
Fotó: Info Trafic Târgu Mureș
Két személygépkocsi ütközött össze péntek délután a Marosvásárhelyhez tartozó Marosszentkirályon, az egyik autó sofőrje beszorult a jármű roncsai közé – tájékoztatott Cristian Virag, a Maros megyei tűzoltóság szóvivője.
2019. április 26., 19:372019. április 26., 19:37
A baleset helyszínére speciális mentésre alkalmas esetkocsival vonultak ki a tűzoltók. A roncsok közül sikerült a tűzoltóknak a megfelelő vágóeszközök segítségével kiszabadítaniuk a bajbajutott személyt, akit a rohamenntősök a marosvásárhelyi kórház sürgősségi betegellátó osztályára szállítottak, súlyos, de nem életveszélyes sérülésekkel.
A balesetet nagy valószínűség szerint a megengedettnél nagyobb sebesség, illetve a gépkocsivezetők figyelmetlensége okozta.
A Figura Stúdió Színház ismét olyan bemutatóra készül, amely túlmutat a hagyományos színházi kereteken. Legújabb produkciója, címében A Mester és Margarita világát idézi, de „csak nyomokban tartalmazza” az eredeti mű elemeit.
A romániaiak csaknem 40 százaléka szerint az ország politikai rendszere annyira hibás, hogy teljes egészében le kell cserélni – derül ki az ARP közvélemény-kutató április 1-10. között készített felméréséből.
A legtöbb romániai lakos erősen érzi az áremelkedések hatásait, és jobban fél az iráni háború árakra gyakorolt hatásától és az üzemanyagválságtól, mint a konfliktus kiterjedésétől – derül ki az ARP közvélemény-kutató intézet felméréséből.
Az ortodox húsvéti hosszú hétvégén a rendőrök hozzávetőlegesen 2400 járművezetőnek vonták be a jogosítványát – tájékoztatott kedden a belügyminisztérium.
Harminc alkalmazottat kellett volna elbocsátani Maros Megye Tanácsánál, de átcsoportosítással ezt kivédték. A döntést rendkívüli ülésen hozták meg, ahol útfelújításokról is szavaztak.
J.D. Vance amerikai alelnök azt a meggyőződését fejezte ki amerikai idő szerint hétfőn, hogy az amerikai kormányzat bizonyosan jól együtt tud majd dolgozni Magyarország következő miniszterelnökével.
Közzétette a levélszavazatok pártonkénti megoszlását a Nemzeti Választási Iroda: a magyar országgyűlési választáson összesen 256 233 érvényes levélszavazatot adtak le.
A februári 9,31 százalékról márciusban 9,87 százalékra nőtt az éves infláció Romániában – közölte kedden az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Véget ért a tavaszi vakáció, a tanulóknak szerdától folytatódik a tanítás.
Újabb Ro-Alert üzenetet kaptak keddre virradóra a Tulcea megye Ukrajnával határos térségének lakói az orosz-ukrán háborúval összefüggésben.
szóljon hozzá!