
Erős Levente, Barti Tihamér és Len Emil. Konszenzus született alpolgármester-kérdésben
Fotó: Keresztes Zoltán
Megnevezte az RMDSZ azt a személyt, akit a leköszönt György István helyére, Gyergyószentmiklós alpolgármesteri tisztségére javasolnak. Len Emil Balázst csütörtökön választhatja meg a képviselő-testület, és akkor iktathatják be új hivatalába.
2017. november 20., 18:462017. november 20., 18:46
2017. november 20., 18:472017. november 20., 18:47
Október közepén vált nyilvánossá, hogy György István úgy döntött, a Vitalissima cég igazgatójaként dolgozna tovább, és ezért lemond az alpolgármesteri tisztségéről. Azóta számos pletyka és feltételezés keringett a városban, hogy ki is lehet az utód. Nem született nagy meglepetés azzal, hogy az RMDSZ-frakció tagja, Len Emil lesz a jelölt.
Erős Levente, a helyi RMDSZ-frakció elnöke, Barti Tihamér, a városi szervezet elnöke és Len Emil közösen tartottak sajtótájékoztatót a témában hétfőn délelőtt. Elmondták, mindenképpen cél volt, hogy még ebben a hónapban megtalálják azt a személyt, akit az alpolgármesteri tisztségre tudnak javasolni, azaz akiről úgy gondolják, hogy alkalmas arra, hogy ezt a feladatot elvégezze.
A 2016-os választásokra készülve a gyergyószentmiklósi RMDSZ és az MPP abban állapodtak meg, hogy az RMDSZ az MPP-jelölt Nagy Zoltánt támogatja a polgármesteri választáson, cserébe pedig az RMDSZ adja az alpolgármestert. Az elmúlt időszakban egyeztettek Nagy Zoltánnal is, hiszen a törvények értelmében
Körvonalazódott, hogy ugyanarra a munkára számíthat, mint amit György István végzett, azaz a város operatív ügyeivel kell foglalkoznia. Gazdaembert bíztak meg a városgazda feladatával.
– hangzott el a sajtótájékoztatón.
Nagy Zoltán: jó gazdája lesz a városnak
„Ismerve Len Emil eddigi tevékenységét, biztos vagyok benne, hogy jó gazdaként fog dolgozni a városért is” – mondja Nagy Zoltán polgármester. Bízik benne, hogy a testület is így látja, és Len csütörtökön megkapja a szükséges szavazatokat, és ezzel eredményes munkát kezdhet az új alpolgármester.
A városban terjedő értesülések szerint két helyi képviselő jött szóba az RMDSZ-nél mint lehetséges alpolgármester-jelölt. Len Emil mellett Erős Levente is esélyes volt a tisztségre. A szervezet frakcióvezetője elmondta, György István lemondásakor több megbeszélés is volt, egyenként sorra vették, hogy a frakció tagjai közül egyáltalán ki vállalná a feladatot. Elemezték azt is, hogy a feladathoz konkrétan milyen adottságokra van szükség. Végül az említett két személy közül kellett dönteni. Ez nem lehetett nehéz, mert Erős elmondása szerint konszenzusos döntés született,
Fotó: Keresztes Zoltán
Erős Levente közölte, úgy gondolja, jelenlegi pozíciójában inkább tud hasznára lenni a városnak. Amellett, hogy tagja a helyi képviselő-testületnek, Hargita Megye Tanácsának munkatársa és Bende Sándor parlamenti képviselő irodavezetője is.
György István ugyan már nem alpolgármester, de a város tulajdonában lévő cég, a Vitalissima vezetőjeként továbbra is olyan munkálatokat irányít, amelyek az alpolgármester hatáskörébe tartoznak. Ilyen például a hóeltakarítás is.
Ettől a munka eredményességének javulását várják. „Meg kell látszania a városon” – hangzott el Len Emil kijelentése. Megválasztása esetén
hogy a földeket biztonságban érezhessék a gazdák, például a tilosban legeltetett lovak ne tehessék tönkre a vetéseket.
Csütörtökön iktathatják be Len Emilt
Az RMDSZ-frakció csak javasolhat alpolgármester-jelöltet, a döntést azonban a képviselő-testület hozhatja meg. A gyergyószentmiklósi testület csütörtöki ülésének napirendjén van az alpolgármester-választás. Ha a testület elfogadja (az MPP–RMDSZ-együttműködés révén ez aligha kérdéses), akkor ott, helyben be is iktatják tisztségébe Len Emilt. Alpolgármesterként 15 napja van arra, hogy hivatalos formában megváljon magánvállalkozói, cégvezetői tisztségétől a törvények előírása szerint. Ugyancsak a csütörtöki ülésen dönt a testület arról is, hogy betöltsék a György István távozásával megüresedett képviselői széket. Az RMDSZ tavalyi választási listáján a következő személy lehet az új képviselő. Ő Keresztes Zsombor vállalkozó.
Újabb 30 nappal meghosszabbította hétfőn a legfelsőbb bíróság Gigi Ștefan és Teodor Niță, a konstancai területi ügyészség két volt ügyészének előzetes letartóztatását.
A rendkívüli hőség miatt országos szinten fokozza az ellenőrzéseket a Munkaügyi Felügyelet, elsősorban azokban az ágazatokban, ahol a munkavállalók a szabadban dolgoznak, és fokozottan ki vannak téve a magas hőmérsékletnek.
Átalakul Sepsiszentgyörgy tömegközlekedése és parkolási rendszere: péntektől három új járatot indítanak. Ráadásul szinte minden buszvonal módosul, bővülnek a buszmegállók, és több ponton változnak a parkolási szabályok is.
A rendkívüli szárazság és a Duna rekordalacsony vízállása miatt kialakult energiaválság következtében több nagy energiaigényű romániai vállalat – köztük az ország két autógyára – ideiglenesen leállította termelését.
Nincs olyan forgatókönyv, amely szerint a lakosság áram nélkül maradna, a háztartási fogyasztás fedezéséhez szükséges hazai termelés stabil – jelentette ki hétfőn Cristian Bușoi energiaügyi államtitkár.
Csütörtök-péntekig tovább melegszik az idő Románia legtöbb régiójában, ahol kánikulára és fokozott hőterhelésre kell számítani, utána azonban fokozatos lehűlés kezdődik, és nő a záporok, zivatarok valószínűsége.
A Richter-skála szerint 3,1-es erősségű földrengés történt hétfőn 12 óra 34 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
A meteorológiai szolgálat hétfői előrejelzése szerint péntek reggelig az egész országban kánikula és rendkívül magas hőmérsékletek várhatók.
Száznyolcvan kilogramm robbanóanyaggal mozdítottak el egy sziklát a Duna Bala-ágának közelében, hogy vizet tereljenek a csernavodai atomerőművet tápláló Öreg-Duna medrébe – jelentette be hétfőn Radu Miruță.
Vádat emelt a Korrupcióellenes Ügyészség (DNA) Ráduly István háromszéki prefektus ellen, miután több mint két és fél évig nyomozott a prefektúra villanyhálózatának felújítása, az épületen végzett munkálatok és egyes föld-visszaszolgáltatási ügyek miatt.
szóljon hozzá!