
Fotó: Székelyudvarhelyi Helyi Rendőrség
Egy mentőautónak szeretett volna utat biztosítani a betonkeverő autó sofőrje hétfőn reggel, ám az út szélére húzódva elvesztette irányítását a jármű felett, és a sáncba borult a Szejkefürdőn. Csak speciális daruval tudják kiemelni onnan a járművet, így a mai nap folyamán teljes útlezárásra kell számítani a helyszínen.
2024. május 13., 10:482024. május 13., 10:48
2024. május 13., 15:332024. május 13., 15:33
Utat szeretett volna biztosítani egy mentőautónak a betonkeverő jármű sofőrje, ám
– tudtuk meg Katona Lóránttól, a székelyudvarhelyi helyi rendőrség igazgatóhelyettesétől.
Fotó: Székelyudvarhelyi Helyi Rendőrség
Mint mondta, szerencsére komolyabb személyi sérülés nem történt a baleset során. Tudni kell azonban, hogy
Ehhez speciális darukra lesz szükség, amelyeket még nem sikerült biztosítani.
Fotó: Székelyudvarhelyi Helyi Rendőrség
Éppen ezért jelenleg ugyan lehet még közlekedni a helyszínen, ám a daru megérkezését követően
Azt még pontosan nem tudni, hogy a korlátozás mikor lép érvénybe.
Katona Lóránt azt javasolja, hogy ez idő alatt a Székelyszenttamáson áthaladó 134B jelzésű megyei utat használják a Marosvásárhely fele igyekvő sofőrök. Esetleg Székelyudvarhelyről Gyergyócsomafalva irányába, majd a Bucsinon át haladva is el lehet kerülni az útlezárást.
Fotó: Székelyudvarhelyi Helyi Rendőrség
Megérkezett a helyszínre a teherautó kiemeléséhez szükséges daru, így a mentés idejére teljesen lezárják a 13A jelzésű út Székelyudvarhely kijáratához közeli szakaszát – tájékoztatott Katona Lóránt.
Fotó: Székelyudvarhelyi Helyi Rendőrség
A sofőrök szerint nagy autósor alakult ki az útlezárás miatt. A helyi rendőrség igazgatóhelyettes elmondta, összesen három darut vezényeltek a helyszínre, de még nem sikerült kiemelni a teherautót. Az autók egy részét elengedik, majd ismét lezárják az utat és újra próbálkoznak a kiemeléssel.
Fotó: Székelyudvarhelyi Helyi Rendőrség
Az érintett útszakaszon a darus mentést követően félsávon zajlott a közlekedés, majd teljesen felszabadították az utat. Katona Lóránt délután három óra után nem sokkal közölte, sikerült kiemelni a sáncból a betonkeverő teherautót, a továbbiakban zavartalanul haladhat a közlekedés.
Volodimir Zelenszkijt szerdán fogadta a Cotroceni-palotában Nicușor Dan román államfő és Karol Nawrocki lengyel elnök.
Magyarországot mától egy liberális kormány vezeti, a „leköszönő nemzeti kormány” pedig elkészítette a leltárt – mondta Orbán Viktor korábbi miniszterelnök, a Fidesz elnöke szerdán a Facebook-oldalára feltöltött videóban.
A román gazdaság jelenleg recesszióban van a fogyasztás visszaesése és a piaci tevékenység lassulása miatt, de egy súlyosabb válság jelei nem mutatkoznak – jelentette ki szerdán az Agerpresnek Adrian Negrescu gazdasági elemző.
Kelemen Hunor szerint a 10 százalékot megahaladó éves infláció elsősorban a közel-keleti háború következménye, nem a kormány intézkedései idézték elő.
A villamos energia (+54,18 százalék), a lakbér (+43,78), a gázolaj (+32,68), a benzin (+22,42) és a kávé (+21,76) drágult meg a leginkább idén áprilisban a tavalyi negyedik hónaphoz képest – közölte szerdán az Országos Statisztikai Intézet.
Hó formájában érkezik a csapadék a hegyvidéken, ez alól nem kivétel a Madarasi Hargita sem, ahol havazásba váltott át az eső május 13-án. Ezt a Szentegyházi Meteo Állomás Facebook-oldala jelezte a délben közzétett bejegyzésében.
Hogyan hat a jelenlegi gazdasági helyzet a könyvkiadásra, és miként tudnak működni a kiadók? Mekkora példányszámban jelennek meg a könyvek, és hogyan alakul a vásárlóerő? Két székelyföldi könyvvásár között erdélyi könyvkiadók vezetőivel beszélgettünk.
Nicușor Dan szerint a jelenleg zajló hibrid hadviselés sem annak a jele, hogy Oroszország békét és stabilitást akarna Európában.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) nem fog együtt kormányozni a Szociáldemokrata Párttal (PSD) akkor sem, ha technokrata miniszterelnököt neveznek ki – jelentette ki kedden Mircea Abrudean szenátusi elnök.
Kedd éjfélkor hivatalba lépett a Tisza-kormány; szerdán 15 órától Ópusztaszeren tartják az első kormányülést – közölte Magyar Péter miniszterelnök kedd este a Facebook-oldalán.
szóljon hozzá!