
A tusnádfürdői vasútállomásra is ideiglenesen lakat került. Archív
Fotó: Pinti Attila
Ideiglenesen bezárta a csíkszentdomokosi, a csíkszentsimoni, a maroshévízi és a tusnádfürdői vasútállomást a Hargita megyei fogyasztóvédelmi felügyelőség a létesítményekben tapasztalt rendellenességek miatt.
2023. november 01., 13:092023. november 01., 13:09
Az intézmény szerdai közleménye szerint felügyelőik októberben a vasúti közlekedésre vonatkozó jogszabályok betartását ellenőrizték a megyében, és
– ismerteti az Agerpres.
A felügyelőség tájékoztatása szerint az ellenőrzések során feltárt fontosabb szabálytalanságok közé tartozott, hogy
Mindezek mellett ezek az állomások nem rendelkeztek a Román Vasúti Hatóság érvényes engedélyével sem.
A fenti szabálytalanságok miatt a fogyasztóvédelmi felügyelők a hiányosságok kiküszöböléséig bezárták a csíkszentdomokosi, a csíkszentsimoni, a maroshévízi és a tusnádfürdői vasútállomást, és
Közleményében a fogyasztóvédelem emlékeztetett arra, hogy korábban idén már bezárt ideiglenesen három Hargita megyei vasútállomást hasonló szabálytalanságok miatt.
Románia az egyike azoknak az országoknak az Európai Unióban, amelyekben a legnagyobb mértékben nőttek az aszály által érintett területek.
A ploiești-i ítélőtábla szerdán jogerősen életfogytiglani börtönbüntetésre ítélte azt a férfit, aki fejszével végzett várandós élettársával.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök szerdán azt nyilatkozta, hogy őszinte és konstruktív beszélgetése volt az április 12-i magyar országgyűlési választásokon győztes Tisza Párt elnökével, Magyar Péterrel.
A szociáldemokraták nélkül az Ilie Bolojan vezette kabinet vagy kisebbségi kormányként folytatja a munkát, a pártfüggetlen törvényhozók támogatásával, vagy bizalmatlansági indítvány útján megbukik májusban – jelentette ki Kelemen Hunor.
A világháborúkból fennmaradt, Hargita megyében összegyűjtött lőszereket robbantanak fel csütörtökön Csíkkarcfalva közelében, ellenőrzött körülmények között.
Az RMDSZ továbbra is a kormánycsapat tagja marad – jelentette ki Kelemen Hunor szövetségi elnök az Ilie Bolojan miniszterelnökkel folytatott szerdai egyeztetést követően.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) miniszterei csütörtökön reggel, a kormányülés előtt lemondanak a tisztségükről.
Közösségi szerepvállalással ünnepelte a Föld napját a Marosvásárhelyi Állatkert és a Milvus Csoport. A közös eseményre az állatkertbe hívták az érdeklődőket, akik látványetetéseken, faültetésen, fakókeselyükről szóló előadáson is részt vehettek.
A betegszabadság első napját fizetni fogják a krónikus betegeknek, az országos egészségügyi programokban nyilvántartott pácienseknek, a nappali kórházi ellátásban részesülőknek, valamint orvosi és sebészeti sürgősségi esetekben is.
Elfogadta el a képviselőház az RMDSZ által szorgalmazott törvénytervezetet, amely megduplázza a medvepopuláció kilövési kvótáját, és lehetővé teszi, hogy évente 859 egyedet lőjenek ki megelőzési céllal.
1 hozzászólás