten, kevesebb, mint az előző évben – közölte vasárnap a Román Rendőrség.
Egy nepáli vendégmunkás ugrott be elsőként szombaton egy craiovai park jeges tavába, hogy megmentsen egy ötéves kislányt. Aztán további öten – köztük a lánya apja – siettek a gyermek segítségére, de csak a vendégmunkásnak sikerült elérnie a kislányig.
Romániában a tartós, kemény fagyok idején csak korlátozottan növelhető a belföldi földgáz-kitermelés és a tartalékok kitárolási üteme, ezért az import – elsősorban Magyarország felől – elengedhetetlenné válik – figyelmeztetett a szakértő.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat szombaton egy figyelmeztető előrejelzést, valamint több, szerda reggelig érvényben lévő sárga jelzésű riasztást adott ki kemény fagy és rendkívül alacsony hőmérsékletek miatt Románia legnagyobb részére.
Robbanás történt szombaton reggel egy gyulafehérvári tömbházban, amelynek következtében egy férfi súlyos égési sérüléseket, egy fiatal nő pedig lábsérülést szenvedett, és huszonkét lakót kellett ideiglenesen kiköltöztetni az épületből.
A Salvamont ötvenkét emberen segített az elmúlt huszonnégy órában, egyvalaki életét azonban nem tudták megmenteni.
A korkedvezménnyel nyugdíjba vonult romániai bírák és ügyészek átlagosan 4000 eurónak megfelelő nettó szolgálati nyugdíjat kapnak kézhez havonta, ami csaknem kilencszerese a közalkalmazotti átlagnyugdíjnak.
Szombat reggel Gyergyóalfaluban mérték a legalacsonyabb hőmérsékletet az országban: a Hargita megyei településen mínusz 22 Celsius-fok volt.
1 hozzászólás