
Fotó: Veres Nándor
Betonfalnak ütközött egy autó Csíkszereda Csíkszenkirály felöli kijáratánál péntek délelőtt, a helyszínre a rendőrség és egy mentőegység is kiszállt.
2022. október 28., 12:442022. október 28., 12:44
2022. október 28., 16:332022. október 28., 16:33
Nem szenvedett súlyos sérüléseket a betonfalnak ütköző autó sofőrje, ugyanis mint a mentőszolgálat munkatársától megtudtuk, a gépkocsit vezető személy ki tudott szállni az autóból és az orvosi ellátást is elutasította.
Fotó: Veres Nándor
Mint arról Maria Plumbu, a Hargita megyei Rendőr-főkapitányság szóvivője tájékoztatott, a 60 év körüli sofőr Csíkszereda irányából tartott Csíkszentkirály irányába az 578-as európai úton, amikor elvesztette uralmát a járműve fölött, és a sávokat elválasztó betonfalnak ütközött. A balesetben a sofőr enyhén sérült meg, ugyanakkor jelentős anyagi kár keletkezett. Az alkoholszondás vizsgálat alapján az autóvezető nem fogyasztott alkoholt a balesetet megelőzően.
Fotó: Veres Nándor
Fotó: Veres Nándor
Fotó: Veres Nándor
Sepsiszentgyörgy védőszentjét ünnepli április 24-én. Sárkányölő Szent György alakját hivatott jelképezni a város központjában emelkedő, cseppet sem klasszikus „Süsü-szobor” is, amely huszonöt év elteltével is frappáns vicceknek ad ihletet.
Az üzemanyagválság tekintetében aggasztó kilátások várhatók középtávon Romániában – jelentette ki Nicușor Dan államfő pénteken.
Nem várt sokáig, már másnap jelentkezett a hatalmas pénzösszegért a múlt vasárnapi Joker-sorsolás szerencsés nyertese – közölte a Román Lottótársaság, amely azóta ismertette a most vasárnapi sorsolás előtti nyeremények összegeit.
Nicușor Dan államelnök pénteken kijelentette, hogy nem fogja elfogadni a Románok Egyesüléséért Szövetség (AUR) által támogatott kisebbségi kormány megalakítását.
Az oktatási minisztérium a jövő héten megszervezi a próba-képességvizsgát a nyolcadikosok számára azokban az iskolákban, amelyek márciusban nem vettek részt az országos próbafelmérőn.
Nicușor Dan államelnök pénteken kijelentette, hogy még a nap folyamán aláírja a PSD-s miniszterek felmentéséről, illetve az ideiglenes miniszterek kinevezéséről szóló rendeleteket, ha minden rendben van.
Rendszeresen visszajár egy kifejlett medve a marosvásárhelyi Somostetőre, az állatkert közelében. A biztonság érdekében csapdát helyeztek el azon a területen, ahol az állatot a leggyakrabban látták.
Nem tiltja be teljesen a játéktermek működését a sepsiszentgyörgyi önkormányzat, de a város egy eldugott ipari övezetébe száműzi őket. Erről a pénteki rendkívüli tanácsülésen született döntés.
Nem vesz részt olyan kormányban a Romániai Magyar Demokrata Szövetség, amelyet az ellenzéki Románok Egyesüléséért Szövetség támogat – jelentette be a párt miniszterelnök-helyettese pénteken.
Ilie Bolojan kormányfő szerint a kétfordulós helyi választásokra való áttérés nem oldaná meg a helyi önkormányzatok problémáit, hangsúlyozva, hogy minden szavazási rendszernek vannak előnyei és hátrányai.
2 hozzászólás