
Kulcsár-Terza József, az MPE ügyvivő elnöke és az alakulat kézdivásárhelyi jelöltjei
Fotó: Farkas Áron
Választási alternatívát kíván nyújtani a kézdivásárhelyi lakosságnak a Magyar Polgári Erő (MPE), ezért a tanácsosi lista mellett saját polgármesterjelöltet is nevesített a céhes városban. Sajtótájékoztatójukon hangsúlyozták, számukra elképzelhetetlen, hogy bármelyik településen román párttal vagy jelölttel szövetkezzenek.
2024. május 10., 16:492024. május 10., 16:49
Sepsiszentgyörgy, Barót és Kovászna után Kézdivásárhelyen is bemutatta a helyhatósági választáson induló jelöltjeit az MPE. A keddi eseményen jelen volt Kulcsár-Terza József ügyvivő elnök, Lukács László polgármesterjelölt, illetve a párt hét tanácsosjelöltje (Filep Béla, Váncsa Levente Jenő, Hankó Attila, Vas-Kerekes Imre, Jakabos Tünde, Szőcs Emil és Gergely Csaba) is.
Kulcsár-Terza emlékeztetett, a tavaly létrejött párt számára nem kedvező az európai parlamenti és a helyhatósági választások összevonása, ennek ellenére igyekeztek megfelelően felkészülni és megméretkezni azokon a településeken, ahol szükségesnek látták. Mind mondta,
„Nem fogunk csak azért harcolni egymás ellen, hogy véletlenül román polgármester vagy tanácsi többség legyen az illető településen” – hangsúlyozta.
Hasonlóan cselekedtek az európai parlamenti választások esetében is, ahol „nem lehet különutas politizálást folytatni”, így az RMDSZ jelöltlistájának ötödik helyére az MPE képviselője is felkerült.
Háromszékre áttérve az MPE ügyvivő elnöke elmondta, az önkormányzati választásokon tíz településén állítottak tanácsosjelölti listát, három városban van polgármesterjelöltjük, ugyanakkor megyei listát és megyeitanácselnök-jelöltet is indítanak.
Kézdivásárhelyi polgármesterjelöltjük régi MPP-s politikus, Lukács László. Ő rövid bemutatkozást követően kiemelte, nem azért vállalta a jelöltséget, hogy megosszák a közösséget, hanem hogy választási lehetőséget nyújtsanak a lakosságnak.
de ezt majd a választási kedv fogja eldönteni.
Újságírói kérdésre Kulcsár-Terza József elmondta, pártja irányvonalával összeegyeztethetetlen, hogy bármelyik településen román párttal szövetkezzenek vagy román jelöltet támogassanak. Véleménye szerint ez nemzetárulásnak minősül, ugyanis a román pártok sosem fogják a magyar érdeket képviselni. Kijelentésével arra utalt, hogy Kézdivásárhelyen az Erdélyi Magyar Szövetség visszahívta saját polgármesterjelöltjét, és beállt a román pártszövetség támogatását élvező független jelölt, Imre Csaba mögé.
A PNL és a PSD helyi szervezetei által alkotott Kézdivásárhelyi Fejlesztési Szövetség hivatalosan csütörtök este, egy Imre Csaba Facebook-oldalán közzétett videóban erősítette meg a független jelölt támogatását.
Tavaly összesen 3950 halálos és súlyos sérüléssel járó közúti balesetet történt országos szinten, kevesebb, mint az előző évben – közölte vasárnap a Román Rendőrség.
Egy nepáli vendégmunkás ugrott be elsőként szombaton egy craiovai park jeges tavába, hogy megmentsen egy ötéves kislányt. Aztán további öten – köztük a lánya apja – siettek a gyermek segítségére, de csak a vendégmunkásnak sikerült elérnie a kislányig.
Romániában a tartós, kemény fagyok idején csak korlátozottan növelhető a belföldi földgáz-kitermelés és a tartalékok kitárolási üteme, ezért az import – elsősorban Magyarország felől – elengedhetetlenné válik – figyelmeztetett a szakértő.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat szombaton egy figyelmeztető előrejelzést, valamint több, szerda reggelig érvényben lévő sárga jelzésű riasztást adott ki kemény fagy és rendkívül alacsony hőmérsékletek miatt Románia legnagyobb részére.
Robbanás történt szombaton reggel egy gyulafehérvári tömbházban, amelynek következtében egy férfi súlyos égési sérüléseket, egy fiatal nő pedig lábsérülést szenvedett, és huszonkét lakót kellett ideiglenesen kiköltöztetni az épületből.
A Salvamont ötvenkét emberen segített az elmúlt huszonnégy órában, egyvalaki életét azonban nem tudták megmenteni.
A korkedvezménnyel nyugdíjba vonult romániai bírák és ügyészek átlagosan 4000 eurónak megfelelő nettó szolgálati nyugdíjat kapnak kézhez havonta, ami csaknem kilencszerese a közalkalmazotti átlagnyugdíjnak.
Szombat reggel Gyergyóalfaluban mérték a legalacsonyabb hőmérsékletet az országban: a Hargita megyei településen mínusz 22 Celsius-fok volt.
Mínusz 21 fok alá esett a hőmérséklet szombatra virradóan Csíkszeredában és Gyergyóalfaluban is. Ez volt a leghidegebb az országban.
Megelégelték a magyarázkodást, őszinte válaszokat várnak a városvezetéstől az adóemelések kapcsán a sepsiszentgyörgyiek. Egy felhívásban arra buzdítják a lakókat, ne csak az online térben adjanak hangot az elégedetlenségüknek.
1 hozzászólás