
Az új rendszer az otthon gazdaságos működtetéséhez is hozzájárul
Fotó: Gergely Imre
A Norvég Alap támogatásával sikerült korszerű napelemrendszert beszerelni a gyergyószentmiklósi Szent Erzsébet Öregotthonban. A befektetés az intézmény gazdaságosabb működése mellett más előnyökkel is jár.
2023. október 01., 09:152023. október 01., 09:15
2023. szeptember 30., 17:262023. szeptember 30., 17:26
Új jelentéssel bír a Szent Erzsébet Öregotthonban a napsütés szó annak köszönhetően, hogy egy korszerű és nagyon fontos zöld beruházást tudtak végrehajtani – mutatott rá Magyari Vencel, az intézmény vezetője. A Norvég Alap 280 ezer eurós támogatását a múlt évben nyerték el, és a napokban készült el az új, 232 kilowattos rendszer, ami évi 200 megawatt villamos energiát tud előállítani. Magyari Vencel úgy látja, sikerül majd elérni a pályázatukban felvállalt célt, ami
Természetesen az új rendszer az otthon gazdaságos működtetéséhez is hozzájárul,
Ezzel állítanak elő meleg vizet, és a fűtésbe is bele tud pótolni.
A jövőben hőszivattyút szerelnének fel a szárítógépek működtetéséhez
Fotó: Gergely Imre
Ahhoz, hogy minél hatékonyabban lássa el a feladatát, változtatnak az eddig megszokott munkarenden. Reggelente van szükség a legtöbb áramra, és hogy ne egyszerre működjön minden gép, a mosoda későbben lép üzembe – mondta el az igazgató.
A villanyszámlájuk pedig még jobban csökkenni fog, amint megvalósul a következő fejlesztésük. Egy újabb pályázat révén 450 ezer lejes támogatásra számítanak, amiből hőszivattyút fognak felszerelni a szárítógépek működtetéséhez. Tervezik még a fűtésrendszer átalakítását is, továbbá elektromos kazánokat szeretnének beszerezni.
Kimutatható a spórlás
Fotó: Gergely Imre
Településen belül száguldott 170 km/órával egy sofőr, amikor a rendőrök bemérték.
Kelemen Hunor RMDSZ-elnök hétfőn azt nyilatkozta, hogy jövő héten várhatóan megbukik a jelenlegi kormány, ami nem jó az országnak.
Megalakult az új Fidesz-frakció, amelynek névsorát hétfőn Gulyás Gergely frakcióvezető a képviselőcsoport zárt ülése után a Facebook-on tette közzé. Orbán Viktorhoz és Semjén Zsolthoz hasonlóan nem lesz képviselő Kövér László és Rogán Antal sem.
Sorin Grindeanu szociáldemokrata pártelnök hétfőn lemondásra szólította fel a párt javaslatára kinevezett államtitkárokat és prefektusokat.
Egyelőre nem történt érdemi előrelépés azoknak a fellebbezéseknek az ügyében, amelyeket a Borboly Csaba és tizenkét másik ember elleni büntetőper vádlottjai nyújtottak be az elsőfokú ítélet kihirdetése után.
Hiányzik 63 millió lej Hargita Megye Tanácsának 2026-os költségvetéséből, ezért a megyei önkormányzat több területen is visszafogta a kiadásokat, miközben a fejlesztésekről sem mond le. A képviselő-testület kedden dönt a 880 millió lejes büdzséről.
Továbbra is kiszámíthatatlan a helyzet a nemzetközi energiapiacon, és a közel-keleti válság, valamint a katari termelési kapacitások egy részének kiesése miatt a földgáz ára tartósan magas maradhat.
Változékony marad az időjárás a következő két hétben: többfelé hűvös éjszakák várhatók, miközben egyes térségekben napközben a hőmérséklet eléri a 22–23 Celsius-fokot is. Április végén és május elején gyenge csapadékra is számítani lehet.
Tizennyolc megye 72 településén és a fővárosban okozott károkat az elmúlt 24 órában a viharos szél, a legsúlyosabb incidens Vaslui megyében, Huși városban történt, ahol egy épületről lesodort tetőszerkezet rázuhant egy férfira, aki életét vesztette.
Cseke Attila fejlesztési miniszter hétfőn azt nyilatkozta, hogy az RMDSZ nem szavazza meg a Bolojan-kormány elleni bizalmatlansági indítványt.
szóljon hozzá!