
Fotó: Milvus Csoport
A neki felállított csapdába sétált szombatra virradóra az a hím medve, amelynek jelenlétét idén több, mint egy tucatszor jelentették a marosvásárhelyi lakók. A nagyvadat Ratosnya környékére szállítják.
2021. április 17., 11:032021. április 17., 11:03
Szombaton reggel közösségi oldalán jelentette be Soós Zoltán Marosvásárhely polgármestere, hogy sikerült elfogni azt a medvét, amelyik az utóbbi időben több alkalommal is a város területén garázdálkodott.
„A Milvus csoport, valamint a Turul Vadászegyesület szakemberei által elhelyezett csapdába az éjszaka sétált be a körülbelül 3-4 éves hím medve, a szakemberek pedig már a kora reggeli órában elkábították, a minisztérium kérésére nyomkövetővel látták el, majd elszállították Marosvásárhelyről, hogy Ratosnya térségében szabadon engedhessék” – számolt be Soós.
Fotó: Milvus Csoport
A nagyvad idén már legalább egy tucatszor felbukkant a marosvásárhelyi Negoj és a Posada utcákban, a Somostető melletti erdőnél. Gazdaságokban, állatokban kárt nem tett, csak élelem után kutatott.
A városvezetés már februárban egyeztettet a prefektúrával és a területért felelő vadásztársasággal, keresve a megoldást a medvekérdésre. Beszerezték a szükséges minisztériumi engedélyeket és helyi tanácsi határozatot is elfogadtak, amely alapján megbízták a vadásztársaságot a medve elszállításával.
Tizenegy kiemelkedő személyiség részesült elismerésben az erdélyi kulturális-közösségi életet gazdagító munkájáért Kolozsváron. A díjazottak között székelyföldi gyökerekkel rendelkező, nagyra becsült művészek, néprajzkutatók, történészek szerepelnek.
Nicușor Dan államfő egyeztetésre várja a Cotroceni-palotába szerdán a koalíciós pártok vezetőit.
Többnyire sikerült párbeszéddel meggyőzni azokat a kutya- és macskatartókat is, akik nem akarták beoltatni házi kedvenceiket veszettség ellen. Két esetben viszont szankcionálni kellett Hargita megyében.
Irodájában fogadja Magyar Péter leendő miniszterelnök Kelemen Hunort, az RMDSZ elnökét kedden. Az egyeztetésen arról tárgyalnak, hogy a Tisza-kormány milyen módon tudja segíteni az erdélyi és a partiumi magyarságot – jelentette be a Tisza Párt elnöke.
A tanügyminisztérium jóváhagyta kedden a bölcsődei és óvodai beiratkozások ütemtervét a 2026–2027-es tanévre.
Kelemen Hunor szerint az RMDSZ nem lép ki a kormányból, és nem vesz részt a PSD és a PNL közötti konfliktusban. A politikus úgy látja, a legsürgetőbb feladat most az ország gazdasági helyzetének stabilizálása.
A hőmérséklet olykor jelentős ingadozása várható a következő két hétben, és csapadékra is számítani lehet, főként ennek a hétnek az első napjaiban, majd április 27. után – derül ki az április 20. és május 3. közötti időszakra vonatkozó előrejelzésből.
Gázvezeték cseréje miatt zárnak le egy utcát, két másikban az ivóvíz-szolgáltatás szünetelésére kell számítani kedden – közli Székelyudvarhely Polgármesteri Hivatala.
Ilie Bolojan hétfő este kijelentette, hogy „teljesen hibás és felelőtlen” a PSD döntése, amellyel megvonta tőle a politikai támogatást, ugyanakkor hangsúlyozta, hogy továbbra is ellátja miniszterelnöki tisztségét, és biztosítja a kormányzást.
Amikor a szociáldemokraták 97,7 százaléka azt mondja, hogy Ilie Bolojannak távoznia kell, nincs helye más értelmezésnek – jelentette ki hétfőn Sorin Grindeanu, a Szociáldemokrata Párt (PSD) elnöke.
szóljon hozzá!