
Fotó: Gergely Imre
Beiktatta kedden a körzeti választási irodánál a polgármesteri és önkormányzati képviselői jelöltjeinek iratcsomóit a gyergyószentmiklósi RMDSZ. A tanácsosi listán vannak változások az előválasztáson született sorrendhez képest.
2024. április 23., 14:102024. április 23., 14:10
Elsőként az RMDSZ nyújtottba be jelöltjeinek iratcsomóit a június 9-ei helyhatósági választásra Gyergyószentmiklóson. Az előválasztáson született eredmény alapján
Ezen első helyen Barti Tihamér, a helyi szervezet elnöke szerepel. Ő ugyan nem indult jelöltként az előválasztáson, de amint az iktatást követő sajtótájékoztatón elmondta, úgy, ahogy négy éve is történt, társainak felkérésére szimbolikusan fogadta el a lista első helyét, jelezve, hogy az előválasztáson kinyilvánított választói akarattal egyetért, és ő is felvállalja a kialakult névsort.
Nem ez az egyetlen változás a listán. Többen visszaléptek azok közül, akik az első 22-ben végeztek az előválasztás eredménye alapján.
Így mások, akik kevesebb szavazatot kaptak, most feljebb léphettek. A befutó helyeken azonban nem történt változás.
Fotó: Gergely Imre
Barti Tihamér hangsúlyozta, ennek a listának az összetételét nem egy párt döntötte el, hanem a gyergyószentmiklósi választók, így ez a gyergyószentmiklósiak listája.
Kiemelte, hogy június 9-én nemcsak helyhatósági, hanem európai parlamenti választás is lesz és arra biztat minden gyergyószentmiklósit, hogy minél nagyobb számban vegyenek majd részt a szavazáson, hiszen nagyon fontos az, hogy azokban a testületekben, ahol az uniós döntések születnek, képviselve legyen az erdélyi magyarság is.
Len Emil Balázs polgármesterjelölt újra megköszönve az előválasztáson kapott bizalmat elmondta, készen áll a júniusi megmérettetésre. A munka már elindult, de a java még hátra van, mondta, hozzátéve, úgy látja, jó csapat alakult ki úgy a helyi, mind a megyei, illetve az uniós képviseletre is, és úgy gondolja, ezzel a csapattal Gyergyónak a legjavát tudják szolgálni.
Keddre virradóan lehet a leghidegebb ebben a téli szakaszban – nyilatkozta a Digi24 hírtévének Elena Mateescu, az Országos Meteorológiai Szolgálat igazgatója.
Az elmúlt 24 órában 67 riasztás érkezett a hegyimentő szolgálathoz, amelynek munkatársai 75 személynek nyújtottak segítséget – tájékoztatott hétfőn a Salvamont.
Mit hoz az új év: békét vagy bizonytalanságot? Spórolást vagy utazást? A Székelyhon január közepén egy gondolatébresztő, ugyanakkor szórakoztató játékkal várja olvasóit a Facebookon.
Az Országos Közegészségügyi Intézet (INSP) szerint felgyorsult az influenza terjedése Romániában, ezért a szakembereik azt javasolják, hogy a védőoltásra jogosultak haladéktalanul oltassák be magukat.
Negyedik alkalommal szervezik meg a Nincs más név újévi keresztény zenefesztivált Marosvásárhelyen január 17-én 17 órától a Kultúrpalota nagytermében.
Holtan találtak vasárnap egy 18 éves földrai (Feldru) fiút egy besztercei vendéglő padlásterében – tájékoztatott a Beszterce-Naszód megyei rendőrség.
Négy székelyföldi városban lesz premier előtti vetítése a Káel Csaba filmügyi kormánybiztos által rendezett Magyar mennyegző című filmnek, amelyet kalotaszegi és más erdélyi helyszíneken is forgattak.
A január 1. és 8. közötti héten a SIRENE irodák közötti információcserének köszönhetően 453 olyan személyt azonosítottak Európában, akik figyelmeztető jelzéssel szerepeltek a Schengeni Információs Rendszerben (SIS), közülük 313-at Románia területén.
A kormány vasárnap egy sor pontosítást közölt az ingatlanokra (épületek, telkek) és járművekre megszabott adók és illetékek emeléséről szóló döntéssel kapcsolatban.
A Maros és Hargita megyéket is átszelő 15-ös országúton átfogó megelőző rendőrségi akció zajlott vasárnap. Az akció célja a közúti biztonság növelése és a közlekedési balesetek fő kiváltó okainak megelőzése volt.
1 hozzászólás