Hirdetés
Hirdetés

„Feje tetejére állítják” Csíkszeredát a NyárON fesztiválon

•  Fotó: Csíkszereda Polgármesteri Hivatala

Fotó: Csíkszereda Polgármesteri Hivatala

„Négy napon át fejére állítjuk a várost jó értelemben” – hangzott el a Csíkszereda nyárindító fesztiváljának programjait ismertető sajtótájékoztatón szerdán. A június 9-12. között zajló eseménysorozat tíz helyszínen zajlik majd, közel 80 programponttal.

Barabás Hajnal

2022. március 23., 13:202022. március 23., 13:20

2022. március 23., 17:192022. március 23., 17:19

Elkészült a NyárOnSzereda előzetes programterve és honlapja a nyaron.ro oldal, amelyeket a továbbiakban még bővítenek új információkkal és programokkal, és egy fesztiváltérképpel. Április elsejétől pedig jegyvásárlásra is lesz lehetőség. A szervezők szerdán számoltak be a részletekről Csíkszeredában, miután bemutatták a rendezvény humoros reklámfilmjét Kozma Attila színész főszereplésével.

Négynapos zenei fesztivál

Mint Korodi Attila, Csíkszereda polgármestere ismertette, a magyar zenei világ köré épülő fesztivál

Hirdetés

egy olyan fesztiválzónában fog zajlani a városban, ahová bekapcsolnak olyan tereket is, amelyeket korábban nem használtak kulturális programokra.

•  Fotó: Csíkszereda Polgármesteri Hivatala Galéria

Fotó: Csíkszereda Polgármesteri Hivatala

A Mikó-vár hátsó udvarától kezdve a Nest-bevásárlóközponton át, az ifjúsági parktól a Petőfi Sándor utcán át a központi parkig lesznek többek között a rendezvényhelyszínek, ahol az emberek minőségi zenét hallgathatnak és kikapcsolódhatnak. Mint részletezte, arra is figyeltek, hogy ezek a helyszínek fesztiválra hangoló arculatot, díszítést kapjanak.

Idézet
Négy napon át fejére állítjuk a várost jó értelemben

– jegyezte meg Korodi.

 „Hagyományt szeretnénk teremteni ennek a fesztiválnak, ez lesz az első, ugyanakkor a közönségből közösséget is szeretnénk teremteni általa.

Idézet
Igyekszünk több korosztályt, több ízlésréteget megszólítani, és a fesztiválnak egyúttal csíki jelleget is adni

– fogalmazott Sógor Enikő, Csíkszereda alpolgármestere. Hozzátette, a fesztiválnak lesznek alternatív terei is meglepetésként és egyéb gasztronómiai mellékprogramjai is. Ugyanakkor

a nyárindító fesztivál programját gazdagítja a korábbi években is zajló Csűrdöngölő fesztivál, valamint a Székelyföldi Operahét is.

Saját weboldallal és promóvideóval népszerűsítik a nyár eleji rendezvényt •  Fotó: Veres Nándor Galéria

Saját weboldallal és promóvideóval népszerűsítik a nyár eleji rendezvényt

Fotó: Veres Nándor

Végleges a fellépők listája

A zenei programról részletesen Bordás Attila szervező számolt be. Tőle tudjuk, hogy az esemény honlapján már követhető, hogy melyik együttes melyik helyszínen és mikor lép fel.

A színpadokat a Nest-bevásárlóközpontnál, a Mikó-vár hátsó udvarán, a Csíki Játékszínnél állítják fel, a bulikat a Magtárban tartják majd.

Június 9-én, csütörtökön koncertezik többek között a Funkorporation, a Kiscsillag, az Anima Sound System, a Tündérground, valamint a Zuboly zenekar.

Pénteken a Phoenix, az Analog Balaton, az Elefánt, a Titán együttesek, és Ákos, illetve Bongor zenélnek. Szombaton a 4S Street, a Magashegyi Underground, a Black River Blues Band, az Ineffable, a Szempöl Offchestra, és DJ Palotai lemezlovas zenélnek. Vasárnap a No Sugar zenekar koncertezik, zenélnek még továbbá a Maszkura, illetve a Kaukázus zenekarok, a Koszika & The Hotshots, a Budapest Bár, valamint a Parno Graszt, késő este pedig a lemezlovasoké a főszerep.

Ugyanakkor a szervező azt is elmondta, hogy a központi park lesz a Béke Szigete, főként a komolyzenét kedvelőknek, a Petőfi utcában lesz szoborpark, utcazene, villámcsődület, és szintén a sétálóutca egyik épületének udvarán, egy régi csűr helyén alakítják ki a folkudvart a népzene kedvelőinek, Zengő-tér névvel.

Hirdetés
1 hozzászólás Hozzászólások
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés
Hirdetés

A rovat további cikkei

2026. március 04., szerda

Lakóház tetőzete gyúlt ki egy Maros megyei településen

A Mezőméhes községhez tartozó Mezővelkére vonultak a nagysármási tűzoltók szerda este, ahol egy lakóház tetőzete gyúlt ki.

Lakóház tetőzete gyúlt ki egy Maros megyei településen
Hirdetés
2026. március 04., szerda

Van néhány hónapos üzemanyagkészlet, de... – fájó elismerés a miniszterelnöktől

A Perzsa-öböl térségében zajló háború és a Hormuzi-szoros forgalmának részleges lezárása az üzemanyagárak emelkedéséhez vezetett – jelentette ki szerda este Ilie Bolojan miniszterelnök.

Van néhány hónapos üzemanyagkészlet, de... – fájó elismerés a miniszterelnöktől
2026. március 04., szerda

Nagyböjti koncert a csíkdelnei Úr-kápolnában

Lélekemelő nagyböjti koncertre kerül sor a csíkdelnei Úr-kápolnában, a március 8-án 11 órától kezdődő szentmise után.

Nagyböjti koncert a csíkdelnei Úr-kápolnában
2026. március 04., szerda

Két kényszersorozott magyar hadifoglyot hozhat Magyarországra Moszkvából Szijjártó Péter

Vlagyimir Putyin orosz elnök jóváhagyta két kárpátaljai magyar hadifogoly elengedését a Szijjártó Péter külgazdasági és külügyminiszterrel folytatott tárgyalásán szerdán Moszkvában.

Két kényszersorozott magyar hadifoglyot hozhat Magyarországra Moszkvából Szijjártó Péter
Hirdetés
2026. március 04., szerda

Először szólalt meg Sepsiszentgyörgyön Bogányi Gergely csodazongorája

Lenyűgöző hangszerrel egészült ki a sepsiszentgyörgyi Székely Nemzeti Múzeum. A Bartók Béla-terem új ékszerét Hankó Balázs, Magyarország kultúráért és innovációért felelős minisztere adta át, a zongorát pedig maga az alkotó szólaltatta meg először.

Először szólalt meg Sepsiszentgyörgyön Bogányi Gergely csodazongorája
2026. március 04., szerda

Kárp György 80 – ünnepi előadás Szovátán

Kárp György 80 címmel különleges, zenés-vidám estére várják az érdeklődőket március 5-én, csütörtökön 18 órától a Szovátai Városháza dísztermében

Kárp György 80 – ünnepi előadás Szovátán
2026. március 04., szerda

A romániai lakások háromnegyede nincs biztosítva természeti katasztrófák ellen

A romániai lakások háromnegyede nincs pénzügyileg védve a természeti katasztrófák ellen, mivel a közel 10 millió lakóingatlan közül mindössze mintegy 2,4 millió rendelkezik kötelező biztosítással – jelentette ki a PAID vezérigazgatója.

A romániai lakások háromnegyede nincs biztosítva természeti katasztrófák ellen
Hirdetés
2026. március 04., szerda

RMDSZ: elsőbbséget kapnak a magyar nyelven írt tankönyvek

Az oktatási minisztérium a Romániai Magyar Demokrata Szövetség kezdeményezésére új módszertant fogadott el a kisebbségi tankönyvek beszerzésére – számol be az RMDSZ sajtóosztálya.

RMDSZ: elsőbbséget kapnak a magyar nyelven írt tankönyvek
2026. március 04., szerda

Alapfokon négy év letöldendőt kapott az AFIR elnöke, volt mezőgazdasági miniszter

Hivatali visszaélés miatt négy év letöltendő börtönbüntetésre ítélte szerdán a legfelsőbb bíróság Adrian Chesnoiu volt mezőgazdasági minisztert egy elcsalt versenyvizsgákkal kapcsolatos ügyben. Az ítélet nem jogerős.

Alapfokon négy év letöldendőt kapott az AFIR elnöke, volt mezőgazdasági miniszter
2026. március 04., szerda

Hét év alatt több mint felére csökkent a közúti balesetek száma Romániában

Romániában 60 százalékkal csökkent a súlyos közúti balesetek száma 2019-hez képest, a halálos áldozatok száma pedig 30 százalékkal mérséklődött – jelentette ki szerdai sajtótájékoztatóján az Országos Rendőr-főkapitányság helyettes vezetője.

Hét év alatt több mint felére csökkent a közúti balesetek száma Romániában
Hirdetés