
Belülről is megtekinthető lesz a vegyipari kombinát
Fotó: Haáz Vince
A marosvásárhelyi vegyipari kombinát fennállásának 60. évfordulója alkalmából látogatóba hívják a marosvásárhelyieket és a környező település lakóit, tekintsék meg mi történik ott, mivel foglalkozik az ott dolgozó 2500 alkalmazott, illetve hogyan készül az ország mezőgazdaságát ellátó műtrágya.
2022. június 07., 21:122022. június 07., 21:12
2022. június 07., 21:152022. június 07., 21:15
Míg korábban nyomtatványokon, fotókon, videókon mutatták be a kombinát tevékenységét, ez alkalommal nagyobb betekintési lehetőséget ígér az üzem vezetősége, amely
A program szerint előbb a kombináttal szembeni bevásárlóközpont mozitermében ismertetik a műtrágyaüzem történetét, jelenét, válaszolnak a feltett kérdésekre, majd busszal viszik át az üzem területére az érdeklődőket.
A szervezők azt kérik, hogy aki szeretne résztvenni az eseményen, az az office@azomures.com címen, vagy a 0372 482 205-ös telefonszámon jelezze, hogy milyen időpontban szeretné meglátogatni az üzemet.
Ahogy korábban már beszámoltunk róla, tavaly decemberben a magas gázárakra hivatkozva előre meg nem határozott időre leállt a tevékenység a vegyipari kombinátnál, majd négy hónap után, április végén újraindult.
A marosvásárhelyi vegyipari kombinát évente átlagosan 1,6 millió tonna műtrágyát gyárt, ami a hazai piac 75 százalékát teszi ki.
Feszültséget okoz a közköltségek elmaradása és az italozásból fakadó agresszió a székelyudvarhelyi szociális tömbházakban, miközben a városvezetés javításokat végeztet a Cekend-bejáratnál és a Budvár utcában.
A Tisza-frakció kezdeményezte, hogy a parlament jövő kedden válassza meg az új köztársasági elnököt.
A képviselőház plénuma szerdán módosításokkal elfogadta a biológiai sokféleség megőrzésére vonatkozó 2026-2030-as stratégiát és cselekvési tervet jóváhagyó törvénytervezetet.
Mintegy húsz nappal ezelőtt, amikor legutóbb hírt adtunk róluk, a székely világjárók éppen Ázsia kapuja felé közeledtek. Azóta eljutottak a Bajkál-tóhoz, továbbá Mongólia fővárosába, Ulánbátorba, jelenleg Dzsingisz kán hajdani székhelyén pihennek.
Drónmaradványokat találtak szerda délután a Fekete-tengerben, a mamaiai napozóövezet közelében.
A Hargita megyei közlekedési rendőrök is csatlakoztak a ROADPOL – SPEED európai közlekedésbiztonsági akcióhoz. Az augusztus 3-tól augusztus 9-ig tartó ellenőrzés-sorozat célja a gyorshajtás visszaszorítása és a súlyos közúti balesetek megelőzése.
Összesen 26 sürgősségi esetet kezeltek a Hargita megyei hivatásos tűzoltók a hét első két napján. Elsősegélyt nyújtottak, tűzhöz és balesethez vonultak ki, valamint medvék megjelenése miatt is figyelmeztették a lakosságot.
A képviselőház szerdán döntő házként a szenátus által megszavazott formában, tehát a Szociáldemokrata Párt (PSD) módosító indítványával együtt fogadta el az energiaágazat dekarbonizációjáról szóló törvénytervezetet.
Nicușor Dan államfő szerdán a Facebook-oldalán bejelentette, hogy élettársával együtt úgy döntött: közzéteszik az elnöki hivatal honlapján Mirabela Grădinaru vagyon- és érdekeltségi nyilatkozatát.
Folytatódnak a tárgyalások az egészségügyi szakszervezetekkel az új közalkalmazotti bértörvényről, és ezen a héten van esély az előrelépésre – jelentette ki szerdán Dragoș Pîslaru ügyvivő munkaügyi miniszter.
szóljon hozzá!