
A városvezetés prioritásként kezeli az egyházi iskolák felújítását
Fotó: Barabás Ákos
Közösségi oldalán emelt kifogást Benedek Árpád Csaba, a székelyudvarhelyi önkormányzati képviselő-testület RMDSZ-frakciójának vezetője, amiért a városvezetés nem tűzte ismét napirendre a Tamási Áron Gimnázium és a Baczkamadarasi Kis Gergely Református Kollégium épületeinek bérléséért fizetendő díj megtárgyalását.
2017. március 22., 20:012017. március 22., 20:01
A januári képviselő-testületi ülés alkalmával tartott szakbizottsági tárgyaláson maguk a szövetségiek gátolták meg az iskolánkénti 280 ezer lejes bérleti díj elfogadását, arra hivatkozva, hogy ennél többet kell adni a tanintézményeknek. A cél, hogy az intézmények több pénzt költhessenek épületeik feljavítására.
Orbán Balázs, az MPP–EMNP-koalíció frakcióvezető-helyettese megkeresésünkre elmondta, hogy még március folyamán rendkívüli ülésen fogják tárgyalni a kérdést. Hangsúlyozta,
Erre példa a magyar kormány összesen 70 millió forintos támogatása, ezenkívül további összegek bevonását is tervezi a polgármesteri hivatal.
Orbán egyelőre nem tudta megmondani, hogy az eredeti elképzeléshez képest mekkora bérleti díjat fizet majd a város az iskoláknak, hiszen erről még folyamatban vannak az egyeztetések. Úgy véli, csak addig kell magas bért fizetni, amíg nem sikerül nagyobb összegeket pályázni a felújításokra, azt követően újra kell gondolni ezt a kérdést.
Kijött az elsődleges rendőrségi vizsgálat a szombat délután Brassó megyében bekövezett tragikus baleset után, amelynek következtében egy felnőttet és egy kiskorút próbáltak újraéleszteni, de csak előbbit sikerült, a gyermek életét vesztette.
Helyes testtartás, kanyarodási technikák, vészfékezés – többek között ezeket próbálhatják ki a gyakorlatban a hétvégi csíkszeredai motoros vezetéstechnikai képzés résztvevői. A tréning nem csak „újoncoknak” szól.
Nem sikerült a gyermek életét megmenteni a szombat délután Brassó megyében bekövetkezett baleset után, a nő viszont reagált az újraélesztésre és kórházba vitték.
A Magyar Talajtani Társaság minden évben meghirdeti talajszelvény-versenyét, melyen idén egy, az Apor Lányok Feredője melletti talajszelvény is versenybe száll. Szavazatával ön is növelheti nyerési esélyeit.
Négy gyermek és öt felnőtt érintett abban a balesetben, amely szombaton délután következett be az 1-es országúton a Brassó megyei Sárkány és Mundra között, amikor három autó is összeütközött.
Záróvonalon fordult meg autójával egy sofőr, így szúrták ki a rendőrök Bukarestben. A vizsgálatok során kiderült, hogy a 44 éves férfit nemzetközileg körözik Ausztriában elkövetett lopások miatt.
Maros megye 33 középiskolájából ballagnak el a végzős diákok az első nyári hónap legelső hetén. Legtöbb tanintézetben június 2-4. között búcsúznak az alma matertől a tizenkettedikesek.
Meghalt péntek este Szatmárnémetiben egy kétéves gyermek egy felfújható csúszdán. A hatóságok vizsgálják a tragédiát, a városháza pedig arról döntött, hogy a városnapok idején az események helyszínein található minden vidámparki játékot leállítanak.
Orosz drón csapódott egy galaci tömbházba péntekre virradóan. Szombaton is folyamatosan érkeznek a fejlemények mind országos, mind pedig nemzetközi szinten.
Húszezer lejre bírságolták azt a bolgár turistát, akit szerdán megharapott egy medve a Transzfogarasi úton.
szóljon hozzá!