
Képünk illusztráció
Fotó: Gábos Albin
Élelmiszert, italokat, illetve egy gázpalackot vitt el egy betörő egy Galambfalva községi nyaralóból. A mintegy 1100 lejes anyagi kárt okozó bűncselekmény elkövetésével egy 43 éves, Bögöz községi férfit gyanúsítanak.
2020. december 07., 14:262020. december 07., 14:26
2020. december 07., 14:422020. december 07., 14:42
A rendőrséget vasárnap értesítették a tulajdonosok az illetéktelen behatolásról. A bejelentést követően, a helyszíni nyomozás során kiderült, hogy a hétvégi ház egyik ablakát törte be, illetve a bejárati ajtót feszítette fel a gyanúsított. Egy közeli térfigyelő kamera felvételei alapján a december 4-én éjszaka elkövetett betöréssel egy 43 éves, Bögöz községi férfit gyanúsítanak.
A Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság közleménye szerint a gyanúsított ellen minősített lopás elkövetése miatt folytatnak vizsgálatot, folyamatban van a teljes bűnügyi tevékenység feltérképezése.
A következő hetekben olyan látvány várható, amelyre 13 évig nem lehet újra számítani, ugyanis a Szaturnusz különleges gyűrűrendszere majdnem teljesen éléről, egy pengevékony egyenesként fog látszódni.
Felháborodást keltettek a tanügyi szakszervezetek körében a kormány bércsökkentésről szóló intézkedési tervei. Eközben, az érdekvédelem képviselője szerint a pedagógusok ki vannak merülve a többlettanórák jelentette teher miatt.
A székelyudvarhelyi Tamási Áron utca aszfaltozása miatt csütörtökön több helyen korlátozásokra, forgalmi irányváltozásokra kell számítani.
Csütörtökön érkezik a diákok első ösztöndíja az idei tanévben, ezúttal szeptemberre és októberre is egyszerre utalják a pénzt. Székelyföldön mintegy százezer diák jogosult valamelyik ösztöndíjra, köztük mintegy ötven kiskorú, iskolába járó édesanya.
A bírák és ügyészek nyugdíjazási feltételeit szabályozó új törvénytervezet a korábbi 10 év helyett 15 éves átmeneti időszakot szab meg a nyugdíjkorhatár 65 évre növelésére.
Katona Lórántot, a székelyudvarhelyi helyi rendőrség igazgatóhelyettesét bízta meg a Szakács-Paál István polgármester, hogy ideiglenesen vezesse az egységet, miután egy bírósági ügy miatt felfüggesztette tisztségéből László Szabolcs igazgatót.
Ittasan veztett egy marosludasi férfi, aki – miután a rendőrök megállították –, megpróbálta megvesztegetni őket.
Magyar és román paleontológusok példa nélküli koncentrációjú leletet találtak a Hátszegi-medence nyugati felében, a lelőhelyen négyzetméterenként több mint száz gerincesmaradványt fedeztek fel.
Másfél év alatt megépült a szerdán délután felavatott, hetven gyerek befogadására alkalmas bölcsőde Székelyszentléleken. Az átadáson elhangzott: bíznak benne, hogy legkésőbb a következő tanévtől már fogadhatják ott a kicsiket.
A 2022-ben közberuházásokra felvett 100 millió lejes kölcsönét újabb 10 millió lejjel növelte meg a sepsiszentgyörgyi önkormányzat, mert mindent egyszerre szeretnének elvégezni: az iskolák nagy többsége teljes átalakuláson esik át.
szóljon hozzá!