Búzaösszeöntő ünnepséget szerveztek vasárnap Kutyfalván, ahol a Maros megyei gazdák és gazdaszervezetek – a Magyarok kenyere, 15 millió búzaszem nevű kezdeményezéshez csatlakozva – elhozták az adományaikat, hogy a Kárpát-medencében egyetlen magyar család se nélkülözhessen.
2022. augusztus 28., 16:302022. augusztus 28., 16:30
2022. augusztus 28., 19:282022. augusztus 28., 19:28
Maros megye most is kitett magáért, a gazdák és gazdaegyesületek búzát adományoztak a magyarok kenyeréhez
Fotó: Rab Zoltán
Búzaösszeöntő ünnepséget szerveztek vasárnap Kutyfalván, ahol a Maros megyei gazdák és gazdaszervezetek – a Magyarok kenyere, 15 millió búzaszem nevű kezdeményezéshez csatlakozva – elhozták az adományaikat, hogy a Kárpát-medencében egyetlen magyar család se nélkülözhessen.
2022. augusztus 28., 16:302022. augusztus 28., 16:30
2022. augusztus 28., 19:282022. augusztus 28., 19:28
Maros megye most is kitett magáért, a gazdák és gazdaegyesületek búzát adományoztak a magyarok kenyeréhez
Fotó: Rab Zoltán
Nem könnyű az idei esztendő, és még nem lehet tudni, mi van hátra, de a nehézségek ellenére is termett annyi búza, hogy mindenkinek jusson kenyér az asztalára – fogalmazott Fazakas Miklós, a Romániai Magyar Gazdák Egyesülete Maros Szervezetének elnöke, hozzátéve, hogy a hosszú aszály ellenére annyi kukorica és napraforgó termett, hogy az állatoknak is lesz mit enniük. Vincze Loránt európai parlamenti képviselő köszönetet mondott a gazdáknak, hogy a rászorulókra is gondolnak, és adományaiknak köszönhetően nekik is meglesz a mindennapi kenyerük a következő hónapokban. „Az előttünk álló nehéz időkben meg kell erősítenünk közösségeinket.
– hangsúlyozta.
Fotó: Rab Zoltán
Percze László, Magyarország Csíkszeredai Főkonzulátusának konzulja arról beszélt, hogy
Gazdák nélkül nincs élet, hangsúlyozta Gémes László, a Csongrád-Csanád megyei közgyűlés elnöke, majd Sándor Tibor László, Magyarország Bukaresti Főkonzulátusának gazdasági attaséja beszélt azokról a kihívásokról, amelyekkel a gazdáknak kellett dacolniuk, hogy a nélkülözőknek is segíthessenek.
A köszöntők sorában Ilie Șuta, Kutyfalva polgármestere is felszólalt, illetve Ugron Győző az ünnepségnek helyt adó Dégenfeld kastély képviselője. Lukács Lőrincz Csilla református lelkipásztor istentiszteletét követően a gazdák összeöntötték a búzát. Gyulakuta, Mezőpanit, Mezőcsávás, Balavásár, Hármasfalu, Ilencfalva, Nyárádgálfalva, Istvánháza, Sáromberke, Héderfája, Fehéregyháza, Marosvásárhely, Marosszentanna, Nagyernye, Káposztásszentmiklós, Nyárádkarácsonyfalva, Fintaháza, Magyarbükkös, Csekelaka, Illyésmező, Sóvárad, Marosjára, Torboszló, Dicsőszentmárton, Szőkefalva, Kelementelke, Székelybő, Csíkfalva, Székelykál, Marosszentgyörgy, Marosvécs, Mezőveresegyháza, Szépkenyerűszentmárton, Nyárádmagyarós gazdái és gazdakörei képviseltették magukat. Az ünnepi esemény úrvacsoraosztással ért véget.
Fotó: Rab Zoltán
Fotó: Rab Zoltán
Fotó: Rab Zoltán
Fotó: Rab Zoltán
Nicușor Dan államfő kedden újabb egyeztetéseket folytat a parlamenti pártok delegációival egy új miniszterelnök-jelölt nevesítése érdekében.
Nem kaptak konkrét ígéreteket az ügyvivő kormány képviselőitől, ezért a Sanitas szakszervezet folytatja a két hete megkezdett japánsztrájkot az egészségügyi, valamint a szociális ellátórendszerben.
Nyolc megye összesen 21 településén okozott károkat a rossz idő az elmúlt 24 órában – tájékoztat a belügyminisztérium katasztrófavédelmi főosztálya (DSU).
Romániának sürgősen teljes jogkörű kormányra van szüksége – jelentette ki kedden Ilie Bolojan ügyvivő kormányfő.
Mihai Fifor szociáldemokrata párti képviselő szerint a Veștea-kormány beiktatásának elutasításával bebizonyosodott, hogy a többi párt valójában ugyanazt a célt követi: „a hatalmat bármi áron”.
Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök hétfő este kijelentette, hogy felelősen kezelte a kormányalakítást, és jó szándékkal vállalta ezt a feladatot.
Nem szavazott bizalmat a parlament hétfői ülésén Adrian Veștea kijelölt miniszterelnök kormányának.
Bíróság elé állítja a korrupcióellenes ügyészség (DNA) a külügyminisztérium egyik volt könyvelőnőjét, akit azzal vádolnak, hogy munkabér jogcímen illegálisan folyósított pénzt magának és két másik személynek 15 éven át.
Az elmúlt héten összesen 20 ittas biciklist és autóvezetőt azonosítottak a Hargita megyei rendőrök egy összehangolt akció részeként – öt gépjárművezető leheletében több mint 0,40 mg/l alkoholszintet mutatott a szonda.
Mielőtt a fáradt politikusainkat elengednénk a nyári pihenőszabadságaikra, egy dolgot tisztázzunk: 2026 első fele pont arra volt jó, hogy ismét szembesüljünk a ténnyel. Azzal, hogy újra mi, kisemberek jártunk rosszul.
szóljon hozzá!