
A régi autókat szeretnék „kiseperni” a marosvásárhelyi parkolóhelyekről. Képünk illusztráció
Fotó: Haáz Vince
Félezer roncsautót lehet idén kivonni a marosvásárhelyi utcákról azzal a helyi programmal amely részeként 3000 lejt ajánlanak azoknak, akik leadják régi gépkocsijukat, és vállalják, hogy három évig nem vásárolnak öt évnél régebbi autót. Eddig ötvennégy kérést nyújtottak be, negyvenet hagytak jóvá.
2022. június 22., 13:112022. június 22., 13:11
2022. június 22., 15:252022. június 22., 15:25
Sepsiszentgyörgy példájára hagyták jóvá idén áprilisban Marosvásárhelyen is a helyi roncsautóprogramot, amely részeként azok, akik leadják régi autójukat 3000 lejes támogatásban részesülnek.
Az egyik legfontosabb kikötése a programnak, hogy
Marosvásárhelyen a tavalyi adatok szerint több, mint 65 ezer személyautó volt bejegyezve. A helyi roncsautóprogram célja, hogy
Kérhetik a támogatást azok is, akiknek már nem működő, de egészben levő autójuk van (de meg kell legyen a motor, alváz, váltó, elektronikai rendszerek.) Azt is jó tudni, hogy
A marosvásárhelyi polgármesteri hivatal honlapján megtalálható a típusnyomtatvány, amelyet ki kell tölteni, ehhez csatolni kell a kérvényező személyazonossági igazolványát, az autó törzskönyvét is, mindezt el lehet küldeni az infopublic@tirgumures.ro címre, vagy, aki személyesen szeretné bevinni azt is megteheti, és iktathatja a hivatalban.
A városháza sajtószóvivője, Borsos Csaba a Székelyhonnak elmondta:
A pénzt azután utalják, miután az autót leadták egy begyűjtőhöz, és ezt igazolni is tudják. Aki nem tartja be vállaltakat, vagyis azt, hogy három évig nem vásárol 5 évnél idősebb autót, vissza kell majd fizesse a háromezer lejes támogatást.
Két személyautó ütközött Marosvásárhelyen, a Bolyai utcában szerda délután. A helyszínre érkező SMURD mentősök a helyszínen ellátták.
Különleges filmes élményben lehet része az érdeklődőknek június 19-én, pénteken 18 órától a Godako Rendezvényteremben, ahol Gergely László látványtechnikus tart interaktív előadást a hollywoodi filmgyártás kulisszatitkairól.
A Nemzeti Liberális Párt (PNL) országos politikai bürója szerdán úgy döntött, hogy vasárnapra összehívja a párt kongresszusát, miközben tovább mélyül a feszültség Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök és a párt vezetése között.
A Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) nem támogatja a Veștea-kormányt – jelentette ki szerdai sajtótájékoztatóján Diana Buzoianu ügyvivő környezetvédelmi miniszter.
Cătălin Predoiu szerdán lemondott a Nemzeti Liberális Párt (PNL) első alelnöki tisztségéről – közölték liberális források.
Székelyudvarhelyen a Bethlen Gábor utcában útfestési munkálatok kezdődnek. Emiatt kisebb forgalomkorlátozások lesznek.
Elfogadta a büntető törvénykönyv módosításáról szóló törvénytervezetet a szenátus szerdán, amely újradefiniálja a gyermekpornográfia fogalmát, és a cselekmények súlyához igazítja a büntetési tételeket.
Kelemen Hunor szerdán kijelentette, hogy egyeztetett a Nemzeti Liberális Párt (PNL) és a Mentsétek meg Romániát Szövetség (USR) vezetőivel kisebbségikormány-alakítási lehetőségekről, köztük egy PNL-USR-RMDSZ-kormányról.
Kelemen Hunor szerdán közölte, hogy az RMDSZ képviselői és szenátorai nem fogják támogatni a Veștea-kormány esetleges beiktatását.
Az oktatási szakszervezetek több ezer tagja tüntetett szerdán a kormány székhelye előtt az új bértörvény tervezete ellen, majd elindultak a parlament előtti tér felé.
szóljon hozzá!