
Kulcsár-Terza József, az MPE ügyvivő elnöke és az alakulat kézdivásárhelyi jelöltjei
Fotó: Farkas Áron
Választási alternatívát kíván nyújtani a kézdivásárhelyi lakosságnak a Magyar Polgári Erő (MPE), ezért a tanácsosi lista mellett saját polgármesterjelöltet is nevesített a céhes városban. Sajtótájékoztatójukon hangsúlyozták, számukra elképzelhetetlen, hogy bármelyik településen román párttal vagy jelölttel szövetkezzenek.
2024. május 10., 16:492024. május 10., 16:49
Sepsiszentgyörgy, Barót és Kovászna után Kézdivásárhelyen is bemutatta a helyhatósági választáson induló jelöltjeit az MPE. A keddi eseményen jelen volt Kulcsár-Terza József ügyvivő elnök, Lukács László polgármesterjelölt, illetve a párt hét tanácsosjelöltje (Filep Béla, Váncsa Levente Jenő, Hankó Attila, Vas-Kerekes Imre, Jakabos Tünde, Szőcs Emil és Gergely Csaba) is.
Kulcsár-Terza emlékeztetett, a tavaly létrejött párt számára nem kedvező az európai parlamenti és a helyhatósági választások összevonása, ennek ellenére igyekeztek megfelelően felkészülni és megméretkezni azokon a településeken, ahol szükségesnek látták. Mind mondta,
„Nem fogunk csak azért harcolni egymás ellen, hogy véletlenül román polgármester vagy tanácsi többség legyen az illető településen” – hangsúlyozta.
Hasonlóan cselekedtek az európai parlamenti választások esetében is, ahol „nem lehet különutas politizálást folytatni”, így az RMDSZ jelöltlistájának ötödik helyére az MPE képviselője is felkerült.
Háromszékre áttérve az MPE ügyvivő elnöke elmondta, az önkormányzati választásokon tíz településén állítottak tanácsosjelölti listát, három városban van polgármesterjelöltjük, ugyanakkor megyei listát és megyeitanácselnök-jelöltet is indítanak.
Kézdivásárhelyi polgármesterjelöltjük régi MPP-s politikus, Lukács László. Ő rövid bemutatkozást követően kiemelte, nem azért vállalta a jelöltséget, hogy megosszák a közösséget, hanem hogy választási lehetőséget nyújtsanak a lakosságnak.
de ezt majd a választási kedv fogja eldönteni.
Újságírói kérdésre Kulcsár-Terza József elmondta, pártja irányvonalával összeegyeztethetetlen, hogy bármelyik településen román párttal szövetkezzenek vagy román jelöltet támogassanak. Véleménye szerint ez nemzetárulásnak minősül, ugyanis a román pártok sosem fogják a magyar érdeket képviselni. Kijelentésével arra utalt, hogy Kézdivásárhelyen az Erdélyi Magyar Szövetség visszahívta saját polgármesterjelöltjét, és beállt a román pártszövetség támogatását élvező független jelölt, Imre Csaba mögé.
A PNL és a PSD helyi szervezetei által alkotott Kézdivásárhelyi Fejlesztési Szövetség hivatalosan csütörtök este, egy Imre Csaba Facebook-oldalán közzétett videóban erősítette meg a független jelölt támogatását.
Testvérvárosi szerződést írt alá a Maros megyei város szombati dísztanácsülésén Nyárádszereda és Zalaegerszeg vezetősége az évek óta tartó hosszú és tartalmas kapcsolatuk eredményeként.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök szerint az idei év első öt hónapjának költségvetési adatai azt mutatják, hogy a múlt év ugyanezen időszakához képest több mint 40 százalékkal, 64 milliárd lejről 36 milliárd lejre csökkent a deficit.
A szélsőséges hőmérséklet okozta egészségügyi kockázatok csökkentését célzó intézkedési tervek aktiválását kérte szombaton az egészségügyi minisztérium.
Lia Olguța Vasilescu craiovai polgármester szombaton azt nyilatkozta, hogy a PSD alapvetően azokra a szavazatokra támaszkodna a Sorin Grindeanu vezette kormány esetleges parlamenti beiktatásához, amelyeket Adrian Veștea miniszterelnök-jelölt kapott.
Hargita megye címeréről fogadott el határozatot pénteki ülésén a kormány a Romániai Magyar Demokrata Szövetség javaslatára. A jelkép a székelyföldi megye történelmére, önazonosságára és örökségére utal.
Egy üzletben csaptak fel a lángok szombaton délben Erdőszentgyörgy főutcáján; már zajlik az oltás a helyszínen – közli a Maros megyei tűzoltóság.
Több mint 1600 gazdasági szereplőnél végzett ellenőrzéseket június 22. és 26. között az Országos Fogyasztóvédelmi Hatóság (ANPC).
Újabb figyelmeztetéseket adott ki szombaton az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) a kánikula miatt.
Ismét medveriasztás érkezett a székelyudvarhelyiek telefonjára szombaton hajnalban, ezúttal a szombatfalvi részen látták a nagyvadat.
Kilencven, egyenként 500 kilogrammos szénabála, tíz kisebb lucernabála és egy mezőgazdasági melléképület is lángra kapott szombaton éjfél után nem sokkal Mezőzáhon – közli a Maros megyei tűzoltóság.
1 hozzászólás