
Fotó: Hegyi Zsuzsanna
A Szabad Emberek Pártja (POL) is elkészített egy nyomtatott anyagot, amit a gyergyószentmiklósi választók rendelkezésére kíván bocsátani – ezt ismertette a csütörtöki sajtótájékoztatón Bajkó László, a párt polgármesterjelöltje.
2020. szeptember 17., 16:332020. szeptember 17., 16:33
„Álláspontunk szerint a kiadvány egy rendhagyó kampányfüzet, amelyben nem teszünk hangzatos ígéreteket, nem szedtük pontokba a megvalósítandó dolgokat, hanem informálunk, az emberekkel néhány olyan dolgot tudatunk, amit valószínű senki sem tett meg az elmúlt években” – mondta felvezetőjében Bajkó László, a Szabad Emberek Pártjának gyergyószentmiklósi polgármesterjelöltje.
A programfüzetben taglalják azt, hogy miből tevődik össze a város költségvetése, ezt hogyan lehet kezelni, gyarapítani. Továbbá, hogy mi az, ami a kultúra, a szociális élet és a sport terén változtatásra szorul, és hogy miért indulnak a párt égisze alatt a helyhatósági választásokon. Ugyanakkor bemutatásra kerülnek a jelöltek is. „Megfogalmaztuk, hogy mitől nem jó, hogy langyosan állunk a közbiztonsághoz, miért volna jó, hogy házhoz menjen a hivatal és miért gondoljuk úgy, hogy Gyergyószentmiklósnak infúzióra van szüksége” – tette hozzá Bajkó, utalva a kampányfüzet első oldalának illusztrációjára.
A programfüzetet igyekeznek minden gyergyószentmiklósihoz eljuttatni az elkövetkező napokban, de online felületen is közzéteszik azt. A polgármesterjelölt ugyanakkor szabadtéri fórumon is ismertetni fogja a csapata programját.
Tojást festenek, kalácsot sütnek és sokan ma is eljárnak locsolni a Székelyhon olvasói közül. A húsvéti kvízre adott válaszok alapján az is látszik, hogy az ünnepi hagyományok továbbra is fontosak, még ha az egyes szokások megélése családonként el is tér.
Az oktatási minisztérium pénteken bejelentette, hogy április 9-re halasztotta a próbaérettségi eredményeinek közzétételét, mert az eredetileg kijelölt határidőhöz képest túl sok dolgozat várt még javításra.
A pénzügyminisztérium jelenleg ügyvédek bevonásával mérlegeli, hogy milyen lépéseket tehet a Pfizer-ügyben, és vizsgálja egy sikeres fellebbezés feltételeit, miközben tárgyalást is kezdeményez a gyógyszervállalattal.
A bukaresti törvényszék pénteken megszüntette Călin Georgescu hatósági felügyeletét abban az ügyben, amelyben a volt államelnökjelöltet legionárius propagandával vádolják.
A kormány elfogadta a gázolaj jövedéki adójának átmeneti csökkentéséről, valamint a Románia területén kitermelt kőolaj és az abból előállított energiahordozók értékesítéséből származó bevételekre kivetett szolidaritási hozzájárulásról szóló rendelet.
Elégtelennek tartja az kis- és középvállalkozásokat tömörítő IMM Románia elnöke a gázolaj jövedéki adóját literenként 30 banival csökkentő kormányintézkedést.
Ne bírságolják meg a járművezetőket, ha igazoltatáskor nem tudják felmutatni a jogosítványukat és a forgalmi engedélyt – javasolja tervezetében a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) képviselője, Alexandru Dimitriu.
Több mint háromezer lejes pénzbírságot kapott és felfüggesztették a jogosítványát annak a fiatal autóvezetőnek, aki – utasaival együtt – kiült a mozgó jármű ablakába, és úgy bulizott.
Rövid ideig tartott a kormány várva-várt üzemanyagpiaci beavatkozásának hatása, ugyanis nagypéntekre ismét 10 lej fölé ugrott egy liter gázolaj ára a székelyföldi töltőállomásokon.
A szavazati jog hozzátartozik az állampolgársághoz, ezért élni kell vele – hangsúlyozza Kelemen Hunor RMDSZ-elnök, aki szerint minden jog annyit ér, amennyit érvényesíteni tudsz belőle.
szóljon hozzá!