
A Brassói út 9. számú tömbház elhúzódó hőszigetelése megviselte a lakókat
Fotó: Veres Nándor
Eddig nem tapasztalt módon elhúzódott több csíkszeredai tömbház hőszigetelésének átvétele, van, ahol másfél éve a hiányosságok kijavításán „dolgozik” a kivitelező. A lakók háborognak, a polgármesteri hivatal büntetőkamatot számol, de nem tud szerződést bontani, mert nem lenne, aki elvégezze a javításokat.
2022. június 26., 20:182022. június 26., 20:18
Csíkszeredában tíz, korábban részben szigetelt vagy az európai uniós támogatás feltételeinek meg nem felelő – négyszintesnél alacsonyabb – társasháznál, illetve lépcsőháznál végeztek hőszigetelést az elmúlt években a kormány támogatásával.
Noha ezt 2020 végén be kellett volna fejezni, ez csak elvileg történt meg, mert a lakók és a városháza által a gyatra kivitelezés miatt összesített hiányosságok kijavítása úgy elhúzódott, hogy azóta csak négy tömbházat tudtak átvenni. A többinél ez még most is tart, kisebb-nagyobb szünetekkel. A Brassói út 9. számú társasházának három lépcsőházánál végzett munkálatokra már korábban is panaszkodtak a lakók, akik azóta már belefáradtak, és úgy érzik, magukra maradtak – panaszolta az egyik lakó. Mint elmondta,
Patthelyzetbe kerültek – mondta Bors Béla alpolgármester, hozzátéve, ugyanaz a cég késik a munkálatok befejezésével a Nárcisz sétányon, a Lendület sétányon, vagy a Testvériség sugárúton is. „Most hoztak egy sokadik csoportot, akikkel próbálják javítani a javítanivalót, annak érdekében, hogy végre, valahára tudjuk átvételezni ezeket a tömbházakat.
– részletezte az elöljáró. Mint elmondta, egy tömbházat sem lehet átvenni, amíg a felsorolt hiányosságokat ki nem javítják.
Fotó: Veres Nándor
Ugyanakkor,
– mutatott rá a helyzet fonákságára. Mivel az átvételezésig nem fizetik ki a munkálatok teljes értékét, az említett cég több millió lejre vár még, de ennek ellenére sem halad megfelelően a munka. „Minden héten felszólítjuk, akkor két-három ember megjelenik egy-egy tömbháznál” – jellemezte a viszonyokat az alpolgármester.
A városháza már tavaly elkezdte a kötbér felszámítását a késlekedések miatt, ez nagyságrendileg a napi 1000 lejt is meghaladhatja – tudtuk meg. A
A közlekedési minisztérium közvitára bocsátott egy rendelettervezetet a járműkategóriák és a július 1-jétől alkalmazandó úthasználati díj (rovinieta) jóváhagyásáról, amely az EURO kibocsátási normától is függ majd.
Dragoș Pîslaru beruházásokért és európai projektekért felelős ügyvivő miniszter szombaton kijelentette, hogy megvan a terve a helyreállítási terv (PNRR) teljes vissza nem térítendő keretének lehívására.
Másodfokú (narancssárga jelzésű) árvízvédelmi készültséget rendelt el szombaton az Országos Hidrológiai és Vízgazdálkodási Intézet (INHGA) 8 megye, és elsőfokú riasztást 22 megye folyóinak vízgyűjtő területére.
A Richter-skála szerint 3,5-as erősségű földrengés történt szombaton 8 óra 53 perckor Vrancea megyében – közölte az országos földfizikai intézet (INCDFP).
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) rövid távú célja egy olyan kormányzati konstrukció kialakítása, amelyben felelősséget vállal, középtávon pedig 2028-ra politikai alternatívát akar felépíteni.
Minisztereihez hasonlóan Orbán Viktor volt kormányfő is eladományozza a neki járó végkielégítést.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) elnökével, Ilie Bolojannal tárgyalt szombaton Temesváron a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) elnöke, Dominic Fritz.
Az Országos Meteorológiai Szolgálat narancssárga jelzésű riasztást adott ki felhőszakadás miatt öt megyére, és sárga jelzésű riasztást felhőszakadás, jégeső és viharos szél miatt 19 megyére, valamint Bukarestre.
Több településen is medvék jelenléte miatt riasztotta a lakosságot a Hargita megyei katasztrófavédelem az elmúlt napokban. A párzási időszakban a vadállatok gyakrabban tűnnek fel a települések közelében, és napközben is aktívabbak a megszokottnál.
Ilie Bolojan ügyvivő miniszterelnök egyeztetést ígért a pénzügyminisztérium képviselőivel az e-Factura rendszer kiterjesztéséről, megvizsgálják, feltétlenül szükséges-e bevezetni az intézkedést a kisvállalkozást működtető magánszemélyek esetében is.
1 hozzászólás