
Fotó: László Ildikó
Székelyudvarhely után vasárnaptól a gyergyószentmiklósi Tarisznyás Márton Múzeumban is kiállítják a 19. századi magyar festészet egyik jelentős alakjának, Benczúr Gyula mintegy ötven alkotását. A kiállítás a nyíregyházi Jósa András Múzeum műtárgyállományára alapoz.
2024. július 04., 15:532024. július 04., 15:53
2024. július 04., 16:252024. július 04., 16:25
Ritka alkalom, hogy Gyergyószentmiklóson is ilyen klasszikus művészeti alkotások láthatók – mutatott rá Ferencz-Mátéfi Kriszta, a Tarisznyás Márton Múzeum igazgatója. Erre a vasárnap 16 órától megnyíló kiállításnak köszönhetően lehetőség nyílik.
Mintegy ötven portré és grafika lesz megtekinthető, amelyek a nyíregyházi Jósa András Múzeum gyűjteményéhez tartoznak.
– fogalmaz Ferencz-Mátéfi Kriszta.
A vasárnapi eseményen köszöntőt mond dr. Rémiás Tibor, a nyíregyházi múzeum igazgatója, a tárlatot Mohácsi Endre, az intézmény történeti osztályának vezetője nyitja meg. A megnyitón közreműködik Csibi András, Kolcsár Borbála, Kolcsár Zsófia és Kolcsár Dániel.
Benczúr Gyula festőművésznek az alkotásait március 15-én Székelyudvarhelyen is bemutatták, a Haáz Rezső Múzeumban nyílt Benczúr Gyula-emlékkiállításra az alkotásokat a nyíregyházi Jósa András Múzeum műtárgyállományából, illetve a Magyar Nemzeti Galériából szállították Székelyudvarhelyre. A kiállítás június végéig volt látogatható, majd onnan szállították át Gyergyószentmiklósra.
Újraválasztották Orbán Viktort a Fidesz elnökének, a párt szombaton Budapesten megtartott 32. tisztújító kongresszusán. A küldöttek titkos szavazáson 737 érvényes voksból 729-cel erősítették meg tisztségében az egyetlen jelöltként induló pártelnököt.
A Fidesz szombati tisztújító kongresszusán Orbán Viktor elismerte, hogy a választási vereségért őt terheli a felelősség, ugyanakkor bírálta az új kormány politikáját, és arról beszélt, hogy az ország politikai és gazdasági káosz felé tart.
A bányászjárás áldozatai előtt tisztelgett szombaton Nicușor Dan államfő Bukarestben. Az elnök szerint az 1990-es események a román demokrácia egyik legsötétebb fejezetét jelentik.
Június 13-tól életbe léptek a közösségi együttélési normák megsértéséről szóló törvény módosításai, amelyek szigorúbb fellépést tesznek lehetővé a szomszédokat zavaró magatartásokkal szemben.
Negyvenhárom személyt evakuált a katasztrófavédelem szombat reggel egy temesvári négyemeletes tömbházból, miután az egyik földszinti lakásban robbanás történt, amelyet tűz követett.
Életének 86-ik évében elhunyt Nagy Antal csíkszeredai pedagógus, a csíkszeredai Márton Áron Főgimnázium egykori matematika- és fizikatanára.
Benyújtották az Országgyűlésnek a közmédia átalakítására vonatkozó törvényjavaslatot pénteken, a javaslat teljesen átszervezné a közmédia intézményrendszerét.
Ismét 9 lej alá csökkent a standard benzin literenkénti ára a romániai töltőállomásokon, miután az elmúlt napokban mindegyik kúthálózat jelentősen mérsékelte árait. Gázolajat továbbra is 9 lej fölötti áron tankolhatunk.
Négy férfinél tartottak házkutatást a Kovászna megyei rendőrök Maros és Beszterce-Naszód megyében: az illetőket azzal gyanúsítják, hogy ellopták egy 84 éves sepsiszentgyörgyi nő 14 ezer eurós megtakarítását.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) nem szavaz bizalmat a parlamentben Eugen Tomac kijelölt miniszterelnök kormányának – közölte Dominic Fritz pártelnök az alakulat Politikai Bizottságának pénteki ülése után.
szóljon hozzá!