
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Kórházba kellett szállítani azt az idős férfit, akit elgázoltak hétfőn este Vacsárcsiban – adja hírül kedden a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság közleményben.
2023. január 10., 09:442023. január 10., 09:44
Egy 72 éves férfi kerékpárral a 124-es megyei úton haladt Csíkrákos irányából Csíkszentmihály felé hétfőn este kilenc óra körül, amikor Vacsárcsiban körültekintés nélkül balra kanyarodott, és egy 54 éves, helybéli férfi elgázolta gépjárművével.
A baleset következtében megsérült idős férfit kórházba szállították ellátásra. A rendőrség helyszíni ellenőrzése során kiderült, hogy
Az ügyben gondatlanságból elkövetett testi sértés miatt indult eljárás.
A gazdák több mint 98 százaléka megkapta a 2025-ös mezőgazdasági támogatásokat, amelyek összértéke meghaladja a 2,6 milliárd eurót – közölte csütörtökön a mezőgazdasági minisztérium.
A kormány csütörtöki ülésén elfogadott egy határozatot az Európai Bizottság SAFE védelmi hitelkeretéből Romániának megítélt források elosztásáról.
Felhőszakadással és erős széllel érkezett meg meg a vihar Csíkszékre csütörtök délután. A vihar miatt Ro-Alert üzenetet is küldtek a csíkszeredaiaknak.
Oroszország nemkívánatos személynek nyilvánította a moszkvai román nagykövetség egyik alkalmazottját – közölte csütörtökön az orosz külügyminisztérium az Interfax hírügynökség tájékoztatása szerint.
Újabb elsőfokú (sárga jelzésű) riasztásokat adott ki csütörtökön az ország több régiójában várható viharok miatt az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
A védelmi minisztérium csütörtökön közölte, hogy radarrendszere légi célpontokat észlelt 10:08-kor az ukrán légtérben, a román-ukrán határ közelében.
Az útkarbantartási munkálatok részeként felújítják a parkolókat a Testvériség-sugárúton Csíkszeredában.
Súlyos baleset történt csütörtök délben Csíkszeredában, a zsögödi üzemanyagtöltő-állomásnál.
Spontán sztrájkba léptek csütörtök reggel a Romarm tagvállalatának, a brassói Carfil gyárnak az alkalmazottai a fizetésük elmaradása miatt.
szóljon hozzá!