
Fotó: Haáz Vince
A sebességet mérő vagy a közúti forgalmat figyelő rendőrök jelenléte sem akadályozza meg a gépkocsivezetők egy részét, hogy a megengedettnél nagyobb sebességgel hajtsanak, a folytonos vonalon áthaladva előzzenek és ne lassítsanak az átjárók közelében – ezt a közlekedésügyi rendőrök nyilatkozták Marosvásárhelyen, azt javasolva, hogy beton sávelválasztókkal próbálják meg elejét venni a szabálytalankodásoknak.
2024. február 21., 15:502024. február 21., 15:50
Marosvásárhelyen, a város Koronka felőli bejáratánál, a Segesvári úton betonsávval választják el a meglévő, kétszer két sávos utat – erről született döntés a városházán kedden megtartott közlekedési bizottsági ülésen.
Mint ismert, a város Koronka felőli kijáratánál több üzlet és vendéglátóhely is van, ott áll a Sapientia egyetem és annak bentlakása is, a gépkocsiforgalom pedig nagy, nem csak csúcsidőben.
Az autós forgalom négy sávon halad, és annak ellenére, hogy több szakaszon folytonos vonal választja el egymástól az ellentétes irányú útsávokat, nem adva lehetőséget az előzésre, sokan nem tartják be közlekedési szabályokat, és ott is előznek, ahol ez tilos.
Fotó: Haáz Vince
A bizottsági ülésen résztvevő rendőrök elmondták, hogy múlt héten úgy történt súlyos, több gépkocsit érintő közúti baleset, hogy a közelben volt egy sebességet mérő rendőrautó és csapat, ennek ellenére az érintettek nem tartották be a közlekedési szabályokat, és súlyos balesetet okoztak.
Több helyen megszakítanák azonban, lehetővé téve az autósoknak, de a gyalogosoknak is, hogy áthaladjanak a négysávos úton. A rendőrök azt remélik, hogy a betonsáv megakadályozza a záróvonalon való előzést és nagyobb odafigyelésre készteti a sofőröket.
Fotó: Haáz Vince
A betonsávokat a polgármesteri hivatal szakosztálya szerelteti fel.
Mint ismert, Marosszentgyörgyre is hasonló betonsávokat szereltek fel, de ez hosszú ideig nem csökkentette a balesetek számát, hanem növelte. Az úttesten átkelő gyalogosokat ugyanis – különösen szürkületben és sötétben – nem vették észre időben a száguldó sofőrök. A megoldást azt jelentette, hogy minden gyalogátkelőt jelzőlámpával láttak el, és még jobban kivilágították azokat.
Vörös beavatkozási tervet aktiváltak Szeben megyében, miután egy három járművet és hét embert érintő balesethez riasztották a mentőegységeket. Egy mentőhelikoptert is a helyszínre vezényeltek Marosvásárhelyről.
A pedagógusok bojkottja miatt a márciusi próbaérettségi eredményei Háromszéken nem mérvadóak. A végzősök kevesebb mint fele vizsgázott, miközben a szakszervezetek már a következő sztrájkhullámot készítik elő az oktatási minisztérium tervei miatt.
Katonai tiszteletadással temették el pénteken a bukaresti Bellu temetőben Mircea Lucescu egykori labdarúgót és legendás edzőt.
Csökkentek az üzemanyagárak Romániában, a változás pedig Székelyföldön is érzékelhető: az adatok szerint több Hargita megyei töltőállomáson is 9 lej alatt tankolható a benzin, miután rövid idő alatt több lépcsőben is mérsékelték az árakat a kutak.
Akik még nem adták le levélszavazatukat, már nem lehetnek biztosak, hogy a postai úton feladott boríték időben megérkezik. Ezért fontos, hogy azokat az RMDSZ vagy az Eurotrans Alapítvány irodáin keresztül juttassák el, vagy a konzulátuson adják le.
Magyarországnak most összefogásra, egységre és biztonságra van szüksége - jelentette ki a miniszterelnök péntek reggel a Facebook-oldalán közzétett videóban.
A magyarországi lakcímmel nem rendelkező csaknem 497 ezer választópolgár közül 231 ezren már leadtak levélszavazatot a Nemzeti Választási Iroda (NVI) péntek reggeli adatai szerint.
Két lopási ügyet is felgöngyölített a Kovászna megyei rendőrség, az elkövetők őrizetben várják a hatóságok további döntését.
Az elsőt 1995-ben hozták tető alá, egy évvel azt követően, hogy a mostani társszervezője, a Pro Cantus Egyesület, illetve kamrakórus létrejött. Pénteken és szombaton Kézdivásárhelyen tartják a Felsőháromszéki Kórusfesztivál 29. kiadását.
Az unitáriusok Rómája – így emlegették régen Bölönt, amelynek vártemplomáról a Nemzet útja vezetője az állítja, hogy korábban ortodox volt. Mihai Tîrnoveanut történelemhamisítással vádolják és panaszt tesznek ellene a diszkriminációellenes tanácsnál.
szóljon hozzá!