
Fotó: Maros megyei tűzoltóság
A nyárádszeredai hivatásos és önkéntes tűzoltókat riasztották szombaton Nyárádmagyarósra, ahol egy családi háznál történt tűzeset.
2021. november 27., 21:092021. november 27., 21:09
2021. november 29., 20:282021. november 29., 20:28
Ahogy a Maros megyei tűzoltóság sajtószóvivője beszámolt róla, mintegy 100 négyzetméteren gyulladt ki a ház, egy idős, hozzávetőlegesen 88 éves férfi másodfokú égési sérüléseket szenvedett. A helyszínre kiérkezett rohammentő-szolgálat egysége látta el.
Fotó: Maros megyei tűzoltóság
Ahogy Kacsó István, a Nyárádszeredai Önkéntes Tűzoltóegyesület vezetője érdeklődésünkre elmondta, benzinnel próbáltak tüzet gyújtani, de az lángra lobbant, és a tüzet gyújtó férfi arcát, egyik karját és lábát égette meg. A helyszínre érkező tűzoltók eloltották a tüzet, de a ház lakhatatlanná vált. A bútorokat és használati tárgyaik egy részét is sikerült kimenekíteni a lángok elől, a házaspárt a szomszédok befogadták, amíg más városban élő gyerekeik gondoskodnak róluk.
Fotó: Maros megyei tűzoltóság
Péntek este Sárpatakon égett le egy száz négyzetméteres lakóház. A marosvásárhelyi tűzoltók szálltak ki a helyszínre megfékezni a lángokat, de a ház teljesen leégett.
A betegségek nem tartanak szünetet a szabadságolások idején, a kórházakban fekvő pácienseknek folyamatosan vérre van szükségük. A véradóknak sem érdemes elfeledkezni arról, hogy a szabadság mellé a nyárba befér ez a karitatív cselekedet is.
Nicușor Dan államfő az országos helyreállítási terv (PNRR) beruházásairól egyeztet csütörtökön a Cotroceni-palotában a korábbi kormánykoalíciót alkotó pártok vezetőivel és a két illetékes miniszterrel – közölte az elnöki hivatal.
Nagy erőkkel keresik azt a 28 éves fogvatartottat, aki külső munkavégzés közben szökött meg Nagybányán szerda délután – közölte a helyi büntetés-végrehajtási intézet és a Máramaros megyei rendőrség.
Cáfolta az energiaügyi minisztérium azokat az értesüléseket, amelyek szerint a nagy ipari fogyasztók felszólítást kaptak volna áramfogyasztásuk korlátozására vagy a hálózatról való lekapcsolásra.
Törvénytervezetet nyújtott be a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) a párhuzamos felvételi rendszer megszüntetéséről – közölte szerdán a párt.
Összesen mintegy hétmillió lejre szabott ki bírságokat az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC) a román tengerparton működő szolgáltatóknál és kereskedőknél július 6. és augusztus 16. között végzett ellenőrzések nyomán.
Átvette nyereményét szerdán a hatos lottó rekordösszegű fődíjának nyertese - közölte a Román Lottótársaság. A nyeremény értéke 52,839 millió lej, azaz több mint 10,07 millió euró.
Két autó ütközött össze kedden délelőtt a Gidófalva határában húzódó 121A jelzésű megyei úton. Mindkét sofőr megsérült, egyikük járműve az úttestről is lesodródott.
Megszökött egy külső munkavégzésre beosztott fogvatartott szerda délután egy nagybányai építkezésről – közölte a nagybányai börtön szóvivője, Borgyos Norbert.
Alexandru Mihai Ghigiu szociáldemokrata párti (PSD) képviselő, az alsóház oktatási bizottságának elnöke szerdán bejelentette, hogy benyújtott egy törvénytervezetet, amely szerint két évvel elhalasztanák a középiskolai felvételi rendszer átalakítását.
szóljon hozzá!