
Fotó: Csíkszereda Polgármesteri Hivatala
Megtörtént a műszaki átvételezés, lezárult a Kós Károly Szakközépiskola hőszigetelése, átfogó felújítása. A 6 millió lejt meghaladó beruházás eredményeként kívül-belül teljesen megújult az oktatási intézmény – tájékoztat közleményben Csíkszereda Polgármesteri Hivatala.
2022. július 08., 15:592022. július 08., 15:59
Mint a szerkesztőségünknek elküldött közleményben írják, az eredeti elképzelésekhez képest
A kivitelező a helyi Tectum Company volt, amelynek a munkáját alaposan megcsúsztatta egy időközben eszközölt tervmódosítás. Ennek ellenére sikerült befejezni az elvállalt munkát, aminek eredményeként
A városházi tájékoztatóban arra is kitérnek, hogy tűzvédelmi szempontból akadnak még kisebb hiányosságok, ezeknek a tanévkezdésig eleget kell tennie az intézménynek.
A kivitelezés értéke 6,08 millió lej, és az Európai Unió 3,05 millió lejjel, az állam pedig 466 ezer lejjel támogatta a beruházást. A fennmaradó összeget saját költségvetéséből fedezte az önkormányzat.
Zivatarokra figyelmeztető sárga jelzésű riasztást adott ki hétfőn az Országos Meteorológiai Szolgálat (ANM) 12 megyére és Bukarestre.
Az elmúlt 24 órában 18 riasztás érkezett a hegyimentő-szolgálathoz, amelynek munkatársai tizenhta embernek nyújtottak segítséget – tájékoztatott hétfőn a Facebook-oldalán a Salvamont.
78 éves korában elhunyt Sam Neill új-zélandi színész hétfőn, miután felépült abból a daganatos betegségből, amelyet korábban diagnosztizáltak nála – közölte családja.
Medve harapott meg egy 47 éves férfit Argeș megyében – jelentette hétfőn a megyei katasztrófavédelmi felügyelőség.
A májusi 10,85 százalékról júniusban 10,42 százalékra csökkent az éves infláció Romániában – közölte hétfőn az Országos Statisztikai Intézet (INS).
Radu Miruță ügyvivő közlekedési miniszter hétfőre a minisztériumba kérette a Román Vasúti Személyszállító Vállalat vezérigazgatóját, miután az utasoknak szánt online kérdőívet kitöltők 86 százaléka azt jelezte, hogy nem ajánlaná másoknak az utazását.
A korábbi kormánykoalíció pártjainak vezetői Nicușor Dan államfővel találkoznak hétfőn 9 órakor a Cotroceni-palotában.
Három településen jeleztek medvét ezen a hétvégén, a Hargita megyei tűzoltóság Ro Alert üzenetben figyelmeztette a lakosságot.
A tanügyminisztérium szerint az óvások elbírálása után 74,8 százalékról 2,1 százalékkal 76,9 százalékra nőtt a sikeresen leérettségiző diákok aránya.
szóljon hozzá!