
Várva várt látvány. Világjárvány előtti buli az egyik székelyföldi szórakozóhelyen
Fotó: Albert Zoltán
A koronavírus-járvány miatt hozott korlátozó intézkedések egyik nagy kárvallottja a szórakoztatóipar. A klubok és DJ-k (lemezlovasok) különösen érintettek, hiszen a világjárvány következtében gyakorlatilag bevétel nélkül maradtak az utóbbi hónapokban.
2020. június 12., 16:022020. június 12., 16:02
„Hatalmas veszteség volt ez az egész iparágnak, a tényleges újranyitással kapcsolatban pedig jelenleg is csak a sötétben tapogatózunk” – vázolta érdeklődésünkre Szécsi Zsolt, a székelyudvarhelyi Alsó és Felső G szórakozóhelyek tulajdonosa.
Mint mondta, folyamatosan kapcsolatban áll a térségbeli fesztiválok szervezőivel, akiknek képviselői a kormánnyal folytatott egyeztetések során arra jutottak, hogy a idén nyáron nincs más választás, minthogy elmaradnak a több ezer főt, esetenként tízezreket megmozgató tömegrendezvények. „De nincs ez másképp a klubéletet illetően sem, az illetékesekkel folytatott beszélgetésekből az tűnik ki, hogy Romániában, álló vendégek befogadására alkalmas rendezvényt, tehát beltéri koncertet vagy bulit a nyáron egészen biztosan nem lehet szervezni. Ez a nyár elveszett” – magyarázta Szécsi. Véleménye szerint
A nyáron pedig a szabadtéri, ötven, legfeljebb száz fős rendezvényekben lát lehetőséget, amelyeket leginkább azok a szórakozóhelyek engedhetnek meg maguknak, ahol terasz is van. Az ő esetükben is megnyitották a teraszt, viszont az ott történő rendezvényekre vonatkozó szabályozások még jelenleg sem kristálytiszták – mondta Szécsi.
Hasonlóképpen látja a helyzetet Albert Csaba, a csíkszeredai Grund szórakozóhely tulajdonosa is. Érdeklődésünkre elmondta, ő is úgy véli, hogy szeptemberben már lehetőség lesz nagyobb tömegeket megmozgató rendezvényeket szervezni zárt térben, addig pedig
„Vannak terveink ezzel kapcsolatosan a nemrég megnyílt teraszunkon, szeptemberben pedig átköltőzünk a csíkszeredai Magtár épületébe” – vázolta.
Izsák Hunor lemezlovas, a Tusványosi Nyári Szabadegyetem és Diáktábor MIT sátorának rendezvényfelelőse szerint is leghamarabb szeptembertől engedhetik meg a 100-200 fős vagy annál nagyobb beltéri rendezvényeket. „Amennyiben nem változik drasztikusan a járványhelyzet, akkor reményeim szerint októbertől, az egyetemi időszak kezdetével már szervezhetünk nagyobb bulikat is, akár 500-1000 főig” – tekintett a bizonytalan jövőbe. Ugyanakkor hozzátette,
Szót ejtett arról is, hogy mennyire hagyott mély nyomot a járványhelyzet az iparágban és annak képviselőiben. „Egyik napról a másikra teljesen munkanélkülivé vált az egész szakma és a köréje épülő iparág is. Több tízezer emberről beszélhetünk országszerte. Ez mindenkit megviselt.
A legnagyobb probléma pedig az, hogy még tervezni sem lehet, mert nem tudni, mikor indulhat újra az éjszakai élet. Sajnos tehetetlenek vagyunk, így türelmesen kivárunk” – fogalmazott Izsák Hunor.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
szóljon hozzá!