
Kulcsár-Terza József, az MPE ügyvivő elnöke és az alakulat kézdivásárhelyi jelöltjei
Fotó: Farkas Áron
Választási alternatívát kíván nyújtani a kézdivásárhelyi lakosságnak a Magyar Polgári Erő (MPE), ezért a tanácsosi lista mellett saját polgármesterjelöltet is nevesített a céhes városban. Sajtótájékoztatójukon hangsúlyozták, számukra elképzelhetetlen, hogy bármelyik településen román párttal vagy jelölttel szövetkezzenek.
2024. május 10., 16:492024. május 10., 16:49
Sepsiszentgyörgy, Barót és Kovászna után Kézdivásárhelyen is bemutatta a helyhatósági választáson induló jelöltjeit az MPE. A keddi eseményen jelen volt Kulcsár-Terza József ügyvivő elnök, Lukács László polgármesterjelölt, illetve a párt hét tanácsosjelöltje (Filep Béla, Váncsa Levente Jenő, Hankó Attila, Vas-Kerekes Imre, Jakabos Tünde, Szőcs Emil és Gergely Csaba) is.
Kulcsár-Terza emlékeztetett, a tavaly létrejött párt számára nem kedvező az európai parlamenti és a helyhatósági választások összevonása, ennek ellenére igyekeztek megfelelően felkészülni és megméretkezni azokon a településeken, ahol szükségesnek látták. Mind mondta,
„Nem fogunk csak azért harcolni egymás ellen, hogy véletlenül román polgármester vagy tanácsi többség legyen az illető településen” – hangsúlyozta.
Hasonlóan cselekedtek az európai parlamenti választások esetében is, ahol „nem lehet különutas politizálást folytatni”, így az RMDSZ jelöltlistájának ötödik helyére az MPE képviselője is felkerült.
Háromszékre áttérve az MPE ügyvivő elnöke elmondta, az önkormányzati választásokon tíz településén állítottak tanácsosjelölti listát, három városban van polgármesterjelöltjük, ugyanakkor megyei listát és megyeitanácselnök-jelöltet is indítanak.
Kézdivásárhelyi polgármesterjelöltjük régi MPP-s politikus, Lukács László. Ő rövid bemutatkozást követően kiemelte, nem azért vállalta a jelöltséget, hogy megosszák a közösséget, hanem hogy választási lehetőséget nyújtsanak a lakosságnak.
de ezt majd a választási kedv fogja eldönteni.
Újságírói kérdésre Kulcsár-Terza József elmondta, pártja irányvonalával összeegyeztethetetlen, hogy bármelyik településen román párttal szövetkezzenek vagy román jelöltet támogassanak. Véleménye szerint ez nemzetárulásnak minősül, ugyanis a román pártok sosem fogják a magyar érdeket képviselni. Kijelentésével arra utalt, hogy Kézdivásárhelyen az Erdélyi Magyar Szövetség visszahívta saját polgármesterjelöltjét, és beállt a román pártszövetség támogatását élvező független jelölt, Imre Csaba mögé.
A PNL és a PSD helyi szervezetei által alkotott Kézdivásárhelyi Fejlesztési Szövetség hivatalosan csütörtök este, egy Imre Csaba Facebook-oldalán közzétett videóban erősítette meg a független jelölt támogatását.
Nicușor Dan államfő kedden újabb egyeztetéseket folytat a parlamenti pártok delegációival egy új miniszterelnök-jelölt nevesítése érdekében.
Nem kaptak konkrét ígéreteket az ügyvivő kormány képviselőitől, ezért a Sanitas szakszervezet folytatja a két hete megkezdett japánsztrájkot az egészségügyi, valamint a szociális ellátórendszerben.
Nyolc megye összesen 21 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában – tájékoztat a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya (DSU).
Romániának sürgősen teljes jogkörű kormányra van szüksége – jelentette ki kedden Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő.
Mihai Fifor szociáldemokrata párti képviselő szerint a Veștea-kormány beiktatásának elutasításával bebizonyosodott, hogy a többi párt valójában ugyanazt a célt követi: „a hatalmat bármi áron”.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök hétfő este kijelentette, hogy felelősen kezelte a kormányalakítást, és jó szándékkal vállalta ezt a feladatot.
Nem szavazott bizalmat a parlament hétfői ülésén Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kormányának.
Bíróság elé állítja a korrupcióellenes ügyészség (DNA) a külügyminisztérium egyik volt könyvelőnőjét, akit azzal vádolnak, hogy munkabér jogcímen illegálisan folyósított pénzt magának és két másik személynek 15 éven át.
Az elmúlt héten összesen 20 ittas biciklist és autóvezetőt azonosítottak a Hargita megyei rendőrök egy összehangolt akció részeként – öt gépjárművezető leheletében több mint 0,40 mg/l alkoholszintet mutatott a szonda.
Mielőtt a fáradt politikusainkat elengednénk a nyári pihenőszabadságaikra, egy dolgot tisztázzunk: 2026 első fele pont arra volt jó, hogy ismét szembesüljünk a ténnyel. Azzal, hogy újra mi, kisemberek jártunk rosszul.
1 hozzászólás