
Képünk illusztráció
Fotó: Pinti Attila
Egy helybéli fiatal dobta be egy kereskedelmi egység ablakát, később pedig a művelődési ház előtti szemeteseket rongálta meg Balánbányán hétfőn késő délután. A fiatalemberre erősen ittas állapotban találtak a rendőrök – derül ki a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság közleményéből.
2021. augusztus 11., 15:082021. augusztus 11., 15:08
2021. augusztus 11., 15:112021. augusztus 11., 15:11
Egy kereskedelmi egység betört ablakáról értesítették a balánbányai rendőrséget hétfőn este fél nyolc körül. A megyei főkapitányság tájékoztatása szerint az épület ablakát egy teli sörös dobozzal törték be, szemtanúk szerint egy fiatalember, aki körülbelül fél óra múlva két szemeteskukát is feldöntött és megrongált a városközpontban.
A rendőrök hamar kiderítették, hogy a rongálást egy helybéli, 21 éves fiatal követte el. A fiatalembert a művelődési ház környékén, egy sikátorban találták meg a hatóságiak, és bekísérték a balánbányai rendőrségre. A hatósági közleményben azt írják, az elkövető annyira ittas állapotban volt, hogy gyakorlatilag nem lehetett vele kommunikálni.
A rongálás körülményeinek kiderítése érdekében további kivizsgálás folyik.
Több tucat Fehér, Arad, Bihar, Kolozs és Szeben megyei helyszínen tartanak házkutatást pénteken az ügyészek a 2026-os érettségi tételek kiszivárogtatásának gyanúja miatt.
Júliusban fokozatosan csökkenhetnek az üzemanyagárak Romániában: a 95-ös benzin literenkénti ára 7,90 és 8,20 lej közé, a gázolajé 8,40 és 8,80 lej közé eshet vissza – véli a szakértő.
Újabb első- és másodfokú riasztásokat adtak ki fokozott légköri instabilitás miatt a meteorológusok pénteken.
Életének 83. évében elhunyt Szilágyi Tibor Kossuth-díjas színművész – tudatta felesége pénteken az MTI-vel.
Villámcsapás ért egy tanárt a Bucsecs-hegységben, miközben egy 14 gyermekből álló csoporttal túrázott. A pedagógust eszméletlen állapotban találták meg a hegyimentők, majd hordágyon szállították le a hegyről.
Zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztás érvényes pénteken szinte az ország egész területén.
A hegyi- és búvármentőknek a nyár mindig intenzív időszak: ilyenkor többször kerül sor arra az emberileg, szakmailag, lelkileg nehéz feladatra, hogy élettelen testet emeljenek ki a vízből.
A termelők és a feldolgozók is nehéz időszakot élnek meg a tejiparban, az ágazatot sújtó válság okai összetettek, és általános megoldás sincs a helyzetre. Hargita megyében több ezerrel csökkent a tehénállomány – a hegyvidéken súlyosabbak a problémák.
Személyautó és kisbusz ütközött csütörtök este a Maros megyei Mezőcekeden. Az ütközés következtében mindkét jármű lesodródott az úttestről.
szóljon hozzá!