
A prefektusi hivatalban. Nem tudnak a váltásról. Archív
Fotó: Boda L. Gergely
Egyszerű spekulációnak tartja a Bistrițeanul.ro portál prefektuscserével kapcsolatos hírét Ela Giurgea, a Maros megyei kormányhivatal sajtószóvivője.
2017. április 10., 17:422017. április 10., 17:42
A besztercei internetes lap tényként közli, hogy már csak idő kérdése, mikor mozdítja el tisztségéből a Grindeanu-kabinet Maros megye kormánymegbízottját, Lucian Gogát, akinek utódja Ioan Ţintean lehet. Ezt maga a „jelölt” is elismeri, mondván, azon túl, hogy felkérést kapott a szék elfoglalására, számos szál köti Maros megyéhez, ahol a szüleitől házat örökölt, így
Ţintean, aki egyben a Liberálisok és Demokraták Szövetségének (ALDE) a helyi elnöke, jelenleg a Beszterce-Naszód megyei önkormányzat alelnöki tisztségét foglalja el, de korábban már volt parlamenti képviselő és prefektusi teendőket is ellátott.
– nyilatkozta a mezőméhesi születésű politikus. Értesüléseink szerint a 65 esztendős Ioan Ţinteant igazán csak abban az esetben vonzaná a Maros megyei prefektusi szék, ha a kormány ismét politikai tisztséggé minősítené át.
Ehhez képest Marosvásárhelyen semmiről nem tudtak a váltásról, vagy legalábbis nem beszélnek róla. Ela Giurgea lapunknak elmondta, a prefektusok legfeljebb egy nappal korábban értesülnek a kormány napirendjéről. Szerinte a Románia Haladásáért Országos Szövetsége (UNPR) által támogatott Lucian Goga leváltása pillanatnyilag nem téma.
Kérdésünkre, hogy egy esetleges prefektuscseréről a miniszterelnök kikéri-e az RMDSZ véleményét, Péter Ferenc, a Maros megyei szervezet új elnöke annyit mondott, hogy „semmiképp nem a megyei RMDSZ-ét”. Megítélése szerint a térség magyarságának a prefektus személyénél sokkal fontosabb, hogy őrizze meg az alprefektusi tisztséget. Hogy ez kockán forog vagy sem, Nagy Zsigmond alprefektus nem tudott választ adni.
– fejtette ki. Egyébként az utóbbi másfél esztendőben Lucian Goga menesztése többször is felmerült, de a nagyobbik kormánypárt nem szánta el magát a csere végrehajtására.
Kossuth Rádió - újra mindenkié. Ez a szlogenje az augusztus 24-én teljes műsorstruktúrával visszatérő, megújult Kossuth Rádiónak – közölte a Duna Médiaszolgáltató Nonprofit Zrt. Sajtó és Marketing Iroda vasárnap az MTI-vel.
Az Országos Nyugdíjpénztár (CNPP) vasárnap közölt adatai szerint júliusban 11 971 személynek folyósítottak különnyugdíjat, eggyel többnek, mint előző hónapban.
A pénzügyminisztérium vasárnap közzétett adatai szerint a külföldi államadósság a GDP 30,8 százalékának megfelelő 599,946 milliárd lejre nőtt májusban az előző havi 592,836 milliárd lejről (a GDP 30,5 százaléka).
Isten jelenléte és a gyülekezet imái a legfontosabbak, hiszen így lesz élettel teli a felújított agyagfalvi református templom, ahol vasárnap tartottak ünnepi istentiszteletet. Közösségi összefogás eredménye volt a felújítás.
A Solidaritatea Sanitară szakszervezeti szövetség országos közvélemény-kutatást indított az egészségügyi dolgozók között arra nézve, hogy az új közalkalmazotti bértörvényt el kellene-e fogadni, avagy sem.
Tarlótűz pusztított vasárnap délután a Segesvárhoz tartozó Róra faluban, ebben pedig öt jármű is kiégett egy kertben – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Egy Kolozs megyei turista lezuhant szombaton egy szikláról a Csalhó-hegységben; SMURD-mentőhelikopterrel szállították a marosvásárhelyi sürgősségi kórházba.
Több mint 120 programmal várta a közönséget csütörtöktől vasárnapig a 19. Székelyföldi Lovas Ünnep. Négy napig ismét a lovak, a lovas sportágak, hagyományőrzés és életmód volt fókuszban a a gyergyószentmiklósi Krigel lovaspályán.
Hétfőn az ország nyolc megyéjében és Bukarestben lesz még kánikula, a hegyvidéken és a deli régiókban viharok várhatók.
A Duna vízhozama az országba való belépési pontnál (a baziási szakaszon) a jövő hét vége felé 1550 m³/s-ra emelkedik, ám továbbra is jóval az augusztusi sokéves átlag – 3900 m³/s – alatt marad az INHGA előrejelzése szerint.
szóljon hozzá!