
Fotó: Haáz Vince
Az ösztöndíjak folyósításáról, a díszpolgári címek odaítéléséről és a folyamatosan időszerű szemétkérdésről egyeztettek és szavaztak hétfői rendkívüli ülésükön a marosvásárhelyi tanácsosok.
2021. június 14., 17:422021. június 14., 17:42
2021. június 15., 14:542021. június 15., 14:54
A rendkívüli tanácsülések igen gyakoriak az elmúlt fél évben Marosvásárhelyen, havonta legalább két alkalommal összehívják a választott képviselőket, hogy döntsenek a sürgős kérdésekről. A marosvásárhelyi tanácsosok közül van, akinek ez nem tetszik és ezt szóvá is tette a hétfői ülésen.
A tanácsosoknak szavazniuk kellett többek között az ösztöndíjak kiosztásáról. Bár korábban elfogadtak egy erre vonatkozó határozatot, kiderült, hogy a 2020-2021-es tanév második felében sokkal több tanuló érte el a 8,50-es évi átlagos és jogosult ösztöndíjra. Ezért módosították az eredeti határozatot, hogy mindenki megkaphassa a kiérdemelt összeget.
A Szabad Emberek Pártjának tanácsosa, Pápai László megkérdezte, hogy mikor fogják az idei tanévre esedékes ösztöndíjakat megkapni a diákok. György Alexandru alpolgármester azt mondta, hogy még a héten átutalják az iskoláknak az összegeket, így jövő héten már kézbesíthetitek azt a diákoknak, hogy még a tanév vége előtt mindenki kézbe kapja azokat.
Fotó: Haáz Vince
Mint ismert, pénteken a városi vészhelyzeti bizottság, a városvezető kérésére és a helyi rendőrség által bemutatott több száz szemétkupacról készült fényképek hatására úgy döntött, hogy kihirdeti a sürgősségi állapotot Marosvásárhelyen. Ezen döntése alapján
Közben hétvégén a jelenlegi szemétszolgáltató majdnem mindenhonnan elszállította a hulladékot.
Soós Zoltán polgármester a hétfői tanácsülésen azt mondta, hogy
A városvezető szerint a pénteki intézkedés elérte a célját, a szolgáltató majdnem mindenhonnan összeszedte a hulladékot, így már nem szükséges fenntartani a sürgősségi állapotot, vissza lehet vonni a pénteken elfogadott határozatot. Ez azt is jelenti, hogy
Fotó: Haáz Vince
A rendkívüli tanácsülés napirendi pontjai között szerepelt két sportesemény támogatása is. A Szabad Emberek Pártjának tanácsosai szerint nem kellene soron kívül támogatni sportrendezvényeket, hanem minden sportegyesületnek pályáznia kellene a közzétett pénzalapokra. Szóvá tették, hogy
A többség megszavazta a rali- és a triatlonbajnokságok támogatását. A hétfői ülésen az önkormányzati képviselők arról is döntöttek, hogy díszpolgári címet adományoznak a június végén tartandó városnapokon dr. Pál Antal Sándor történésznek, levéltárosnak, Cornel Sigmirean történésznek, egyetemi tanárnak és post mortem Sorina Bota újságírónak.
Több millió eurót kap az Európai Unió Szolidaritási Alapjából Parajd – számolt be kedden Vincze Loránt RMDSZ-es európai parlamenti képviselő.
Teljesen átalakul a közmédia intézményrendszere, miután az Országgyűlés kedden elfogadta a médiaszolgáltatásokról és a tömegkommunikációról szóló törvényt.
Kedd délutánra és estére hőségre, illetve zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztásokat adott ki az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM).
Kimutatást kért a fejlesztési minisztérium az önkormányzatoktól az Országos Helyreállítási Alap (PNRR) keretéből finanszírozott beruházások kivitelezési stádiumáról. Arra kíváncsiak, hogy ezek elkészülnek-e határidőre vagy sem.
Megjelent a Hivatalos Közlönyben a középiskolások új opcionális tantárgya, a térinformatika (GIS) tanterve – közölte kedden az oktatási minisztérium.
Nicușor Dan államfő kedden újabb egyeztetéseket folytat a parlamenti pártok delegációival egy új miniszterelnök-jelölt nevesítése érdekében.
Nem kaptak konkrét ígéreteket az ügyvivő kormány képviselőitől, ezért a Sanitas szakszervezet folytatja a két hete megkezdett japánsztrájkot az egészségügyi, valamint a szociális ellátórendszerben.
Nyolc megye összesen 21 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában – tájékoztat a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya (DSU).
Romániának sürgősen teljes jogkörű kormányra van szüksége – jelentette ki kedden Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő.
Mihai Fifor szociáldemokrata párti képviselő szerint a Veștea-kormány beiktatásának elutasításával bebizonyosodott, hogy a többi párt valójában ugyanazt a célt követi: „a hatalmat bármi áron”.
szóljon hozzá!