
Fotó: László Ildikó
Kerekasztal-beszélgetéssel egybekötve mutatták be a székelyudvarhelyi teremlabdarúgás húsz éves történelmét összefoglaló kiadványt kedd este a székelyudvarhelyi művelődési ház koncerttermében. Az ünneplés folytatódott, a könyvbemutatót követően ugyanis a városi sportcsarnokban az FK Székelyudvarhely győzelmet aratott a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC csapata ellen.
2023. november 01., 14:292023. november 01., 14:29
2023. november 01., 15:092023. november 01., 15:09
A teremlabdarúgás történetét összefoglaló Kicsiben nagyok vagyunk! című kiadvány összeállításán idén kezdett dolgozni a Székelyhon egykori munkatársa, Katona Zoltán, illetve a Székely Sport két szerkesztője, Józsa Csongor és Zátyi Tibor.
A szerzők a könyvet egy nagy újságcikknek nevezték, amely több kisebb cikkből áll össze.
Fotó: László Ildikó
A beszélgetésen a Futsal Klub Székelyudvarhely együttesét Jakab Zoltán vezetőedző és Godra Zsolt, a klub támogatói körének vezetője képviselte. A könyv előszavát Jakab Zoltán írta, aki összesen tizenhat évig volt az udvarhelyi csapat edzője. Mint mondta,
Az elmúlt két évtizedre visszaemlékezve megjegyezte, hogy ők a kezdetektől, azaz 2003-tól helyi erőkből, helyi játékosokkal próbáltak jó eredményeket hozni:
Fotó: László Ildikó
Az eseményen szép számban megjelentek egykori és jelenlegi játékosok, szurkolók és olyan személyek, akik hozzájárultak valamilyen formában a csapat működéséhez, nekik Jakab Zoltán köszönetet mondott a kitartásukért, munkájukért és a sok biztatásért.
Szász Csaba, a beszélgetés moderátora Godra Zsoltot az udvarhelyi futsalcsapat támogatói köréről kérdezte. Godra elmondta, hogy 2003-as induláskor nagy segítséget nyújtott Székelyudvarhely akkori polgármestere, Szász Jenő. Később a Sport Klub mélypontra került és megszűnt, végül
Fotó: László Ildikó
Godra elmondása szerint a támogatói kör elsőként nem az aranyérem megszerzését tűzte ki feltételként, hanem
Megjegyezte, hogy több mint hetven vállalkozó is csatlakozott a támogatói körhöz az elmúlt tíz évben, köztük volt olyan, aki anyagi juttatással, mások egész éves vízellátással vagy akár étkeztetéssel járultak hozzá a klub működéséhez.
Fotó: László Ildikó
A bemutatón a kiadvány összeállítása kapcsán elsőként Katona Zoltán szólalt fel, aki elmesélte, hogy idén év elején kérték fel a székelyudvarhelyi teremlabdarúgás történetének megírására, ő pedig kollégák bevonásával kezdett neki a munkának.
Ő újságokból és videokazettára felvett közvetítésekből gyűjtötte össze az információkat és csapatképek hiányában innen mentett ki képeket a könyvhöz. Kiemelte:
Fotó: László Ildikó
Zátyi Tibor a második évtized első részét tömörítette össze, és elárulta, hogy számára az okozott nagyobb kihívást, hogy a technika fejlődésével a portálokon nagyjából 2017-18 óta elérhetők online is a cikkek, így
Ez évente több mint kétszáz példányt jelent és többnyire saját cikkeit olvasta újra. Elmondása szerint
Fotó: László Ildikó
Józsa Csongort is szoros szálak fűzik az udvarhelyi csapathoz, hiszen az asztalnál helyet foglalók közül ő az, aki a legtöbb futsalmérkőzésről írt, valamint nagyon sok országon belüli és határon túli meccsre is elkísérte a csapatot. A könyv szerkesztése kapcsán kifejtette, hogy számára nem okozott nehézséget az anyagok összegyűjtése, ugyanis online minden meccsről elérhetők voltak az újságcikkek. Megjegyezte, hogy
Zárásként elmondták, bíznak az utánpótlásban mind játékosok, mind sportújságírók tekintetében, hogy majd tíz év múltán minél több győzelemről számolhassanak be a bővített kiadásban a szerzők.
A könyvbemutató után a városi sportcsarnokban folytatódott az ünnepség, ahol az FK Székelyudvarhely a Sepsiszentgyörgyi Sepsi-SIC csapat ellen 8–1-re nyert.
Meglőtt, felakasztott, agyonvert és éheztetett kutyák tucatjai kerültek be az elmúlt évek alatt a csíktaplocai kutyamenhelyre. Ez a székelyföldi kutyatartás árnyoldala, az esetenkénti, meglehetősen kegyetlen bánásmód az állatokkal.
Kihirdette szerdán Nicușor Dan államfő az alapélelmiszerek árréskorlátozását 2026. december 31-éig meghosszabbító jogszabályt.
Csaknem négymillió lejt szán a Maros Megyei Tanács a marosvásárhelyi körgyűrű egyik szakaszának előkészítésére, átvállalva a megvalósíthatósági tanulmány költségeit. Ez egy komoly lépés a 19 kilométeres út megépítése érdekében.
Ro-Alert üzenetet küldtek a Székelyföldtől nem messze lévő, a Neamț megyei Borca községben élőknek, miután egy helyi lakos arról számolt be, hogy farkasokat látott az egyik faluban.
A nyolcadikosok képességfelmérő vizsgájára feliratkozott több mint 148 ezer diák közül 4883 nem jelent meg szerdán a matematikából tartott írásbeli felmérőn – tájékoztatott az oktatási minisztérium.
Az Alkotmánybíróság ma megerősítette, hogy alkotmányos az a törvény, amellyel megduplázták a barnamedvére vonatkozó kilövési kvótát – jelentette be közösségi oldalán Tánczos Barna miniszterelnök-helyettes.
A Szociáldemokrata Párt (PSD) országos elnöksége Ovidiu Popát, Radu Opreát és Marian Neacșut bízta meg azzal, hogy az alakulat nevében tárgyalásokat folytassanak a parlamenti pártokkal a PSD-kormány támogatását rögzítő megállapodásról.
Amerikai egyetemek, középiskolák, fogadócsaládok és pályaorientációs programok várják azt a 44 diákot, akik a Márton Áron Főgimnázium Marci2US programjának első résztvevőiként utazhatnak az Egyesült Államokba.
Medve jelenéte miatt figyelmeztették Ro-Alert üzenetben a Csíkszentlélek községhez tartozó fitódiakat szerda délután.
Hallgatólagosan elfogadta szerdai ülésén a képviselőház a Románia és a Moldovai Köztársaság egyesüléséről szóló törvénytervezetet.
szóljon hozzá!