
Előre tekintenek a borszékiek. Már a hétvégén nyit a bobszánkópálya. Archív
Fotó: Borszék önkormányzata
Az igazi turistaszezon még odébb van, de Borszék már várja a látogatókat: szombattól beindul a nyári bobpálya.
2021. április 29., 13:372021. április 29., 13:37
A nyári bobszánkópálya elindításával még nem startol hivatalosan a turistaszezon, de a fürdőváros ezzel a lépéssel jelzi, hogy várja a vendégeket. A helybéliek egyébként azt tapasztalják, hogy a napsütéses, melegebb napokon igencsak megélénkül a településen a forgalom, így várhatóan a bobozásra is lesz igény. Mik József polgármester érdeklődésünkre elmondta,
„Nehéz arra válaszolni most, hogy milyen lesz az idei turistaszezon, mi igazából július 1-jétől számítjuk a főszezont, és egyelőre nem látjuk, hogy milyen járványügyi intézkedések lesznek érvényben. Minden attól függ majd” – szögezte le Mik József, Borszék polgármestere.
Tervezik a Bogrács Feszt és a Nosztalgia Fesztivál megszervezését is, amelyekre a korábbi években sok vendég érkezett, de ha ez nem lesz lehetséges, akkor is igyekeznek kikapcsolódást biztosítani a turistáknak kisebb, hétvégi, szórakoztató rendezvényekkel.
A borszéki bobpályáról
A Reménység Síközpontban található bobpálya hossza másfél kilométer, a sípálya felvonója juttatja fel a szánkókat a pálya legmagasabb pontjára, és innen következhet a 906 méter hosszú lecsúszás. Egy kör 6–9 percet jelent. A bobozás a járványügyi szabályok szigorú betartásával történhet: a sorban állás során másfél méter távolság megtartása, beszállás előtt kézfertőtlenítő használata kötelező. A bobokat minden használat után fertőtlenítik. A bobpálya naponta 10–20 óra között várja a szórakozni vágyókat. Ami a jegyek árát illeti, felnőtteknek 15 lejbe, gyerekeknek, 14 éves korig, 10 lejbe kerül egy csúszás. Nyolcéves korig kizárólag felnőtt kíséretében használható a bob.
Jócskán a megengedett sebességhatár fölött, 201 km/órás sebességgel hajtott az A2-es autópályán egy férfi. Később a vizsgálatok azt is kimutatták, hogy kábítószer hatása alatt vezetett.
Gratulált hétfőn Nicușor Dan államfő a vasárnapi időközi helyhatósági választások győzteseinek.
Nőtt a környezetvédelmi szabálysértések száma, és egy hónappal az év vége előtt a környezetőrség által kirótt pénzbírságok összege is meghaladta már a 2024-es értéket Hargita megyében. A leggyakoribb kihágásért 1,5 millió lejre bírságolt a hatóság.
Változékony és az ilyenkor megszokottnál enyhébb időre számíthatunk a következő két hétben, december 18. után várható csapadék – derül ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) december 8. és 21. közötti időszakra vonatkozó előrejelzéséből.
Dragoș Pîslaru európai projektekért és beruházásokért felelős miniszter feljelentést tesz az Európai Ügyészségen az elektromos iskolabuszok közbeszerzésével kapcsolatban, miután felmerült az európai alapok szabálytalan felhasználásának gyanúja.
Csíkszereda költségvetésébe foglalták a 30 millió lejes kincstári hitelt, és elfogadták az Akác utcába tervezett elektromos töltőállomás felépítésének megvalósíthatósági tanulmányát – rendkívüli ülést tartott az önkormányzati képviselő-testület.
Két sepsiszentgyörgyi lakossági fórum után már körvonalazódnak a város fontosabb problémái: például a parkolók hiánya és az okoskukák használata. De feladták a leckét az RMDSZ-képviselőknek a résztvevők, „megostromolták” őket a megoldandó problémákkal.
Tovább bővül a megemelt gyalogátjárók száma Csíkszeredában, ugyanis újabbat alakítanak ki Zsögöd egyik forgalmas útkereszteződésénél, a kultúrotthon előtt.
Székelyföldön több településen is fátyolos, hideg, párás reggelre ébredtek hétfőn: a katasztrófavédelem által kiadott sárga riasztás mellett fagypont alatti értékeket regisztráltak a hajnali órákban Gyergyószéken.
A Románia nem eladó – progresszisták nélküli kormányt című bizalmatlansági indítványt hétfőn olvassák fel a parlamentben, a dokumentumról szóló vita és a szavazás pedig egy héttel később, december 15-én lesz.
szóljon hozzá!