
Büszkék lehetnek modern létesítményükre az alfalviak
Fotó: Suciu Cristian
A gyergyóalfalvi Petőfi Sándor Művelődési Központ a 2022-2023 évadra bérletrendszert hirdet több korosztály számára, nem csak a helyieknek. Bérletet személyesen a helyszínen lehet váltani szeptember 25-ig.
2022. augusztus 31., 16:192022. augusztus 31., 16:19
2022. augusztus 31., 16:242022. augusztus 31., 16:24
Többségében a színházak szoktak bérletrendszert hirdetni, de a gyergyóalfalvi Petőfi Sándor Művelődési Központ, válaszolva a kultúrakedvelők igényeire, úgy döntött, hogy a 2022-2023-as évadra négy bérletet ajánl az érdeklődőknek. Az intézmény nevéhez kapcsolódva a bérletek elnevezését is Petőfi Sándorhoz igazították, így
lehet vásárolni Arany Laci bérletet az óvodás kortól a 4. osztályig szóló korosztálynak, 4 előadásra 35 lejért;
Anyám tyúkja bérletet diákoknak 5 előadásra 60 lejért;
Füstbe ment terv bérletet felnőtteknek 5 előadásra 100 lejért;
de kínálnak Arany János aktív színházi bérletet is, ami minden előadásra érvényes, saját, állandó ülőhellyel, ennek ellenértéke 200 lej.
4 év alatt a gyerekelőadásokon lévő részvétel díjmentes, de külön ülőhelyet a kicsiknek nem tudnak biztosítani.
Fotó: Suciu Cristian
Többek között a kicsik láthatják a Figura Stúdió Színház Minden egér szereti a sajtot és a Puck bábszínház Ludas Matyi című előadását; a diákok a Bekecs táncszínház Tóték című produkcióját; a felnőttek az Udvartér Teátrumtól a Hol a stukker című előadást és a Figura Káosz című darabját. A bérletet személyesen lehet váltani a gyergyóalfalvi művelődési házban munkanapokon 9-14 óra között szeptember 25-ig.
Fotó: Suciu Cristian
Az intézmény igazgatója kihangsúlyozta, hogy a gyergyószentmiklósi Figura Stúdió Színház nem költözik Gyergyóalfaluba, de jelenléte meghatározó lesz a következő évadokban. A Petőfi Sándor Művelődési Központ bemutatóknak, előadások, különleges színházi eseményeknek ad majd otthont, hiszen a Gyergyószentmiklósi Művelődési Ház felújítása miatt korlátozva van a színház tevékenysége, mivel nincs előadóterme.
Fotó: Suciu Cristian
Ősztől a Petőfi Művelődési Központ új galériájában havonta új kiállítást nyitnak meg, emellett könyvbemutatók és más irodalmi programok is lesznek, amelyek díjmentesen látogathatók.
Sulyok Tamás köztársasági elnök aláírta az alaptörvény tizenhetedik módosítását szombaton – közölte az államfő a Facebook-oldalán. A módosítás hatálybalépését követő napon a hivatalban lévő köztársasági elnök megbízatása megszűnik.
Egy hosszabb időszak után, amely alatt az üzemanyagok ára viszonylag stabil maradt, a piacvezető OMV Petrom is megemelte szombaton az árait, ám a többi nagy hálózattal ellentétben nemcsak a gázolajat, hanem a benzint is drágította.
Talán senki nem gondolta volna, hogy az áprilisi rendszerváltás egyik mellékes eredménye lesz a magyar parlamentarizmus feltámadása – írta Magyar Péter miniszterelnök szombaton a Facebook-oldalán.
Egy műszaki meghibásodás miatt a Bilea-vízesés és a Bilea-tó között közlekedő felvonó kabinjaiban rekedt szombaton több turista, de nincsenek veszélyben – közölte a Szeben megyei Salvamont vezetője, Dan Popescu.
Egy sofőr ittasan, egy másik pedig felfüggesztett jogosítvánnyal ült volán mögé szombatra virradóan Hargita megyében. A rendőrök mindkettőjüket feltartóztatták, és büntetőeljárás indult ellenük – közölte a Hargita Megyei Rendőr-főkapitányság.
Zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) Románia több régiójára.
A magyarság ügye kiemelt jelentőségű a magyar kormány számára annak ellenére, hogy nincs a nemzetpolitikának külön államtitkára – jelentette ki Tarr Zoltán társadalmi kapcsolatokért és kultúráért felelős miniszter pénteken a felvidéki Gombaszögön.
Egy ötéves kislány meghalt, édesanyja és egyéves öccse pedig megsérült szombaton az A1-es autópályán, Kereszténysziget (Cristian) közelében, miután felborult az őket szállító személygépkocsi.
Az alapbér 15 százalékának megfelelő pótlékot kaphatnak az egészségügyi intézmények három műszakban dolgozó alkalmazottai – derül ki az új bértörvény pénteken nyilvánosságra hozott, felülvizsgált tervezetéből.
Az új közalkalmazotti bértörvény felülvizsgált tervezete szerint több kategóriában is béren felüli juttatásokat vezetnének be az oktatásban dolgozók számára.
szóljon hozzá!