
Fotó: László Ildikó
Kerekasztal-beszélgetéssel egybekötve mutatták be a székelyudvarhelyi teremlabdarúgás húsz éves történelmét összefoglaló kiadványt kedd este a székelyudvarhelyi művelődési ház koncerttermében. Az ünneplés folytatódott, a könyvbemutatót követően ugyanis a városi sportcsarnokban az FK Székelyudvarhely győzelmet aratott a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC csapata ellen.
2023. november 01., 14:292023. november 01., 14:29
2023. november 01., 15:092023. november 01., 15:09
A teremlabdarúgás történetét összefoglaló Kicsiben nagyok vagyunk! című kiadvány összeállításán idén kezdett dolgozni a Székelyhon egykori munkatársa, Katona Zoltán, illetve a Székely Sport két szerkesztője, Józsa Csongor és Zátyi Tibor.
A szerzők a könyvet egy nagy újságcikknek nevezték, amely több kisebb cikkből áll össze.
Fotó: László Ildikó
A beszélgetésen a Futsal Klub Székelyudvarhely együttesét Jakab Zoltán vezetőedző és Godra Zsolt, a klub támogatói körének vezetője képviselte. A könyv előszavát Jakab Zoltán írta, aki összesen tizenhat évig volt az udvarhelyi csapat edzője. Mint mondta,
Az elmúlt két évtizedre visszaemlékezve megjegyezte, hogy ők a kezdetektől, azaz 2003-tól helyi erőkből, helyi játékosokkal próbáltak jó eredményeket hozni:
Fotó: László Ildikó
Az eseményen szép számban megjelentek egykori és jelenlegi játékosok, szurkolók és olyan személyek, akik hozzájárultak valamilyen formában a csapat működéséhez, nekik Jakab Zoltán köszönetet mondott a kitartásukért, munkájukért és a sok biztatásért.
Szász Csaba, a beszélgetés moderátora Godra Zsoltot az udvarhelyi futsalcsapat támogatói köréről kérdezte. Godra elmondta, hogy 2003-as induláskor nagy segítséget nyújtott Székelyudvarhely akkori polgármestere, Szász Jenő. Később a Sport Klub mélypontra került és megszűnt, végül
Fotó: László Ildikó
Godra elmondása szerint a támogatói kör elsőként nem az aranyérem megszerzését tűzte ki feltételként, hanem
Megjegyezte, hogy több mint hetven vállalkozó is csatlakozott a támogatói körhöz az elmúlt tíz évben, köztük volt olyan, aki anyagi juttatással, mások egész éves vízellátással vagy akár étkeztetéssel járultak hozzá a klub működéséhez.
Fotó: László Ildikó
A bemutatón a kiadvány összeállítása kapcsán elsőként Katona Zoltán szólalt fel, aki elmesélte, hogy idén év elején kérték fel a székelyudvarhelyi teremlabdarúgás történetének megírására, ő pedig kollégák bevonásával kezdett neki a munkának.
Ő újságokból és videokazettára felvett közvetítésekből gyűjtötte össze az információkat és csapatképek hiányában innen mentett ki képeket a könyvhöz. Kiemelte:
Fotó: László Ildikó
Zátyi Tibor a második évtized első részét tömörítette össze, és elárulta, hogy számára az okozott nagyobb kihívást, hogy a technika fejlődésével a portálokon nagyjából 2017-18 óta elérhetők online is a cikkek, így
Ez évente több mint kétszáz példányt jelent és többnyire saját cikkeit olvasta újra. Elmondása szerint
Fotó: László Ildikó
Józsa Csongort is szoros szálak fűzik az udvarhelyi csapathoz, hiszen az asztalnál helyet foglalók közül ő az, aki a legtöbb futsalmérkőzésről írt, valamint nagyon sok országon belüli és határon túli meccsre is elkísérte a csapatot. A könyv szerkesztése kapcsán kifejtette, hogy számára nem okozott nehézséget az anyagok összegyűjtése, ugyanis online minden meccsről elérhetők voltak az újságcikkek. Megjegyezte, hogy
Zárásként elmondták, bíznak az utánpótlásban mind játékosok, mind sportújságírók tekintetében, hogy majd tíz év múltán minél több győzelemről számolhassanak be a bővített kiadásban a szerzők.
A könyvbemutató után a városi sportcsarnokban folytatódott az ünnepség, ahol az FK Székelyudvarhely a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC csapat ellen 8–1-re nyert.
A nyár eddigi legmelegebb napjának bizonyult június 27-e, ugyanis Székelyföldön is 30 Celsius-fok fölé emelkedett a hőmérséklet a délutáni órákra.
A november 19-én megjelenő Grand Theft Auto VI már az előrendelési periódusban nagy hullámokat ver a kiadó megkérdőjelezhető, de egyébként a nagy várakozás miatt érthető döntései miatt. Képbehozó.
A SAFE programból finanszírozott kilenc autópálya-szakasz közül hetet romániai vállalatok építhetnek meg – közölte szombaton közösségi oldalán Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
szóljon hozzá!