
Fotó: Erdély Bálint Előd
Beszakadt az úttest egy munkagép alatt Székelyudvarhelyen, amikor hétfőn éjszaka elkezdték előkészíteni az útfelületet aszfaltozásra. Vélhetően talajvíz mosta ki az aszfaltréteg alatti földet.
2022. május 17., 10:452022. május 17., 10:45
2022. május 17., 11:322022. május 17., 11:32
Mint Zörgő Noémi, a polgármesteri hivatal sajtóreferense lapunknak elmondta, valószínűleg talajvíz mosta ki a csőrendszer melletti földréteget, a keletkezett üreg felülről nem látszott, így szakadhatott be az úttest a munkagép alatt hétfőn éjszaka a Győzelem és Függetlenség utcák kereszteződésénél.
A kivitelező azonnal értesítette a várost, valamint a vízszolgáltatót is, a munkagépet daru segítségével emelték ki és szállították el. A munkálatok idejére
Fotó: Erdély Bálint Előd
A hideg időjárás miatt későre indultak el az aszfaltozó gépek Székelyudvarhelyen, ezért a megszokottól eltérően az útfelület előkészítése éjszaka zajlik, az aszfaltozásra pedig napközben kerül sor.
– tette hozzá a sajtószóvivő.
Fotó: Erdély Bálint Előd

Az aszfaltkészítő állomások elindulását követően a napokban elkezdődtek a nyári útjavítási munkálatok Székelyudvarhelyen. Ezek idén a megszokottól eltérő ütemterv szerint haladnak, amely sokkal gyorsabb munkavégzést tesz lehetővé.
Fotó: Erdély Bálint Előd
A védelmi minisztérium radarrendszere szerdán 13:20-kor egy légi célpontot észlelt az ukrán-román határ közelében, az ukrajnai Vilkove településtől mintegy 30 kilométerre.
Két szállítót is tetten értek kedden a Hargita megyei hatóságok, akik a faanyagok fuvarozásának szabályozásait hagyták figyelmen kívül. Súlyos pénzbüntetés és faanyag elkobzás is következett.
Sorin Grindeanu szociáldemokrata pártelnök szerdán kijelentette, abban az esetben egyezik bele a rotációs kormányzásba, ha a PSD adja elsőként a miniszterelnököt.
Rosszindulatú daganatos betegséggel küzd Ákos. Az 58 éves énekes közleményben tudatta, hogy idén tavasszal egy rutinvizsgálat során pajzsmirigyrákot diagnosztizáltak nála. A szükséges műtéten már átesett, állapota stabil, jelenleg otthon lábadozik.
Július elsejével életbe lépett a 150 eurónál kisebb értékű, unión kívülről érkező e-kereskedelmi csomagokra vonatkozó vámmentesség eltörlését előíró jogszabály.
Nyilvánosságra hozták azt a megdöbbentő felvételt, amelyen jól látható, hogy teljesen zavartan közlekedik egy kamion az E60-ason. Mint a vizsgálatok során kiderült, a teherautó Kovászna megyei sofőrje ittas volt, őrizetbe is vették.
Július 1-jétől, szerdától a jelenlegi 4050 lejről 4325 lejre nő az országos bruttó minimálbér. Erről a március 12-én elfogadott 146-os számú határozatával döntött a kormány.
Húsz megye hatvan településén és Bukarestben okozott károkat a kedd esti vihar – közölte szerdán reggel a katasztrófavédelmi főfelügyelőség (IGSU).
Közzétette kedden este a vagyonnyilatkozatát Nicușor Dan államfő.
A szaknak megfelelő kötelező tantárgy (matematika vagy történelem) írásbeli vizsgájával folytatódik szerdán az érettségi.
szóljon hozzá!