
Néhány projektet is bemutattak, amelyekre várják az adományokat
Fotó: Haáz Vince
Nem maradnak el az idei őszi kerékpáros rendezvények – tájékoztatott csütörtökön a Marosszéki Közösségi Alapítvány elnöke, Gál Sándor. A szeptember 14–18. között esélyes biciklis reggeli megszervezése már csak a megyei egészségügyi igazgatóságon múlik.
2020. szeptember 10., 15:002020. szeptember 10., 15:00
Ahogy a szervezők mondták, minden elő van készítve, a Maros Megyei Rendőr-főkapitányság ez alkalommal is vállalta a partnerséget, valamint a kávét készítő cég is megtette a szükséges előkészületeket, hogy az egészségügyi óvintézkedések közepette szolgálhassák ki a reggeli kerékpározókat.
Az előző évektől eltérően idén a Critical Mass elmarad, helyette a Tekerj egy jó célért! rendezvényére várják szeptember 19-én és 20-án a jelentkezőket. A jótékonysági akcióra bárki jelentkezhet, illetve adományával támogathatja azokat a projekteket, amelyek részt vesznek az akcióban.
„Igyekszünk minél több kerékpárost és adományozót mozgósítani” – hangsúlyozta Gál Sándor, aki beszélt arról az applikációról is, amellyel mind a 15 helyszínen be lehet jelentkezni, hogy a szervezők ellenőrizhessék, hogy valóban megtették a biciklizők a kiírt távot. Mindenkinek három óra áll a rendelkezésére, amit szeptember 19-én, vagy 20-án tehet meg, akkor, amikor ideje lesz rá.
Gál Sándor ismertette az őszi terveket
Fotó: Haáz Vince
Az idén 13 projektet lehet támogatni, vagy azok közül lehet választani. Például a gernyeszegi Teleki Kastély Egyesület szabadtéri mozira gyűjt, a Facem Egyesület a Színház a blokk előtt elnevezésű projektjét szeretné megvalósítani, a Milvus Környezetédelmi és Madártani Csoport a sérült vadállatok központjában szeretne új röpdéket felállítani, a Bolyai Collegium Alapítvány a Bolyai sportpálya javára, a Yuppi Camp a beteg és fogyatékkal élő gyerekek, a Little People Egyesület a daganatos betegséggel küzdő gyerekek számára, a Divers Egyesület a Meleg ételt a rászorulóknak projektjére indít gyűjtést.
A románok többsége úgy véli, hogy előrehozott választásokra van szükség, és ha jövő vasárnap tartanának parlamenti választásokat, a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) lenne az első helyen.
Ismét medvék miatt szólt a Ro-Alert több Hargita megyei településen vasárnap este. A vadállatok párzási időszaka miatt gyakrabban találkozhatunk velük.
A SAFE hitelprogramból Romániának jutó források több mint fele az országban marad, a jelenlegi piaci finanszírozásnál jóval kedvezőbb feltételek mellett – jelentette ki vasárnap a Digi24-nek Irineu Darău ügyvivő gazdasági miniszter.
A múlt év végén 28,63 millió aktív bankkártya volt forgalomban Romániában, ami 10,07 százalékos növekedést jelent 2025 júniusához képest – derül ki a Román Nemzeti Bank (BNR) összesítéséből.
Egy évvel a bányakatasztrófa után a parajdi árusok közül sokan már feladták, bezárták a boltokat. De van, aki még kitart.
Lehűlésre számíthatunk az elkövetkező napokban, jövő hét közepéig egy hideg légtömeg határozza meg térségünk időjárását – vetítette előre Elena Mateescu, az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) igazgatója a Digi24 hírtelevíziónak nyilatkozva.
Nicușor Dan államfő hétfőn a Cotroceni-palotában konzultál a parlamenti pártokkal az új kormány megalakításáról.
Átfogó közlekedésrendészeti akciókat szerveztek a hétvégén Maros, Kovászna és Hargita megyében. A rendőrök több száz autóst és motorost ellenőriztek, és ittas, valamint kábítószer hatása alatt vezető sofőröket is kiszűrtek a forgalomból.
A bolgár DARA nyerte meg szombat este az Eurovíziós Dalfesztivált a Bangaranga című dallal. Bulgária először diadalmaskodott a versenyen, amelyen az elmúlt három évben gazdasági nehézségek miatt nem vett részt – jelentette az AFP és az EFE.
Közvitára bocsátotta a közlekedési minisztérium a július 1-jétől érvényes járműkategóriánkénti úthasználati díjat (rovinieta) szabályozó rendelettervezetet. Az új rendszer az európai kibocsátási normákat is figyelembe veszi.
szóljon hozzá!